Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

dzinkins, testy będą w przyszły weekend - auto szykowane na nie od prawie dwóch miesięcy :D:D

Odkurzacz znalazłem na alledrogo ale kupiłem bezpośrednio w sklepie - taniej i większy asortyment akcesoriów (kupiłem kilka dodatkowych ssawek przydatnych do pracy w aucie)

Link do odkurzacza:

http://www.skleptechniczny.pl/Metalowy_ ... p2424.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

He he:)

Zbieram się od soboty żeby napisać parę słów ale jakoś tak schodziło...

 

No wiec tak,

kupiłem odkurzacz Karcher, model WD 5.600 MP wraz z kilkoma dodatkowymi ssawkami. Ten model ma już fabrycznie bogate wyposażenie ale nie przeznaczone do prac przy aucie stąd konieczność dodatkowych zakupów.

 

Sprzęt wraz z osprzętem podstawowym prezentuje się tak:

 

karcherwd5600mp.jpg

 

Najpierw o odkurzaczu. Użyte materiały oraz wykonanie w pełni mnie satysfakcjonują, choć plastik jest wg mnie nieco gorszej jakości niż w posiadanej przeze mnie myjce K7.400. Rewelacyjnie prezentuje się obudowa ze stali nierdzewnej! Poza lookiem, takie wykończenie ma jeszcze znaczenie praktyczne ale o tym później.

 

Osprzęt.

Odkurzacz ma dwu metrową „standardową rurę” oraz metrową cienką rurkę. Ta standardowa jest wykonana z na tyle dobrych materiałów, że nie najlepiej daje się zginać. Przy pracy w domu to żaden kłopot ale przy odkurzania auta już nie wszędzie daje się nią dotrzeć. Tu z pomocą przychodzi „przedłużka” o której wspomniałem. Rurka jest cieniutka i tak elastyczna, że daje się na niej zrobić kilka pętelek. Z nią można dotrzeć do każdego zakamarka auta. Rewelacyjny pomysł!

Dla zainteresowanych napiszę, że na wyposażeniu jest jeszcze jedna, też dwumetrowa rura o prawie dwa razy większej średnicy niż ta standardowa. Ponoć rewelacyjna do odkurzania dużych śmieci w domu i ogrodzie. Nie wiem – nie próbowałem.

 

Odkurzacz ma moc 1800W i choć wszyscy wiemy, że o niczym nie musi to świadczyć to w tym modelu jest ona bardzo dobrze zaprzęgnięta do pracy i odkurzacz nie miał problemów z zaciągnięciem jakiegokolwiek syfu z auta.

Do odkurzania auta używałem łącznie czterech ssawek. Długiej i krótkiej „szczelinówki”, ssawki do odkurzania tapicerki (mam welur na siedzeniach) oraz takiej dłuższej szczotki, nie wiem jak to nazwać, zdjęcia poniżej.

 

59006247.jpg

31145656.jpg

58862910.jpg

 

Szczelinówki jakie są każdy wie, nie ma się co rozpisywać ale za to polecam szczotkę do tapicerki. Włosie jest dość twarde i bardzo dobrze zbiera paprochy i włosy z tapicerki. Nie mam zwierzęcia które mogłoby posłużyć do testów ale przeleciałem na szybko tylną kanapę w aucie teściów gdzie pasażerem jest PON (Polski Owczarek Nizinny – małe, kudłate, bardzo ruchliwe zwierzątko) i sierść zbierała rewelacyjnie. Polecam właścicielom wszelkich czworonogów!

 

Myślałem, że pomyłką okazał się zakup ssawki, tej z rozszerzeniem na końcu. Nigdzie się nie mieściła i zdawała się bezużyteczna. Okazało się, że świetnie nadała się i poradziła sobie z dywanikami. Odkurzała je bez konieczności trzepania. Powiedzmy, że zdała egzamin ;)

 

Na koniec dwie rzeczy, które odkurzacz potrafi i za które go pokochałem.

 

Po pierwsze jest przeznaczony do zasysania wody i to także w dużych ilościach – stąd nierdzewna obudowa. Ja do zasysania wody w garażu go nie nie planuję używać, chociażby ze względu na fakt że nie mam garażu ale odkurzacz świetnie odessał wodę którą zmywałem APC z pedałów, podnóżka i podłogi pod wycieraczką. Całość była sucha po minucie! Nowa jakość pracy 8-)

 

Druga sprawa to funkcja nawiewu. Wkładasz rurę w drugi otwór na odkurzaczu, włączasz i zamiast zasysać – dmucha.

Początkowo podchodziłem do tematu dość sceptycznie, obawiając się że po odwróceniu ciągu, cały pozostały w rurze syf, wróci na auto. Nic takiego się nie stało.

Po umycie auta i wysuszeniu, wydmuchałem wodę z czeluści lusterek, klamek, wlewu paliwa oraz spod tylnej tablicy rejestracyjnej. GENIALNE!!!

Zero zacieków, bez dziesięciokrotnego poprawiania auta ręcznikiem.

 

Polecam odkurzacz wszystkim, którym już brak koncepcji na co wydać kasę w tym sezonie :D

Bez wątpienia, będą to bardzo dobrze wydane pieniądze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kupusso, dokładnie tak, przy czym do odsysania wody które to opisałem powyżej, nie wygłupiałem się z wyciąganiem worka.

Jeśli odsysasz wodę w dużych ilościach to na dole zbiornika jest "spust" który można odkręcić i spuścić wodę bez wojowania z odkurzaczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Fancivi, początkowo chciałem kupić odkurzacz piorący z funkcją odkurzania ale ostatecznie postanowiłem nie łączyć tych dwóch funkcji w jednym sprzęcie.

Odkurzacz piorący to ostatni sprzęt jaki pozostał mi do kupienia. Zastanawiam się między Georgem o którym wspomniałeś oraz Karcherem Puzzi 8/1 :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jak do domu i do auta + pranie i turboszczotka itp itd to ja bym polecil Georga ale na sucho ma worek ale duuuzy ;D i ogolnie tanie jak sie skoncza. Sam uzytkuje go czasem w domu ale glownie samochody odkurza i pierze. Zbiera sie tez akurat zamowienie grupowe z tego co wiem wiec i cena napewno nizsza by byla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.