Skocz do zawartości

SG Fruit Snow Foam 2015 neutral pH


MrcinKsi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

Do przetestowania dostałem nową pianę aktywną od Shiny Garage

 

logo_SG.png

 

 

Opis producenta:

Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH 2015 to niesamowity produkt, daje bardzo gęstą pianę, kożuch, ładnie pachnie przy czym również myje samochód.

 

Po dwóch latach obecności na rynku, wzięliśmy sobie do serca Wasze uwagi i poprawiliśmy nasz bestseller.

 

Teraz jeszcze lepsze właściwości!

 

- niesamaowita piana, która utrzymuje się na lakierze do 7 minut,

- bardzo przyjemny zapach wiśniowo-balonowy,

- dużo lepsze właściwości myjące,

- zalecane rozcieńczenie na pianownicy 80-100ml produktu i 1L wody.

 

Po ostatnich opadach śniegu, dzisiaj temperatura podskoczyła powyżej zera, więc zabrałem się za przeprowadzenie testu :kox:

 

Kilka zdjęć przed

DSCF1432.jpg

DSCF1433.jpg

DSCF1434.jpg

DSCF1435.jpg

DSCF1436.jpg

DSCF1437.jpg

DSCF1438.jpg

DSCF1439.jpg

DSCF1440.jpg

 

Do testu została użyta ręczna pianownica. Użyłem ok. 75ml piany na 1,5l wody.

Ps. dawno nie używałem ręcznej pianowicy i wyszło mi bardziej mleko niż piana ;)

 

DSCF1441.jpg

DSCF1442.jpg

DSCF1443.jpg

 

Auto pokryte pianą, więc czas start :D

 

DSCF1444.jpg

 

Zgodnie z zaleceniami producenta czekamy 7 min

 

DSCF1445.jpg

 

Po upłynięciu wymaganego czasu, tak to wygląda :good:

 

DSCF1446.jpg

DSCF1447.jpg

DSCF1448.jpg

DSCF1449.jpg

DSCF1450.jpg

DSCF1451.jpg

 

No to płuczemy :D

 

DSCF1452.jpg

DSCF1453.jpg

DSCF1454.jpg

DSCF1455.jpg

DSCF1456.jpg

DSCF1457.jpg

DSCF1458.jpg

DSCF1459.jpg

DSCF1460.jpg

 

Z efektu końcowego jestem mega zaskoczony :song: Dolne partie drzwi oraz tył auta znowu zaczął kropelkować. Używane przeze mnie inne piany, nigdy tak dobrze nie domywały i zawsze trzeba było umyć na 2 wiadra.

Zapach rzecz gustu, dla mnie super; podczas samego mycia jest bardzo dobrze wyczuwalny.

Coś czuję, że będzie to moja ulubiona piana.

 

Pozdrawiam i do następnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

poorsultanpl Po otwarciu butelki pachnie wiśnią, ale w czasie pracy bardziej dominuje zapach gumy balonowej ;) Przerobiony marolex z jednym filcem

 

biznes365 Fibra tu dużo nie pokaże bo auto jest naprawdę czyste, panowie z SG naprawdę się postarali :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko auto do testu było praktycznie "czyste", dobrze zabezpieczone woskiem i juz przed myciem odmoczone wodą z drogi także musiałby być to totalnie skopany produkt żeby nie domyla samochodu.

 

Czyste to one nie było, 2 tyg nie myte (jakieś 500 km). Jak wosk jest zapchany to odmaczanie Ci nic nie pomoże, i nie będzie kropelek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja też w sumie 2 tygodnie nie myłem, ale poważnie zbrudziło się dopiero wczoraj :D

 

Z drugiej strony testowałem pierwszą wersję piany od SG i dawała radę, więc jeśli jeszcze ją poprawili, to wierzę w to dobre domywanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starą wersję i ona tak dobrze nie domywała, na pewno dół drzwi i tył trzeba było przemyć na 2 wiadra. Jak pogoda dopisze przez weekend, to będzie relacja z użyciem PA na ciemnym lakierze gdzie brud będzie dobrze widoczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że pogoda okropna, zimno (2 stopnie) i strasznie wieje to postanowiłem wywiązać się z obowiązku i przeprowadzić test.

 

Postanowiłem nową pianę porównać do jej starszej wersji, moim zdaniem to całkiem trafiony pomysł i w dobry sposób ukaże czy i w jakim kierunku rozwinęła się receptura tej popularnej i lubianej piany.

Tu od razu powiem, że sam zaliczam się do osób którym poprzednia receptura się podobała i dlatego mam jeszcze troszkę z 5L baniaczka.

 

 

Test przeprowadzony na 2 samochodach, które dawno nie były myte i zimowy brud już dobrze zasechł.

 

Największą różnicą między autami jest to że na Focusie jakieś 2 tyg temu położony był Zymol Glasur i od tego momentu auto nie było myte, natomiast na Golfie jest stary Duragloss 111 nakładany chyba ze 2 albo 3 miesiące temu, dokładnie nie pamiętam.

 

 

 

3jRYFP.jpg

bGlXxs.jpg

8z0n8F.jpg

jmcmE8.jpg

3eYkBb.jpg

mf0ZoO.jpg

HwbNCv.jpg

1oOI3Z.jpg

s3Oy5U.jpg

Ycaf5g.jpg

cpVwWS.jpg

5dgg1L.jpg

jTvCFH.jpg

 

 

 

 

Obydwie piany rozcieńczone w takiej samej proporcji czyli wlewałem 60 ml piany i dolewałem wody tak żebym miał troszkę ponad 500ml gotowego roztworu.

 

 

 

 

GcTRb8.jpg

BULyDp.jpg

oyBcXy.jpg

3XmiL5.jpg

 

 

 

 

 

 

PIANOWANIE

 

 

Jako że mam tylko 1 pianownice to pianowałem po połowie auta jedną pianą, a później drugą. Żeby było fair to zamieniłem auta stronami, czyli każda z pian leżała na prawej i lewej stronie, tylko że w różnych autach.

 

 

 

 

 

FRUIT FOAM NOWA FORMUŁA 2015

 

 

 

 

 

L8h7K7.jpg

qwGfbY.jpg

755t0b.jpg

I6wsRl.jpg

gGU5V8.jpg

ie8O5s.jpg

4a2uH8.jpg

HkNb1U.jpg

 

 

 

 

PO 5 MINUTACH

 

 

8NOzlp.jpg

NWbVCt.jpg

 

 

 

PO 8 MINUTACH

 

 

Vj7dDS.jpg

mxAgjT.jpg

 

 

 

PŁUKANIE 50/50

 

 

 

cauI6q.jpg

pPb9eS.jpg

 

 

 

 

 

 

 

FRUIT FOAM STARA FORMUŁA 2014

 

 

 

 

 

 

dD4kCL.jpg

TUlE58.jpg

54aDzT.jpg

S1zcS5.jpg

klmtgc.jpg

Hhm4N4.jpg

wp7IPj.jpg

 

 

 

PO 5 MINUTACH

 

 

9CpmUp.jpg

oXY1by.jpg

 

 

 

 

 

 

Okej, teraz najważniejsza część czyli porównanie rezultatów NOWEJ formuły i STAREJ. Teraz żeby lepiej było widać i można było porównać to będą zdjęcia raz jednej raz drugiej

 

 

 

 

 

 

 

NOWA

 

 

 

 

 

4WckFF.jpg

rgxWLM.jpg

cAqOF2.jpg

dil4Ly.jpg

1jDd2i.jpg

Fi3Ifp.jpg

84xX34.jpg

84xX34.jpg

 

rIMQ1i.jpg

 

 

 

 

 

 

 

STARA

 

 

 

 

 

 

j1dhgE.jpg

obW21V.jpg

vYBPTX.jpg

Xvq2Y6.jpg

VCyTCH.jpg

rY8TYb.jpg

PFRv3E.jpg

Zer45J.jpg

Lfg3Yy.jpg

js77u5.jpg

rt0c2r.jpg

 

 

PT3tfW.jpg

 

 

Tutaj starałem się uchwycić róznicę na tylnej klapie ale po kompresji i zmianie rozdzielczości słabo widać

 

 

 

Lu2qHE.jpg

W1rQrP.jpg

3eLyR7.jpg

 

 

 

Normalnie widoczna była różnica pomiędzy domywaniem nowej i starej formuły na korzyść tej pierwszej.

 

 

 

 

 

 

PODSUMOWANIE

 

 

 

 

Mimo że się bardzo starałem to brzydka pogoda i złe oświetlenie do tego zmniejszenie rozdzielczości zdjęć nie pozwoliły mi dobrze uchwycić różnic które były widoczne gołym okiem. Zarówno ja jak i tato wyraźnie widział różnice w domyciu na korzyść nowej formuły. Szczególnie dobrze to widać na focusie w dolnych partiach drzwi. Z prawej strony domyło się sporo lepiej niż z lewej.

 

Nie jest to może jakaś miażdżąca różnica bo obydwie dosyć dobrze sobie poradziły, ale jednak nowa mocniej rozpuściła brud. Do pełnej czystości jeszcze troszkę brakowało bo jak widać mikrofibra zebrała z dołów drzwi zarówno po nowej i starej formule trochę brudu. Pewnie jakby na autach było BSD to by szmatka była czysta ;)

 

 

Z innych właściwości to wydaje mi się że minimalnie dłużej nowa formuła utrzymuje się na lakierze. Zapach i w nowej, i w starej super i mimo niskiej temperatury dobrze wyczuwalny.

 

Niestety papierki lakmusowe jeszcze do mnie nie dotarły więc nie mogłem sam sprawdzić PH ale ufam producentowi że obie piany mieszczą się w granicy ok PH 7.

 

Jak dla mnie produkt pod względem jakość/cena jest bardzo dobry. Moim zdaniem skutecznością bije inne piany z przedziału cenowego, a nawet te aspirujące do miana wyższej (przynajmniej cenowo) półki :)

 

 

Zdaje sobie sprawę że mogłem umyć na 2 wiadra i zrobić jakiś test kropelkowania, ale uwierzcie mi że tak zmarzłem że nie miałem ochoty na dalsze zabawy z woda w takiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle bardzo dokładny test, bardzo dziękujemy za poświęcenie (nie byłoby problemu z przeczekaniem na lepsze warunki atmosferyczne tak jak pisaliśmy), mam jednak nadzieję że za bardzo nie pomarzliście :)

 

Piana ma pH 7.7 dokładnie takie samo jak poprzednia wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dziś nie wytrzymałem i przy 2 stopniach działałem z autem. Jestem pod wrażeniem po użyciu piany za to jak domywa i za to jak pachnie przy pianowaniu. Przy tej cenie pozycja obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj używałem i jest :good: Zapach dobrze wyczuwalny, spodoba się tym co używają CS Coronado Cherry‎, więc pianowanie uprzyjemnione ;) Piana gęsta, długo się trzyma. Na działanie chwile trzeba poczekać, domywa lepiej niż stara wersja, z zimowym brudem radzi sobie na 4, a na lakierze nawoskowanym lub słabo zabrudzonym pewnie na 5. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.