Skocz do zawartości

Renowacja felg


w00c4sh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

również szukam, niestety, na śląsku nikt nie toczy..

 

Dzwoniłem, pytałem - ani Deloch, ani AluExpress na tę chwilę frontów nie toczą - nie mają tokarek, ale..

 

u Delocha, około kwietnia / maja

 

u AluExpressa, około czerwca / lipca

 

maszyny mają być - podobno są już zamówione :-)

 

Rozmawiałem z nimi w połowie lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również szukam, niestety, na śląsku nikt nie toczy..

 

Dzwoniłem, pytałem - ani Deloch, ani AluExpress na tę chwilę frontów nie toczą - nie mają tokarek, ale..

 

u Delocha, około kwietnia / maja

 

u AluExpressa, około czerwca / lipca

 

maszyny mają być - podobno są już zamówione :-)

 

Rozmawiałem z nimi w połowie lutego.

 

 

Tak tylko z małym ale...

u AluExpressa jest mozliwosc zrobienia ich na ale nie beda miały tego tzw wzorka (toczenia) tylko beda gładkie i zabezpieczone lakierem

koszt przy moich kołach to 1800zl

 

Ogolnie mowiac nie zalezy mi na tym aby byly toczone bo przeciez moga byc tez gladkie tylko bardziej chodzi mi o cene :/:?

 

Dodane po 23 minutach 55 sekundach:

Jeżeli trzeba taflę przetoczyć to zapraszam https://m.facebook.com/autofelgi/

Chociaż terminy naprawdę się przeciągają...sezonowa kumulacja

 

A jaki koszt przy 20 calach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z małym ale...

u AluExpressa jest mozliwosc zrobienia ich na ale nie beda miały tego tzw wzorka (toczenia) tylko beda gładkie i zabezpieczone lakierem

koszt przy moich kołach to 1800zl

 

Ogolnie mowiac nie zalezy mi na tym aby byly toczone bo przeciez moga byc tez gladkie tylko bardziej chodzi mi o cene :/:?

 

Zgadza się - nie będą miały "wzorka" bo w AE nie mają tokarki CNC.

Będzie tokarką, będzie rowek. ;)

Ponadto, na te przetoczone również nakłada się klar - oczywiście, jeśli chcesz.

 

Nie wspominałeś o cenie, pytałeś: kto toczy.

 

 

kaju77,

Twoje również nie są toczone na CNC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość rowka po cięciu noża uzależniona jest od wielu czynników oraz od indywidualnych potrzeb klienta. Jeżeli chodzi o cenę, również uzależniona jest od wielu czynników (aktualny stan felgi, konieczność prostowania, napawania, zmiana koloru tła, itp, itd). Podeślij proszę foto felg na maila: darek@autofelg.pl oraz oczekiwania odnośnie efektu końcowego wtedy dokonamy wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja z Koczargami.

Dzwoniłem przed chwilą (oddałem felgi 5 marca, dziś mija 20 dzień roboczy, miały być gotowe w 8).

"Źle nam wyszły i malujemy jeszcze raz". Spoko. Po miesiącu :)

"Żebym ja wiedział, że one w takim stanie są, to bym panu odradził ten kolor". Eeee. Ale przywiozłem je i odbierał je Pan ode mnie... "No ale jak się usunie lakier to inaczej i że poutleniane." Utlenienia było widać, ale luz, nie znam się :)

 

"Wie pan, my tu mamy tysiące felg, to jakbym ja miał tak dzwonić do każdego, że będzie opóźnienie, to bym nic innego nie robił"

No nie ważne.

Nic to, mam nadzieję, że zgodnie z najnowszą obietnicą będą pod koniec tygodnia (oby nie miesiąca :D) i że będę mógł się pochwalić dobrą robotą (choć nie szybką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są zawaleni robotą, to prawda. Byłem u nich i koleś ma dużo więcej towaru w hali niż ostatnio.

Nie umie powiedzieć szczerze klientowi o tym, tylko ściemnia... że prądu nie mieli, że pracownicy się pochorowali i sam robi na hali itd.

 

Ja z racji nieskomplikowanego malowania zacisków zadzwoniłem i oznajmiłem temu gościowi, że mam auto u mechanika i nie mogę dłużej czekać na zaciski. Efekt był taki że czyścił i malował je jednego dnia. Odbierałem je prosto z haków z lakierni.

 

Z felgami nie poganiałbym ich tak, bo mogą spieprzyć sprawę w pośpiechu.

Planuję oddać im zimówki do renowacji, ale z tym akurat nie będzie ciśnienia... do zimy może się wyrobią z nimi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie poganiam, nie nie, po prostu zadzwoniłem po miesiącu spytać co z moimi felgami :) wkurza mnie brak solidności.

Już pomijam, że jak podjechałem do nich po 2 tygodniach to felgi były wyprostowane i... tyle. "No będą szły na lakiernię"

Tak jak pisałem, jakby powiedział, że z miesiąc się zejdzie to siedziałbym cicho i nie zawracał mu gitary. Ale powiedział, że dopiero się sezon zaczyna, że w 8 dni zdążą. No i zdążyli. Wyprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu do ogarnięcia papierami. Nie wiem co tam chciałbyś napawać?:)

Przy tym wzorze i jeśli ma być użytkowane codziennie to poszedłbym jednak w proszek..

 

Jestem po renowacji felg i ten ubytek moim zdaniem dalej jest widoczny, choć został trochę zeszlifowany. :o

 

felga.jpg

 

Takie rzeczy powinno się jednak napawać, chyba że są inne metody. Swoją drogą lakierowanie proszkowe jest dalekie od oryginalnej powłoki. Nie wiem czy w przyszłym roku nie oddam na lakierowanie systemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o radę, niestety moje roczne alufelgi po zimie uległy zniszczeniu, moja wina, nie umyłem ich po soli drogowej, zmieniłem na zimówki a alusy odłożyłem w garażu. Przez trzy miesiące pojawiły się na nich wżery - na części srebrnej bo czarna jest ok (zdjęcie https://zapodaj.net/702692ecf1b39.jpg.html ). Kupiłem więc papier wodny 380 800 1000 1500 2000 2500 i zacząłem szlifować te nieciekawe miejsca. Coś takiego jak by bezbarwny lakier zaczął schodzić, ale nie wszędzie udało mi się go zeszlifować (zdjęcia https://zapodaj.net/bf503502549a8.jpg.html, https://zapodaj.net/f5c369730a448.jpg.html ).

 

Jakieś rady jak przywrócić moje alu do ładnego stanu? Może da się jakoś usunąć całość tego "klaru" i potem wypolerować? Są jakieś środki na to bo papierem wodnym ciężko idzie? Czy pozostało tylko oddanie do renowacji i lakierowanie od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale straci na tym promień koła i co za tym idzie jego kształt. Prosiłem o napawanie, to w dwóch zakładach tylko się uśmiali.

Bez urazy ale chyba jesteś z NASA.. bo zmianę promienia zmierzysz suwmiarką chyba.

Maszynę do polerowania można zrobić samemu..także możesz zawsze jakiś złom dorwać i się przekonać.

 

GTC2009

Felgi pewnie malowane w proszku, następnie powierzchnia czoła zebrana maszynowo (tak jak pokazał kaju77). Potem bezbarwny.

Ręcznie tego tak nie ogarniesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje felgi po zimie są w masakrycznym stanie. Chcę je pomalować proszkowo, ale wcześniej potrzebuje ściągnąć starą powłokę i zrobić wszystko, że tak powiem, kompleksowo. Mieszkam w Krakowie i o ile jest tu sporo lakierni, o tyle ceny mają bardzo wysokie. Może ktoś korzystał z usług jakiejś firmy zlokalizowanej w pobliżu Krakowa, a nie w samym centrum? W Libertowie jest Stelco, kto korzystał z ich usług i jest zadowolony?

W zależności od cen zastanawiam się również nad lakierowaniem proszkowym zawieszenia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączam się do wątku: szukam solidnego zakładu, gdzie można zregenerować felgi w małopolsce. Chodzi o kompleksową usługę z ogarnięciem rantów na 2 sztukach, piaskowanie i malowanie proszkowe lub lakierowanie tradycyjne w dość specyficzny kolorze złotym, który niestety nie występuje w palecie RAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.