Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Rekomendowane odpowiedzi

minetoo, aktualnie mam Megsa i używam niebieskiego aplikatora, sprawdza się bomba, ale zostało mi na max jedno użycie i rozpoczynam przygodę z VP Tyre Dressing, który ma bardzo rzadką konsystencję, i nie wiem, czy jest sens bawić się z tym aplikatorem ze względu na konsystencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkowanie się nad sposobem aplikacji dressingów na oponę mija się z celem.

Tylko aplikacja pianka lub pędzlem daje pełną kontrolę nad pokrywaną powierzchnią :song:

Dressingi z atomizerów należy rozpylić na piankę a następnie aplikować.

 

 

HAWK :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tomekb29

Dla mnie ten aplikator jest z byt miękki. Na moje opony z 'rozbudowanymi' bokami się nie nadaje, natomiast na niskie profile jest za duży. Więc ie jest najlepszym wyjściem, ale jak kto lubi.

Ja używam niebieskiego gąbkowego:

 

250_16834239364de53b09e3aac.jpg

 

Używam już z pół roku i dalej się trzyma, szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówicie o PB BnB że mało wytrzymały, a czy ktoś aplikował go na opony które zostały porządnie wyszczorkowane mocnym APC? Bo u mnie po takim zbiegu i wysuszeniu opon wytrzymuje on ok miesiąca gdzie potem dalej kropelkuje, ale efekt wizualny kiszka. 8-)

Aha, wersja "gel".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się wypowiedzieć n/t trwałości nielsen brilliance ?

 

ja wyczyściłem ładnie opone APC, w garażu całą noc schły oponki, po nocy zapodałem nielsen brilliance na oponki, ładnie wyglądały ale do pierwszego mycia (wytrzymałość tydzień) :( bardzo słaby wynik czy coś zrobiłem nie tak ? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m911 jak jeździsz samochodem to efekt "odżywionej" opony utrzyma się max kilka-kilkanaście dni. W moim przypadku jest to około tygodnia. Oczywiście preparat na oponie będzie odpychał wodę i kropelkował ale opona nie będzie już wyglądała jak nowa. Podsumowując: widokiem "odżywionej" opony nie nacieszysz się zbyt długo ale uświadczysz przez dużo dłuższy czas efekt kropelkowania.

 

Oczywiście wierzę też w fakt, że ktoś ma poczernione opony po jednorazowej aplikacji przez kilka tygodni......w nieużywanym aucie wygrzewanym w garażu.

 

Mój rekord na "zniszczenie" wszystkich dressingów na oponach to dwa dni. Opona wcześniej wchłaniała dressing przez dobę w garażu a następnego dnia zaliczyła trasę W-wa - Mielno - W-wa i po pokonaniu ponad 1000km w deszczu po "czernidle" nie było śladu...ale kropelki były :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żel megsa jest fajny i świetnie pachnie o ile ktoś lubi się pobawić czyt. pouprawiać prawdziwy detailing :D dlatego używam briliance... 1 przejazd pędzlem i mam efekt.. auto myje tak często że by mi życia zabrakło gdybym używał megsa :)

 

a nielsen do 1 mocnego deszczu daje mocny błysk, pózniej opona nadal jest czarna bardzo długo ale już z efektem matowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się wypowiedzieć n/t trwałości nielsen brilliance ?

 

ja wyczyściłem ładnie opone APC, w garażu całą noc schły oponki, po nocy zapodałem nielsen brilliance na oponki, ładnie wyglądały ale do pierwszego mycia (wytrzymałość tydzień) :( bardzo słaby wynik czy coś zrobiłem nie tak ? Usługi serwisowe wykonujemy u klientów. działamy na obszarze Wrocławia i okolicznych miejscowości. Zachecamy do zapoznania sie ze szczegółową ofertą naszej firmy, serwis telewizorów LCD, serwis telewizorów kineskopowych, naprawy pogwarancyjne, wymiana części sprowadzanie części na zamówienie. Specjalizujemy się w wykonywaniu domowych napraw odbiorników

telewizyjnych różnego typu, począwszy od tradycyjnych telewizorów

kineskopowych, a kończywszy na nowoczesnych odbiornikach LCD. Dojazdu do klienta nie wliczamy do kosztów usługi. Dysponujemy nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu jesteśmy w stanie bezbłędnie wykryć żródło awarii, by potem móc sprawnie

usunąć powstałą usterkę.

:dontknow:

 

Nałoż cienka warstwę pędzlem niewycierając wytrzyma ci długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na gwiazdkę mikołaj przyniósł mi pierwszy kosmetyk ze stajni SV - Pneu Matt, wraz z dedykowanym pędzelkiem. I jego to właśnie dotyczy moje pytanie.

Nałożyłem go na plastiki na drzwiach i na podszybiu - efekt rewelka :-]

Na koniec poszedł na opony i tu... wcale nie jest źle ale zwyczajnie nie widzę specjalnej różnicy...

Ale może za dużo wymagam? Czy ma ktoś jakieś zdjęcia opon nim potraktowanych?

Wiem, że nie mają się one po nim błyszczeć ale myślałem że będą ciemniejsze.

 

Teraz kilka informacji dodatkowych :)

- opony dokładnie umyte i wyschnięte na 95%

- opony prawie nowe - używane jedną zimę

- Pneu naniesiony i nie wytarty - może tu tkwi błąd? (plastików też nie wycierałem ale lepiej "wypracowałem")

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy ma ktoś jakieś zdjęcia opon nim potraktowanych?

 

Jakakolwiek praca z galerii SV Detailing...

 

Co do przyciemnienia, mimo tego że opony nowy to efekt powinno być dość wyraźnie widać.

 

Pneu naniesiony i nie wytarty

 

Błąd owszem, ale niewytarty Pneu błyszczy się bardziej, więc to raczej nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Evo,

dzięki za info. Na wasze relacje nie patrzyłem pod kątem porównywania się z nimi - to z wrodzonej skromności :D

Są już pierwsze wnioski.

Przede wszystkim nie osiągnąłem stopnia czystości opony takiego jak przy plastikach na których Pneu sprawdził się wyśmienicie. Po drugie, opony nie były suche jak u was, zostało na nią nałożone Pneu i po pół godzinę ruszyłem w trasę w wyniku czego zebrało się na nich sporo syfu. No i na pewno nie miałem dwóch dni na nałożenie drugiej warstwy :P

 

W sobotę poprawka!

 

Bardzo dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.