Skocz do zawartości

SG Fruit Snow Foam 2015 neutral pH


MrcinKsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ubotek, Perfect Active ma pH n w granicach 11-12, jest ona zdecydowanie mocniejsza od Fruit, przy pierwszym kontakcie/myciu nie usunie wosku ale może go naruszyć, do regularnego mycia zalecamy Fruit Snow Foam, Perfect Active raczej do cięższych zabrudzeń, które chciałbyś usunąć w miarę możliwości bezdotykowo.

 

Nie testowałem nigdy takiej kombinacji, Red Devil do pianownicy się nie nadaje ponieważ nie uzyskasz stabilnej piany, Fruit i Perfect możesz mieszać ale nie powiem Ci jak to wpłynie na pianę i domywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jakiś czas temu kupiłem nowego Fruita, a przy porządkach znalazłem nagranie z mycia. Bardzo przyjemny zapach wyczuwalny podczas mycia, robi robotę już przy stężeniu 1:10, jedynie dosyć szybka spływa. Domywanie na przyzwoitym poziomie, ale nie miałem jeszcze okazji myć bardzo brudnego samochodu. Wbite owady z autostrady usuwa bardzo dobrze

:good:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ręcznej epoki na leje 50-60 ml i dopełniał letnią wodą do 1,5l.

Zapach fajny ,domywanie lekkich zabrudzeń ok ale np jak auto jest po 2 dniach deszczu a było przykurzone i zrobiły się "waterspoty" to trochę słabo domywa.Niemniej jednak całkiem udana piana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna piana. Ktoś podał jako argument mocną i dobrą myjkę. Złamię to stwierdzenie. Pianownica PA na max na minus i chyba najtańsza myjka jaka może być poza biedronką i lidlem czyli Black&Decker 1700 Watt, zwykła woda nie podgrzewana :)

 

Ja akurt mam słabą myjkę, tzn 1600W Karcher K2.980 i też mogę potwierdzić, że piana daje radę z pianownicą PA nawet na słabym sprzęcie. Na zdjęciu piana leżąca na samochodzie ok. 5 min (proporcje 100ml na 900 ml wody). Przy opryskiwaniu wyglądało to mniej więcej tak jak na zdjęciach Feli od krd.

 

20150802_133926.jpg

 

Zapach świetny, dobrze domywa - dla mnie naprawdę dobry produkt. Kupiłem od razu 5L baniak i nie żałuję.

 

P.S - krd Chyba ta Wasza Fela wyprzedała mnie wczoraj koło 13 na Trasie Siekierkowskiej lewym pasem :).

Rzuciła mi się w oczy bo ciężko trafić zadbany egzemplarz na naszych drogach, a pamiętam że blachy zaczynały się na WF ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy mega chwalą tą pianę a ja muszę dodać coś od siebie.

Nie wiem na ile źle zrobiłem jednak nie było to umyślne i celowe - ot zwykłe zapomnienie.

Zostawiłem 5L bańkę z SG SF 2015, w której było troche poniżej połowy produktu na sałońcu podczas letniego mycia na 2-3godziny.

Wiadomo jaki kolor ma piana w opakowaniu - różowy/wiśniowy ( kobieta powiedziała by pewnie inaczej ale wiemy o co chodzi hehe ). Po staniu przez ten czas na słońcu piana przybrała kolor pomarańczowy/brzoskwiniowy i od tamtej pory ile bym jej nie nalał do swojego Marolexa nie chce się tak mega pienić jak na początku, wychodzi mleko, które mega szybko ścieka :/

Kombinowałem różnymi dyszami, tymi od marolexa i gloriową, różną ilością filcy i dalej praktycznie to samo..

A na samym początku kiedy tylko kupiłem i miała jeszcze kolor właściwy była rewelacyjna i byłem wręcz wniebowzięty. ;)

Może ktoś się wypowie i albo mnie opierdzieli za to stanie na słońcu albo niech SG nad tym pomyśli chwilkę hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem 5L bańkę z SG SF 2015, w której było troche poniżej połowy produktu na sałońcu podczas letniego mycia na 2-3godziny.

 

jak widać słońce dobrze nie wpływa na pianę:) nauczka na przyszłość bo większość kosmetyków nie powinno stać na słońcu. Szkoda bo połowa baniaka zmarnowana :( skoro wcześniej wszystko było ok, piana jak śmietana to coś musiało mocno się zważyć :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

witam kupilem shiny garage fruit i ztestowalem ja 2 dni temu temperaturaokolo 2 c mam dziwne wrazenie ze piana praktycznie nie zadzialaa. pianownicy jakiej uzywam to PA. efekt byl taki sam jak obmylem samochod sama woda pod cisnieniem. wydaje mi sie ze ta temperatura miala zly wplyw na to. myjke mysle ze nie est taka slaba bo mam nilfiska 130.1. zostal taki siwy nalot na drzwiach. grafitowy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto bylo suche. no wlasnie tez mi sie tak wydaje ze brak tego wosku tez mogl wplynac na to. kupilem jeszcze szampon z sg i z sg morning dew autodetailer kazali mi ta piana umyc splukac pozniej na 2 wiadra szamponem czysta woda osuszyc recznikiem. i tym detailerem to bedzie to tak jak bym wosk nalozyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juzek1991, piana Fruit snow foam jest pianą o neutralnym PH. Nie jest na tyle silna aby ruszyć brud mocno przyspolony do lakieru. W tym wypadku lepiej sprawdziła by sie piana Perfect Active która jest silniejsza. Ale jesli planujesz aplikować wosk bądź choćby detailer na lakier, piana Fruit Snow Foam pozwoli ci na dłuższe utrzymanie powłoki :)

 

Mycie pianą przed myciem na dwa wiadra, daje gwarancje że usuniemy większa ilość " luźnego" brudu który jest na lakierze. Tak aby rękawicą nie ciągnąć go po lakierze. Po wysuszeniu, aplikacja Morning Dew. ( detailera z woskiem) Lakier dzieki niemu będzie miał na sobie powłokę wosku, która przy obecnych warunkach może utrzymać się do miesiąca czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.