Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Czy profesjonalnie to nie wiem , jak dla mnie czynnikiem decydującym jest wzór ścianki bocznej na oponie, jak jest gładko to lepiej aplikatorem, jak są rowki i duża ilość napisów to pędzelek. Ja wole aplikatorem, ale to dylemat podobny do tego jak nakładać wosk - ręcznie czy aplikatorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakieś zdjęcia opon nim potraktowanych?

 

Bawiłem się kiedyś w porównywanie Zymol Tyre i SV Pneu Matt:

 

img8897.jpg

 

Zymol Tyre sekundę po nałożeniu(niewchłonięty, nieprzetarty, nakładany pędzlem ponieważ przy tym bieżniku za dużo bym aplikatorem nie zrobił)

 

img8902tp.jpg

 

Po lewej Zymol po prawej Pneu Matt (niewchłonięte, nieprzetarte)

 

img8907dp.jpg

 

img8908z.jpg

 

img8912l.jpg

 

Tu już na samochodzie:

 

img9010j.jpg

 

img8995f.jpg

 

img9006h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kurcze :/

Ale dzięki.

Muszę popracować nad tematem. Opony miałem niemal tak czyste jak Ty (choć nie tak jak są czyste na zdjęciach w SV). Tyra nałożyłem trzy tygodnie temu - aplikatorem (do niczego już się nie nadawał) i był znacznie bardziej "tłusty" niż Penu ale efekt był bardziej widoczny. Po Penu na oponach prawie nie było widać różnicy...

A ile pozwoliłeś zostać obu preparatom na oponach przed wytarciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, Czyli SV Pneu Matt moim zdaniem wygląda na bardziej matowy efekt nowej opony.

Patryk, chwilkę po nałożeniu wygląda na to, że Pneu jest bardziej matowy od Tyre. W miarę jak się wchłaniają róznica zanika i później to się wyrównuje i na tym etapie ciężko już stwierdzić, ktory jest który. Zdjęcia też nie oddają efektu "na żywo". Bardzo podobny efekt matowej opony daje też 3M tyre Restorer a mistrzem jeżeli chodzi o pełny mat bez żadnego nabłyszczania jest Race Glaze dedykowany do gumy,opon (nie pamiętam jak on się nazywa)

 

Eryczek, Tyre jest dużo bardziej tłusty, oleisty niż Pneu a z kolei w tym drugim oleistość prawie wogóle nie jest wyczuwana, ot takie rozwodnione mleczko, które potrzebuje trochę czasu na wchłonięcie.

 

Zdjęcia, które wrzuciłem są z lata. Robilem tak, że zdejmowałem koło, czyściłem felgę, oponę, suszyłem tak dla oka i zajmowalem się nadkolem a opona schła na słońcu i dopiero jak skończyłem nadkole na suchą oponę i felgę nakłądałem dressing i autobahna na felgi. To wszystko mi się ładnie wchłaniało a ja zajmowałem się drugim kołem, także myślę, że przecierałem po około godzinie ale głowy za to nie dam sobie uciąć. Czasami jak odpowida mi efekt wogole nie przecieram opony z dressingiem...

 

Pobaw się może jak masz możliwość odstawić samochód na dłuższy czas w garażu i sprawdź jak będzie wyglądała opona smarując ją obficie Pneuem, jak wygląda po przetarciu, etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Pobaw się może jak masz możliwość odstawić samochód na dłuższy czas w garażu i sprawdź jak będzie wyglądała opona smarując ją obficie Pneuem, jak wygląda po przetarciu, etc :)

 

lukwawa - dzięki za zdjęcia

tak zrobię!

ale dopiero latem ;)

niestety nie jestem posiadaczem dachu dla mojego pojazdu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile pozwoliłeś zostać obu preparatom na oponach przed wytarciem?

 

Ja używam i Tyre i Pneu Matt - żadnego nie "docieram", nakładam żołtym aplikatorem - pędzel zostaw tylko do opon "chropowatych" jakie pokazał lukwawa

Czysta, sucha opona, i lecisz - nie ma co żałować - 2 strzały na aplikator/1 opona, przetaczam auto i kończę niedoróbki na wszystkich, nasączonym już aplikatorem. Produkt chwilę się wchłania i w/g mnie jest git.

 

img0394y.jpg

 

opona ma kilka lat...

 

img0397me.jpg

 

 

IMO Tyre/Pneu best stuff do opon, ale hyper trwałości nie oczekuj - może właśnie przez błędną aplikację tak sie dzieje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Tyre/Pneu best stuff do opon, ale hyper trwałości nie oczekuj - może właśnie przez błędną aplikację tak sie dzieje

Zobacz Paweł ile mi wytrzymał Pneu i Autobahn w zeszłym sezonie :-]

Felga i opona zabezpieczone, poniżej, chwilkę po wyjęciu z worka u wulkanizatora u którego leżakowały sobie od listopada a zostały założone pod koniec marca:

img8543.jpg

Jakie piękne kropelki, jakie odpychanie wody :) :

img8612.jpg

img8605.jpg

img8613r.jpg

A to wszystko po prawie pięciu miesiącach od aplikacji i zerowym przebiegu kół zabezpieczonych SV :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Zachwyty jak to pięknie opona wygląda świeżo po aplikacji, albo po półrocznym leżeniu w garażu. Ja w swoim też ''coś'' trzymam, co przepalam raz na kilka miesięcy - opony po aplikacji dwa lata temu dalej ładnie poczernione :D

Samochodami jeździmy, czy trzymamy w ''akwarium'' i tylko oglądamy? Dla mnie, żeby opona ładnie wyglądała, to mycie=ponowna aplikacja. A jeśli chodzi o różnice w wyglądzie, to nie widzałem wielkich między np. pianką Forcha, Z Tyre, albo Perlem(obecnie używam), no ale przyjemność z nakładania Z Tyre jest zdecydowanie większa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Zachwyty jak to pięknie opona wygląda świeżo po aplikacji, albo po półrocznym leżeniu w garażu. Ja w swoim też ''coś'' trzymam, co przepalam raz na kilka miesięcy - opony po aplikacji dwa lata temu dalej ładnie poczernione :D

Samochodami jeździmy, czy trzymamy w ''akwarium'' i tylko oglądamy? Dla mnie, żeby opona ładnie wyglądała, to mycie=ponowna aplikacja. A jeśli chodzi o różnice w wyglądzie, to nie widzałem wielkich między np. pianką Forcha, Z Tyre, albo Perlem(obecnie używam), no ale przyjemność z nakładania Z Tyre jest zdecydowanie większa ;)

 

ale o co się tobie rozchodzi? Nie pomyliłeś forum przypadkiem? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby nie dać się zwariować. Opisuję tutaj moje doświadczenia z produktami do opon.

 

jak byś nie zauważył, to forum właśnie od tego jest, po części wszyscy jesteśmy zwariowani w temacie detailingu więc jednak się zastanów czy dobrze trafiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
żel megsa jest fajny i świetnie pachnie o ile ktoś lubi się pobawić czyt. pouprawiać prawdziwy detailing :D dlatego używam briliance... 1 przejazd pędzlem i mam efekt.. auto myje tak często że by mi życia zabrakło gdybym używał megsa :)

 

a nielsen do 1 mocnego deszczu daje mocny błysk, pózniej opona nadal jest czarna bardzo długo ale już z efektem matowym ;)

 

A nie masz wrażenia, że gdy nielsen "schodzi" z opony to ona staje się jeszcze bardziej brunatna niż była przed aplikacja?\

 

Innymi słowy, czy nielsen schodząc nie powoduje brązowienia opony? zawiera chyba naftę? może to przez nią się tak dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baka, nakładałem efekt ok ale z racji że jest gęsty trzeba się z nim pobawić przy aplikacji.

 

 

elpiotrek, brunatna ? mocno matowa się u mnie robi... dla mnie to nie problem bo auto myję zawsze przynajmniej 2 razy w tygodniu + smaruję oponki. Nie oczekuję cudów ani efektu na miesiąc bo takie coś to chyba tylko w samochodzie który stoi na wystawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruję głównie do Jacka-SJake, nie chciałem pisać PW bo może któryś z forumowiczów w przyszłości skorzysta albo ktoś podpowie ponieważ testował. Jaka jest rożnica pomiędzy POLISHANGEL® Reifenhonig a POLISHANGEL® Morelle Reifengel. Wygląd, zapach, trwałość mnie za bardzo nie interesuje bo w przypadku tego produktu. Głównie chodzi mi o wygląd po aplikacji. A może ktoś inny miał przyjemność stosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Krótkie pytanie odnośnie Endurance'a w żelu.

Jak wydajny jest na waszych oponach? Ja do tej pory miałem okazję zrobić nim tylko jedną zapasówkę i trochę się zdziwiłem, gdy pierwsza kropla żelu praktycznie od razu zniknęła :idea:

W moim przypadku na jedną stronę opony zużyłem ok. 7-8 kropli "grochu". Czy to norma?

Aplikator gąbkowy, dokładnie taki:

http://showcarshine.pl/393-monster-shin ... salny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.