Skocz do zawartości

ADBL Tire&Rubber Cleaner


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
2 godziny temu, paperson napisał:

a jak wg Ciebie wypada skuteczność ADBL i Excede?

Za różnice w cenie mogę dwa albo trzy razy oblecieć tę samą oponę Excece i się nie obrażę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DaV napisał:

Za różnice w cenie mogę dwa albo trzy razy oblecieć tę samą oponę Excece i się nie obrażę. 

To ja Ci powiem, ze porównywałem kiedyś Excede do Red Devilla i utwierdziło mnie to w przekonaniu żeby zamiast kilku rożnych środków, do opon, mycia wstępnego, do wnętrza, do silnika kupić jedno mocne APC lub Degreaser. Gdzieś na forum wrzucałem foto opon letnich przed zimą wyszorowanych Red Devilem i na wiosnę przed założeniem jeszcze raz Excede do opon. Niewiele już zebrał, drugie umycie red devilem zrobiło by pewnie to samo. Banka 5l Red Devila niecałe 90zł już nie wspominając o tym, ze do mocnych zabrudzeń zalecane stężenie to 1:5 ;)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby robił cokolwiek z jakimkolwiek tworzywem w aucie przy zastosowaniu odpowiedniego stężenia. Przelałem 5l Red Devila myjąc koła, lakier, silnik, a nawet wnętrze. Nigdy nie zaszkodziło bo zawsze używałem go z głową. Jak ktoś głowy do robienia różnych stężeń nie ma wtedy może przepłacać za gotowe środki ja kupuje najmocniejszy i dobieram odpowiednio stężenia do zastosowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to wymoczę dętkę rowerową przez rok czasu w apc. W ciemno strzelam, że nic się nie stanie. Z chemii jestem słaby ale to przecież wszystko preparaty o odczynie zasadowym. Czy to APC czy to coś do gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Pływak
stosując degreaser do wnętrza, niezależnie w jakim steżeniu prosisz się o problem.

W przypadku kiedy produkt tego typu pozostaje na plastikach i w jakiś sposób dostanie się np do dróg pokarmowych (przykład dziecko w aucie które dotyka wszystkiego i wkłada rączki do buzi) grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Zalecamy używanie takich produktów z głową. 


@DaV wrzuć kawałki gumy do różnych roztworów: tire cleanera/ów, apc, degreaserów. Wcześniej najlepiej zważ obie próbki. Po kilku dniach porównaj wagę wszystkich. Będziesz co prawda potrzebował wagi dość dokłądnej (najlepiej laboratoryjnej) ale wyniki mogą Ci sporo powiedzieć.
 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu używałem Red Devila. Jest to środek bardzo agresywny (palił przy kontakcie ze skórą, podobnie jak tenzi truck, w dodatku miał duszący zapach) i ostatecznie zrezygnowałem z jego używania. Zresztą nie tylko chodziło o skórę dłoni, ale przy używaniu różnego rodzaju szczotek - czasami zdarzyło się, że coś tam prysnęło po twarzy i po prostu nie czułem się komfortowo musząc być aż tak ostrożnym. Ostatecznie przerzuciłem się na inne APC - równie mocne, ale dużo przyjaźniejsze w użytkowaniu. Jeśli chodzi o domywanie, to według mnie APC jest APC i żadne nie może się równać z prawdziwym tire cleanerem w kwestii skuteczności :)

Myślę, że jednak że w temacie, który poruszył kolega @Pływak bardziej chodzi o kwestię osobistego podejścia do tematu niż rzeczywistej skuteczności. Niektórzy chcą mieć opony możliwie najczystsze bez względu na cenę, a inni będą usatysfakcjonowani, kiedy dostaną 80% efektu za 30% ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pływak napisał:

To ja Ci powiem, ze porównywałem kiedyś Excede do Red Devilla i utwierdziło mnie to w przekonaniu żeby zamiast kilku rożnych środków, do opon, mycia wstępnego, do wnętrza, do silnika kupić jedno mocne APC lub Degreaser. Gdzieś na forum wrzucałem foto opon letnich przed zimą wyszorowanych Red Devilem i na wiosnę przed założeniem jeszcze raz Excede do opon. Niewiele już zebrał, drugie umycie red devilem zrobiło by pewnie to samo. Banka 5l Red Devila niecałe 90zł już nie wspominając o tym, ze do mocnych zabrudzeń zalecane stężenie to 1:5 ;)

Red Devil nie czyści nawet w połowie tak dobrze gumy jak adbl TRC. Po Red Devilu opona obok czystej nawet nie leżała. Ale jasne, jak ktoś się uprze to można apc używać do wszystkiego: opon, skóry, tapicerki... :D 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KHOT napisał:

Red Devil nie czyści nawet w połowie tak dobrze gumy jak adbl TRC. Po Red Devilu opona obok czystej nawet nie leżała. Ale jasne, jak ktoś się uprze to można apc używać do wszystkiego: opon, skóry, tapicerki... :D 

W punkt...
Moda ostatnich lat na forum- jak w detailingu pójść na skróty. Nie ma drogi na skróty.

Ja już nawet nie wyłapuję tych kwiatków, bo znów czeka lincz tych co lubią oszczędzić czas i pieniądze.
Dlatego nadal trzeba będzie oglądać relacje z myciem ręcznym bez wiader z pianownicy, qd po bezdotyku i deagreserach wewnątrz :D
Red Devilem ciężko się pracuje w zamkniętym garażu a co dopiero we wnętrzu, no chyba, że w stężeniu 1:100 ;-)
Mam i leżyw kącie czekając na szczury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KHOT napisał:

Red Devil nie czyści nawet w połowie tak dobrze gumy jak adbl TRC. Po Red Devilu opona obok czystej nawet nie leżała. Ale jasne, jak ktoś się uprze to można apc używać do wszystkiego: opon, skóry, tapicerki... :D 

Kupiłem płyn do opon po twojej rekomendacji, ze niby ile to nie wyciągnie z opony po APC, w temacie o Excede jest fotka ile to dedykowany płyn wyciągnął z leżakującej 5 miesięcy opony, która przed leżakowaniem wymyłem Red Devilem w stężeniu słabszym niż zalecany do mocnych zabrudzeń (excede poszło 1:3). Jakoś mnie nie zachwycił więc nie wiem co próbujecie mi udowodnić skoro miałem Exede, który to ponoć według forumowych relacji domywał nie gorzej niż SG i ADBL dlatego padło na niego. Skoro twierdzicie, ze ten z ADBL jest lepszy to widać forumowe testy trzeba ignorować następnym razem a produkt wybierać metoda losowania ;)

Podejrzewam gdyby ktoś wypuścił środki typu ABS Cleaner, PP Cleaner, PCV Cleaner to używanie zwykłego APC było by już passe bo przecież są dedykowane środki do różnych tworzyw.... to jest właśnie "moda ostatnich lat" ;]

6 godzin temu, DaV napisał:

Zaraz cie zlinczują, ze głosisz herezje i do każdego plastiku masz mieć inny płyn. :D 

Wykrakałeś :lol:

3 godziny temu, ADBL napisał:

@Pływak
stosując degreaser do wnętrza, niezależnie w jakim steżeniu prosisz się o problem.

W przypadku kiedy produkt tego typu pozostaje na plastikach i w jakiś sposób dostanie się np do dróg pokarmowych (przykład dziecko w aucie które dotyka wszystkiego i wkłada rączki do buzi) grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Zalecamy używanie takich produktów z głową.

Niezależnie czy używam we wnętrzu zwykłego APC czy odszczurzam jakiegoś gruza Red Devilem zawsze mam wiadro z czystą ciepła woda i MF do przetarcia wszystkiego dokładnie po zakończonym odszczurzaniu. Nigdy nie myje samym APC i nie zostawiam do wyschnięcia. Poza tym nie używam RD jako podstawowego produktu do wnętrza bo po prostu śmierdzi ale wcale nie mocniej niż niegdyś na tym forum polecany APC Megsa :lol:  Przyjemniej we wnętrzu już się pracuje Bulldozerem (też mocny i też niektórzy się dziwią, ze można we wnętrzu używać) jednak zdarzało mi się używać Red Devila na tworzywach wewnątrz i żadnego kuku nie zrobiły bo jak wiadomo najpierw wypada przetestować w niewidocznym miejscu z reszta stosowanie go wewnątrz to nie mój autorski pomysł, a producenta ;]

Cytując:

Red Devil może być również stosowany do czyszczenia plastików wewnątrz, prania tapicerki itp, w odpowiednim rozcieńczeniu. Niezwykle skuteczny, a zarazem bezpieczny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pływak napisał:

Kupiłem płyn do opon po twojej rekomendacji, ze niby ile to nie wyciągnie z opony po APC,

Nieprawda, nigdy Ci nie rekomendowałem płynu Excede.

Cytat

Podejrzewam gdyby ktoś wypuścił środki typu ABS Cleaner, PP Cleaner, PCV Cleaner to używanie zwykłego APC było by już passe

Obawiam się że ciężko będzie pomóc jeżeli nie widzisz różnicy między ABS i PP a gumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.