Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Minimalna różnica w uzyskiwanym podciśnieniu - wogule nie do odczucia , zupełnie inny kształt budowy, technologia filtracji powietrza - inna budowa filtru , SE 5.100 ma wbudowane dwa osobne pojemniki na czysta i brudną wodę wewnątrz odkurzacza , który kupisz wyjdzie jedno i to samo czyli nie ma co przepłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić do domu odkurzacz karcher DS 5600 z filtrem wodnym, bardzo proszę o jakieś opinie o tym sprzęcie, może ktoś taki posiada i używa.

 

[ Dodano: 16 Wrzesień 2012, 20:23 ]

Taki odkurzacz ktoś posiada

ODKURZACZ ZELMER AQUOS 829.0ST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk1980 ten model jest dobry, ale lepszy to model 5.300 (ma w standardzie zestaw do dużych śmieci), 5.400 lub 5.600MP(zestaw do dużych śmieci, 30l zbiornik z spustem zanieczyszczeń bezpośrednio do kratki ściekowej,regulacja siły ssania) to model idealny.

Ale wyposażając model 3.200 lub inny w odpowiednie akcesoria (np. ssawa do samochodów, zestaw do samochodów, zestaw do dużych śmieci etc etd ) można mieć dobry odkurzacz dostosowany do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeden kolega mi pisał że ma 3.200 i za ta cenę to jest tego wart.

Ja się właśnie nad kupnem 3.200 zastanawiam, byłem ostatnio w sklepie i sprawdzałem jak ciągnie, myślę że całkiem ładnie. Porównywałem też parametry z np. NT 27/1 i są identyczne.

Myślę że ogólnie do garażu, odkurzania samochodu to będzie fajny sprzęt za taka cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak był ktoś zainteresowany to posiadam WD 3.200 ( gwarancja) z całym wyposażeniem + dodatkowe materiałowe worki + ssawka szczelinowa długa + ssawka szeroka do tapicerki. Wszystko w bdb stanie. Użyty 3 razy. Wiecej info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pracowałem trochę Karcherem WD 3.200, jest to straszna tandeta nie warta nawet 200 zł.bardzo słabo ciągnie- do odkurzania w czasie remontu się nie nadaje jak i do odkurzania samochodu .drogie worki i filtr,strasznie głośny.Po co firma Karcher psuje sobie markę takim kiepskim sprzętem tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych profi, mam taki odkurzacz od kilku lat, trochę pracował z tą żyrafą do tynków- nie wiem jak to się nazywa, ale dawał radę, w garażu sprawuje się bardzo dobrze, nie narzekam.

Sama firma swego czasu produkowała silniki dla zelmera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy PROFI EUROPE na sucho- mokro?

Porównując go do karcher NT to parametry ma identyczne

Nie wierzyłbym do końca papierkowym danym w wypadku firm mało znanych.

 

A to nieby dlaczego, turbiny mają takie same jak w karcherze a ceny o połowę niższe. I jaka ona mało znana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam go trzeci sezon i po za delikatną obudową nic mu nie mogę zarzucić. Odkurzaczem najechałem na kabel i przy małej przewrotce połamała się ta czarna obudowa w koło włącznika. Na szczęście udało mi sie go zreanimować, ale niesmak pozostał. Z technicznych rzeczy- siła ssania jak i wydmuchu bardzo dobry, długi kabel zasilający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.