Skocz do zawartości

Renowacja felg


w00c4sh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyściłem dziś felgi zimowe -stalowe. Po długim procesie doszedłem do wniosku ze nie kwalifikują się do piaskowania i malowania ale chciałbym je trochę odświeżyć -przetrzeć papierem i trysnąć farbą.Chciałbym to zrobić lakierem w sprayu - dorobionym lub gotowym .Czy ktoś z was poleca jakiegoś gotowca tylko żeby go chemia po pierwszym nie zmyła. Mat czy połysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zainteresowany kompleksową renowacją felg (prostowanie wypełnianie (felgi maja dwa potężne ślady jak by po przecięcu szlifierka kątowa :x ) zdarcie obecnego lakieru i połozenie nowego wybranego przezemnie koloru) przewertowałem cały temat i forum , lecz nie poleca nikt nic w okolicach Konina? Wielkopolska?

Mogę załączyć zdjęcia , może coś zaradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie coś do odratowania przy piaskowaniu + malowanie w zakładzie?

Jasne, że do odratowania, a co do alu - przy rozstawie 5x112 masz potężny wybór we wszelkich klasach cenowych, tylko niestety ze szczególną reprezentacją w tej najdroższej, bo to chodliwy towar. :) No i fakt, że te fele naprawisz za 300, max 400 zł, a za używki alusy 16" 7J 5x112 w ładnym stanie (po profesjonalnym odświeżeniu) dasz 1200 (po tyle sprzedawał rok temu koleś z Bytomia, który na potęgę handluje używanymi oponami i felgami, u którego zmieniałem opony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Polecam usługi w firmie SERVICETECH Czepański Dawid Trzebielino 20a w pomorskim. Miałem do zrobienia felgi z metalicznym połyskiem i po ustaleniu wszystkiego na miejscu udało się dobrać w 95% oryginalny kolor i połysk. W innych miejscach nie miałem takiej możliwości. Cena za usługę bardzo dobra, czas też, aczkolwiek mi się w ogóle nie spieszyło i nie chciałem ich poganiać, aby zrobili ładnie bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ale wypolerować lakier, czy wypolerować (na lustro) aluminium? Jeśli to drugie to szkoda zachodu... większy koszt niż wartość tych felg. Poza tym wypolerowane felgi z takim balonem będą prezentować się komicznie :D No i z dekielkiem też nic nie zrobisz. Chyba, że oddasz do firmy która "chromuje" plastiki. Koszt zapewne też nie mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mniej roboty i taniej będzie jakbyś je zmatował i jeszcze raz pomalował, niż polerował (o ile to w ogóle wykonalne w takich zakamarkach). Niech wypowie się ktoś bardziej w temacie, bo ja bym je dał po prostu do szkiełkowania i malowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam porysowane felgi jak na zdjęciach:

 

https://drive.google.com/file/d/0B24Txp ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B24Txp ... sp=sharing

 

Nie wydają się one takie straszne, ale w dzień nawet z daleka widać takie białe smugi od tych rys.

Swoją drogą czy takie zarysowania mogły powstać od mycia felg ściereczką z mikrofibry z wodą? (oczywiście nie było tzw. szorowania)

 

Parę dni temu zadawałem pytanie co z tym zrobić, ale na zdjęciu które dałem było bardzo słabo widać te rysy, dostałem odpowiedź, że da się to spolerować.

 

Czy patrząc na te zdjęcia podtrzymujecie taką opinię? Oczywiście chciałbym zostać przy obecnym lakierze felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre szorowanko bylo :kox: mysle ze spokojnie spolerujesz, a przynajmniej zniwelujesz w bardzo duzym stopniu (zalezy czym i jak) ale to wyglada ewidentnie jak robota od szorowania... proste linie w wzdluz dlugosci i doszorowane w zaglebieniach^^, za malo wody i najpierw chociaz splukac cisnieniem:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze najpierw spłukałem wszystko karcherem i na felgach został sam kurz, a potem delikatnie tą mokrą ścierką. Nawet nie wiesz jaką miałem mine jak to obeschło i wyszły te rysy.

 

Za bardzo doświadczony w temacie nie jestem czy samemu dam radę to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.