Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam od niedawna 35/1 TACT. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mocy. Odkurzacz ma dobre parametry porównując z innymi markami.

Dane techniczne:

Wydatek powietrza (l/s) 61

Podciśnienie (mbar) 230

Pojemność zbiornika (l) 35

Max moc znamionowa (W) 1380

Standard-średnica znam. (mm) 35

Głośność (dB/a) 64

Ciężar (kg) 11,5

Wymiary (dł x szer x wys - mm) 520 x 380 x 580

Jak dla mnie amatora to w zupełności wystarczy. Odkurzałem cały garaż z piachu, ziemi, dla testów zbierałem wodę rozlaną z wiadra i dawał rade bez zadyszki.

Jest też jakaś tam funkcja samoczyszczenia filtra. Minus to jest dość spory i może przerastać potrzeby zbierania nieczystości z wnętrza auta oraz moim zdaniem mogłaby być rura dłuższa niż standardowa 2,5. Ja muszę dorobić lub dokupić drugą bo mnie irytuje jak mam latać co chwile z odkurzaczem dookoła. Powiedzmy, że byłaby pomocna dłuższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma lub miał do czynienia z odkurzaczem firmy PROFI EUROPE na sucho- mokro?
Posiadam takowy :)

Wady:

- brak miejsca na ssawki

- nie nadaje się do pracy na mokro (papierowy filtr, który potem trzeba suszyć)

- filtr przykręcany (rzadko się to robi, ale upierdliwe jest odkręcanie 3 śrubek w celu wyczyszczenia filtra)

 

Zalety:

- dobrze ciągnie

- metalowy zbiornik

- tanie worki

- długi kabel zasilający

- długi wąż ssący

 

Do garażu polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w sklepie oglądałem WD 7.000 i 5,400

7.000 ma 200 podciśnienia

5.400 ma 230 podciśnienia

Różnica bardzo duża, zauważalna, do garażu, samochodu myślę że ten 5.400 to bardzo fajny model za nie wielkie pieniądze w porównaniu do profesjonalnych NT.

Zastanawiam się właśnie nad zakupem tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam. Zamierzam otworzyć firmę zajmująca się praniem tapicerek samochodowych oraz dywany itd. Zastanawiam się nad odkurzaczem na sucho ale najlepszy był by przemysłowy co sądzicie KARCHER T 10/1 ? czy na początek coś tańszego kupić ?

 

T 10 to odkurzacz na sucho, sprzęt profesjonalny ale raczej do domu, hoteli.

Samochód też nim odkurzysz.

Myślę że jak chcesz myjnie otwierać to kup od razu odkurzacz sucho- mokro np.

NT 27/1 to taki model podstawowy lub coś lepszego NT 25/1 i NT 35/1 to fajne porządne odkurzacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu odkurzacz Philips Performer FC9170/01 i teraz tak sobie porównuje wartości do polecanego Karchera 5.600 i wychodzi na to, że Philips ma podciśnienie 34kPa, a Karcher 23kPa. Ciężko się do tych wartości odnieść bo inne parametry na stronie philipsa są pominięte, ale jak dla mnie jest to bardzo dobry odkurzacz jedynie worki mógłby mieć tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T 10 to odkurzacz na sucho, sprzęt profesjonalny ale raczej do domu, hoteli.

Samochód też nim odkurzysz.

Myślę że jak chcesz myjnie otwierać to kup od razu odkurzacz sucho- mokro np.

gto taki model podstawowy lub coś lepszego NT 25/1 i NT 35/1 to fajne porządne odkurzacze.

 

Powiem tak, ja chce osobno piorący a osobno na sucho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T 10 to odkurzacz na sucho, sprzęt profesjonalny ale raczej do domu, hoteli.

Samochód też nim odkurzysz.

Myślę że jak chcesz myjnie otwierać to kup od razu odkurzacz sucho- mokro np.

gto taki model podstawowy lub coś lepszego NT 25/1 i NT 35/1 to fajne porządne odkurzacze.

 

Powiem tak, ja chce osobno piorący a osobno na sucho :)

 

Odkurzacz sucho- mokro to nie odkurzacz piorący!

Pioracy mogę polecić Puzzi 100 karchera , mam taki i jestem zadowolony. Jest to sprzeęt profesjonalny.

A jak tylko na sucho to T 10 powinien wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyalf, tomekk1980, tak tak, chodzi mi że ja chce właśnie piorący osobno i zwykły osobno :) źle mnie zrozumieliście. Z tego co się dowiadywałem że dobrym odkurzaczem piorącym jest Numatic GVE-370-2 "George" wypada taniej a jest 2 lata GW, parametry te same co Puzzi 100, silnik także ten co w karcher. A co do odkurzacza na sucho co sądzicie o tym modelu Numatic PSP 180A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyalf, tomekk1980, tak tak, chodzi mi że ja chce właśnie piorący osobno i zwykły osobno :) źle mnie zrozumieliście. Z tego co się dowiadywałem że dobrym odkurzaczem piorącym jest Numatic GVE-370-2 "George" wypada taniej a jest 2 lata GW, parametry te same co Puzzi 100, silnik także ten co w karcher. A co do odkurzacza na sucho co sądzicie o tym modelu Numatic PSP 180A ?

 

Jeśli chcesz piorący osobno i suchy osobno to właśnie Puzzi 100 to jest tylko piorący.

Numatić z tego co się oriętuję to piorący i może służyć do odkurzania na sucho to taki dwu funkcyjny odkurzacz, podobno bardzo dobry.

A ten numatic na sucho PSP 180A to myślę że można do T 10 porównać, takrze na sucho powinien być ok.

Są jeszcze inne różne odkurzacze piorace , ja ci daje przykład tego bo mam taki i używam w domu i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

kupiłem wd 5300, zdecydowałem się dlatego na ten model ponieważ posiada przycisk do strzepywania filtra, jak się to będzie sprawować to zobaczymy. Ciągnie naprawdę ładnie i jest lekki, ale ... ten plastikowy wąż jest sztywny i niezbyt elastyczny, wygląda jak china jakaś conajmniej i to z najniższej półki, kiepsko się wygina i utrudnia odkurzanie w aucie. Trzeba z nim walczyć w pewnych sytuacjach. narazie jest nowy i może się uelastyczni ale w zimie to mi się wydaje że popęka w nieogrzewanym garażu odkurzając od święta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

pytanie do ludzi którzy używają i piorą tapicerki,podsufitki8 .

Jaki odkurzacz bedzie dobry do prania podsufitki i dobrze wyciągnie z podsufitki wode,środek czyszczący z brudem i jej nie przemoczy tak bys ie nie odkliła?

 

szukam czegoś dla mnie i czasem bede miał jakieś auta od zanjomych by zrobić czysczenie im tapicerki ,podsufitki.

 

czystałem o karcher wd 5.600 MP 1800W

http://allegro.pl/odkurzacz-karcher-wd- ... 16857.html

 

,,A JEST COŚ TAŃSZEGO RÓWNIE DOBREGO DO PODSUFITEK ,TAPICERKI WRAZ FUNKCĄ NADMUCHU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum czystości czytałem że nie powinno się prać odkurzaczem podsufitki, tylko ręcznie przecierać.

Ja w swoim passacie ręcznie czyściłem i wcale jej nie przemoczyłem a podsufitka sie pięknie wyczyściła.

Podobno odkurzaczem przy praniu można nawet uszkodzić podsufitkę.

 

Panowie

 

pytanie do ludzi którzy używają i piorą tapicerki,podsufitki8 .

Jaki odkurzacz bedzie dobry do prania podsufitki i dobrze wyciągnie z podsufitki wode,środek czyszczący z brudem i jej nie przemoczy tak bys ie nie odkliła?

 

szukam czegoś dla mnie i czasem bede miał jakieś auta od zanjomych by zrobić czysczenie im tapicerki ,podsufitki.

 

czystałem o karcher wd 5.600 MP 1800W

http://allegro.pl/odkurzacz-karcher-wd- ... 16857.html

 

,,A JEST COŚ TAŃSZEGO RÓWNIE DOBREGO DO PODSUFITEK ,TAPICERKI WRAZ FUNKCĄ NADMUCHU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce dzisiaj odkurzacz MPM Apollo 2000, sprawny lecz brakuje:

- pojemnika na płyn i wodę

- filtra z pianki PU

 

Teraz mam pytanie jako, że sprzęt mam gratisowo to czy warto dokupić w/w elementy. Czy szkoda pieniędzy bo tym sprzętem i tak dużo nie zdziałam?

 

Może ktoś z forumowiczów ma taki odkurzacz i mógłby kilka słów powiedzieć?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.