Skocz do zawartości

SG Fruit Snow Foam 2015 neutral pH


MrcinKsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Siemanko, rzadko się udzielam bo czas życia nagli, ale dostałem coś fajnego i uważam ze warto o tym wspomnieć, tym bardziej że sporo osób na to czeka.

 

Załapałem się na tester piany kolorowej od Shiny Garage, otrzymałem próbkę niebieskiej wersji. Nie jestem profesjonalista wiec opisze po krótce swoje wrażenia. Do tej pory korzystałem z piany fruit, a wcześniej z Tenzi Car Max. Tenzi max car niestety ale porażka, dlatego wybrałem na następna piane SG.

 

Korzystam z planownicy ręcznej Mesto z 3 filcami.

 

Do pianownicy wlałem ok 1L wody i 40 ml koncentratu. Roztwór był naprawdę bardzo ciemno niebieski, i już przy wlewaniu do pianownicy unosił się typowo "męski" zapach. Ważne żeby nie ubrudzić sobie odzieży przy wlewaniu koncentratu.

 

Pianowanie przyjemne, piana gęsta tak samo jak Fruit Foam, ale zapach znacznie intensywniejszy i w sumie dość dobrze trafił w moje gusta. Kolor piany jaskrawo niebieski, efekciarko w 100% :) ( jakość zdjęć niestety słaba i nie oddaje tej barwy)

 

Domywanie jak na neutralną piane na nienawoskowanym aucie bardzo dobrze. Opianowałem pół auta, a pól pozostawiłem nieruszone tak aby spłukać tą połowę samą wodą pod cisnieniem. To chyba jest najbardziej miarodajne. Poniżej fotki:

 

 

Przed aplikacją:

1b614d896fc978cbmed.jpg

 

Po aplikacji

4023288fe386a581med.jpg

 

Po spłukaniu piany.

2a19cf3c5583eddfmed.jpg

 

Po spłukaniu wodą strony nie opianowanej.

0d3182e62f0426d4med.jpg

 

 

Podsumowując, z niecierpliwością czekam na tą pianę, bo zapach i właściwości myjące są dobre, piana sama w sobie efekciarska a to również jej zaleta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Neo[/ref], a sprawdzałeś czy ta piana nie zostawia po sobie kolorowych zaciekow np we wnekach tam gdzie się jej dobrze nie wyplucze? Podobne problemy występowały w znacznie droższych pianach wiec radziłbym to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Tommy Lee[/ref], szczerze mówiąc wycieram wnęki zawsze w aucie po myciu, zwałszcza że teraz duze ryzyko przymarznięcia drzwi :). Inna sprawa ,że na chwile obecną nie jest gorąco, więc tez piana nie zasycha na aucie tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na dworze aż 2+ wiec postanowilem dać troche przyjemności mojemy Hyundaiowi.

Sg FSF 100ml 1l wody, na aucie wosk 476

e0033ec11f547708med.jpg

 

d1983f18b060b47fmed.jpg

 

247652dc781a23b4med.jpg

 

Myjka Boscha ogólnie piane robi fajną ale strumień wody dość wąski co utrudnia życie.

 

2713b90ac8404f26med.jpg

 

019c18f846701eebmed.jpg

 

26385dc964161105med.jpg

 

f789f55a2caa5bb9med.jpg

 

Po opłukaniu

 

ad1cefdea90aee5cmed.jpg

 

b693e85c6f9d667fmed.jpg

 

477362c24e72d934med.jpg

 

860f8d5316c76a14med.jpg

 

Ciężki brud zszedł bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mnie w tej nowej pianie głównie interesuje domywanie i czy przy pozostawieniu jej na lakierze nie przysycha. Druga sprawa to już raczej błahostka,ale zależy mi na fajnym zapachu a zaczyna się robić ciepło więc ktoś na pewno będzie testować. W jednym ze sklepów internetowych znalazłem inną kolorową pianę Fireball i jeśli ma ktoś możliwości to też proszę o porównanie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, test wykonałem. Do testu użyłem różowej piany.

Koncentrat miał bardzo mocny kolor

kNJCY8u.jpg

 

Piana miała co robić ponieważ ostatnio troszkę padało

Fy09y0W.jpg

WZQHm4Z.jpg

6QG52lf.jpg

 

Piana na aucie wygląda tak:

SDcgl4L.jpg

 

i chyba nie lubi się z kwasem do felg

5H9W2ZI.jpg

 

po pięciu minutach nadal piany było sporo

TzRilSn.jpg

 

Zdjęć po spłukaniu nie mam, ponieważ później myłem ręcznie ale woda w wiadrze była prawie czysta.

 

Wosku też nie widać żeby podjadała

mqgcd3y.jpg

 

 

Ogólnie piana całkiem fajna, zapach było czuć nawet przy niskiej temperaturze. Według producenta domywanie powinno być lepsze od Fruit Snow Foam ale z moich obserwacji wynika że jest na porównywalnym poziomie, tylko koncentratu trzeba lać 2x więcej niż w standardowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.