Skocz do zawartości

SG Fruit Snow Foam 2015 neutral pH


MrcinKsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja swoja przygode z pianowaniem auta wlasnie rozpoczalem na tej pianie i jak dla mnie spelnia swoje zadanie bo piana jest fajna, domywa tez ok i zapach przyjemny :) Jedno na minus to opakowanie 5l bo jak do mnie przyszla paczka to zastanawialem sie dlaczego tak super pachnie ta paczka... potem sie okazalo ze nakretka nie byla szczelna w 100% i kurier pewnie przewrocil paczke i troche sie wylalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie było ciepło i można było spokojnie zrobić test, jedynie myjka mnie dobiła dzisiaj, muszę jutro poszukać uszczelek do pistoletu (wszystkie sparciały i zaczęło przeciekać).

 

60 ml na 1,5 litra wody (pianownica ręczna).

test_1_zpstammrh7y.jpg

 

Brudasek nie myty od początku stycznia, bez żadnego zabezpieczenia.

 

test_2_zpsbydrxt7f.jpg

test_3_zpsawksibgx.jpg

test_4_zps8hwrngxl.jpg

test_5_zpsqk3qqlc5.jpg

 

Pianujemy i czekamy rozkoszując się zapachem :-].

test_6_zpsb5xpno8m.jpg

test_7_zps6qly3zi6.jpg

 

Płukanie i kilka zdjęć przesychające auta.

test_8_zps8irbdyx6.jpg

test_9_zpspjm4vu0y.jpg

test_10_zpsyqfc0tkl.jpg

test_11_zpsajvedcnl.jpg

test_12_zpshlreddit.jpg

test_13_zpsox3enunw.jpg

 

Na koniec auto umyte truskawkowym szamponem od SG, szyby umyte płynem od Kocha, nałożona NW od Autoland i na całym aucie AF Finale.

 

test_14_zpstioyyw3w.jpg

 

Podsumowanie

Pozytywna zmiana w stosunku do zeszłorocznej wersji piany, której mam jeszcze 4,5 litra. O wiele dłużej utrzymuje się na aucie i również mocniej domywa auto przed myciem na dwa wiadra. Zdecydowanie podoba mi się polityka SG i poprawianie oferowanych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wlałeś 60 ml na 1,5 litra, skoro producent zaleca 100 na litr?

Zrobiłeś roztwór jak siki św. Weroniki, czyli nie mający prawa dobrze umyć samochodu.

Gdzie jest pies pogrzebany?

Producent się pomylił i nie wie co pisać na etykiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej możliwości obecnie, jest plan na zakup 4-5 ton kamienia i wysypania sobie miejsca do mycia pod starą stodołą, która przerobiłem w zeszłym roku na garaż, a do tego kupno jakiegoś dużego namiotu handlowego na okres wiosna/lato/jesień ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec ja również znalazłem się w grupie szczęśliwców :kox: , która dostała do przetestowania od Shiny Garage aktywna piane "Fruit Snow Foam 2015 neutral pH", nie bede wstawiał ponownie opisu produktu, ponieważ widnieje na pierwszej stronie.

U mnie bedzie ona porównana z lubiana tutaj piana "Autobrite Magifoam"

f623a891c8f62879med.jpg

Auto starannie przygotowałem do testu....... :D:P a tak serio to w ciągu ostatnich dwoch tygodni, autem zrobiłem 4500km, w ciężkich warunkach czyli plucha, błoto pośniegowe, sol drogowa :/:/. Na auto położony był coli, ale po nim zostalo raczej tylko wspomnienie :| Myte na dwa wiadra ostatni raz w listopadzie :oops::oops:

7abee902c0cdea72med.jpg

cb41ffba836d56f5med.jpg

195f971dff5a11c7med.jpg

6b75d8828af3907amed.jpg

Zacząłem aplikacje od Magi gdyz ona na aucie wedlug zalecenpowinna siedziec 10 min, stężenie jakie używam do PA wynosi 1:6 w innym przypadku cos mi nie chce siedziec na aucie(STRONA KIEROWCY).

Po 2,5 min zacząłem aplikować piane od SG w stezeniu 1:9 (STRONA PASAŻERA).

86fc9fdb15534271med.jpg

b6ee7c82004a0aa6med.jpg

1550ffc1a269c052med.jpg

 

Pierwsze spostrzeżenia to bardzo przyjemny zapach piany od SG unoszacy i mocno wyczuwalny podczas calego pianowania , jak wiadomo Magi nie zachwyca zapachem.

Drugie to gęstość piany, pomimo mniejszego stężenia,piana od SG bardziej przypominała piane.

Po 5 min siedzenia na aucie

Magi

596fc8b1151ea02cmed.jpg

a71500c6d58b589emed.jpg

Po 5 minutach na aucie

Fruit Snow Foam 2015

65259de070493116med.jpg

a2ae4f83fca34efamed.jpg

 

 

Dosychajace auto

2ddd4b65f3e26167med.jpg

bf31d7fa436a222fmed.jpg

bbb3f56759389330med.jpg

eb3e4416ee060741med.jpg

Niestety ale nie mam zdjec super wysuszonego auta, bo bardzo dlugo by schlo a ja mialem strasznie ograniczony czas, na porządne umycie auta - dwa wiadra itd.... ale obiecuje ze wstawie zdjecia za dwa-trzy tygodnie (jak tylko pogoda pozwoli ) zachowanie piany na Zymolku Titaniumie.

Z bliska widac bylo ze dolne partie i lusterka nie sa domyte z jednej jak i drugiej strony na tym samym poziomie, ale z tak zawalonym autem to nawet Tenzi Track by sobie raczej nie poradzil

 

Podsumowanie

Mysle ze nie wniose za duzo nowego, poprzednicy zauważyli duze plusy piany Fruit Snow Foam 2015, czyli zapach , piana, domywanie, cena, wydajnosc wszystko na duzy "PLUS".

Podsumowujac porownanie dwoch pian, Piana od SG jak i Pina od Autobrite domywanie maja na tym samym poziomie :!::!: ale stężenie w przypadku magi 50% wieksze, a co za tym idzie mniej wydajna, a i w zakupie dużo droższa :/

Lubie piane Magifoam ale mam już jej następce :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to test od nas :)

Oczywiscie sponsorowany przez Shiny Garage :good:

 

Pacjent - Skoda Felicia, recznie myta jeszcze w grudniu. Jakis tam bezdotyk chyba jeden byl w miedzyczasie. Jezdzi codziennie i parkuje na dworze...

 

Wygladalo to tak:

SaERrj.jpg

1mVzA0.jpg

BXKI4h.jpg

6Dlctr.jpg

ZGFS8B.jpg

F26wbG.jpg

6wTApW.jpg

cTfdhg.jpg

N0C3j2.jpg

kT7Pfn.jpg

TIF1tX.jpg

PGnaKT.jpg

KfGIg2.jpg

 

3, 2...

X4Qmdx.jpg

h4pr1r.jpg

 

1, start !

P2iLCz.jpg

E7ZPlZ.jpg

AGh2X3.jpg

MEmbec.jpg

vgkgru.jpg

98ROPV.jpg

Ywmz40.jpg

AvCXVJ.jpg

PAxAZn.jpg

wpuhY6.jpg

16kfnk.jpg

2dxKvs.jpg

IA0pq6.jpg

0TaRpI.jpg

enhv8N.jpg

w2zszo.jpg

IAwJv7.jpg

IU6uQl.jpg

3zNfAu.jpg

 

I pluczemy po 10 minutach.

 

cqBzUs.jpg

9qreR8.jpg

h8zuxy.jpg

QknQGw.jpg

n5fAT4.jpg

bgcmG5.jpg

gZEruT.jpg

1vbKAS.jpg

lWUUe9.jpg

130NEm.jpg

wNp735.jpg

fIVFUU.jpg

Bf6dBq.jpg

g4xhxN.jpg

pWTpe3.jpg

 

Jak widac calkiem sporo domylo. Testowo opryskalem pozniej samochod piana Tenzi Truck i te slady, ktore widac nie poschodzily. Po prostu metoda bezdotykowa nie do umycia...

Widoczne 50/50 na lakierze czy kolach nie byly wspomagane niczym innym jak piana.

 

Piana sama w sobie bardzo fajna, latwo sie nalewa do butelki bo nie jest bardzo gesta. Swietnie pachnie wisniami. Jest gesta, miesista i nie splywa bardzo szybko przy zalecanym stezeniu. Dodatkowo jest bardzo tania- blisko 70zl za 5 litrow.

Gdyby nie fakt, ze mam juz jakies inne piany na regale to na pewno zamawialbym baniaczek. Ale wszystko w swoim czasie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na zdjęciach wygląda na mięsistą, ale to chyba też zasługa mocnej myjki. Na zdjęciach z BMW, Magi i SG wyglądały jak gęstsze mleko (co akurat nie wpływało na siłę czyszczącą), a tu na felce była piana. Zapytam jeszcze jakie było stężenie było chyba nie było o tym mowy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Świetna piana. Ktoś podał jako argument mocną i dobrą myjkę. Złamię to stwierdzenie. Pianownica PA na max na minus i chyba najtańsza myjka jaka może być poza biedronką i lidlem czyli Black&Decker 1700 Watt, zwykła woda nie podgrzewana :) Piana po deklarowanych 7 minutach jeszcze jest widoczna na aucie. Wszystkim polecam. Co do zapachu to z butelki czuć fajnie ale w trakcie pracy nie czułem. Może zbyt niska temperatura. Pozdrawiam i zostawiam fotkę, mało twórcza ale jest :)

 

 

16893173402866137341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Zastanawiam się nad tą pianą Perfect Active Foam.

Foam jest mocniejsza i usuwa woski(?) Jak z PH tego roztworu ?

Czy pedrfect active jest bezpieczna do mycia raz w tygodniu czy to przerost formy nad treścią? Czasem zdarzy się jakiś zaszczurzony.

 

Jak wypada Perfect Active 1:10 z Fruit Snow 1:10 + Red Devil 1:20 w pianownicy PA? Domywanie, utrzymywanie się piany?

 

Testował ktoś którąś z tych pian z pianownicą PA + Bosch Aquatak 100(lub czymś podobnie małym/słabym? Czy przy słabej myjce zaleca się jakieś wieksze stezenie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować ;)

 

"Pytacie nas, którą pianę wybrać - Fruit Snow Foam czy Perfect Active i dlaczego, odpowiadamy.

Jeżeli zależy Ci na usunięciu bezdotykowo lekkich/średnich zabrudzeń nie naruszając zaaplikowanego na lakier wosku, wybierze pianę Fruit.

Neutralne pH, odpowiednia kombinacja środków powierzchniowo czynnych sprawiają, że ten produkt dedykujemy właśnie do takich zabrudzeń.

Jeżeli lakier jest mocno zabrudzony i nie musisz się przejmować czy produkt naruszy wosk, zalecamy użycie piany Perfect Active, zdecydowanie silniejszej, zasadowej piany. Stosowana jako oprysk w rozcieńczeniu 50ml na 1L wody, bez problemu usuwa ciężkie zabrudzenia.

Pianę aplikuj na chłodny lakier i pamiętaj aby nie dopuścić do jej wyschnięcia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.