Skocz do zawartości

Maksymalne nawilżenie skórzanej tapicerki - impregnacja skóry


luke

Rekomendowane odpowiedzi

Tez polecę adbl leather qd. Produkt bezproblemowy, nawet nieźle czyści. Nawet jak zostawisz do odparowuje. Jak nie masz czasu na latanie że szczotka ( czy Ci się po prostu nie chce) to rozwiązanie idealne. Zapach taki coś ala skóra, wyczuwalny po aplikacji. Plus za matowe wykończenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@marcineke

Ja kupiłem cały zestaw do czyszczenia skór - cleaner + mleczko. Bardzo przyjemne oba produkty, dodatkowo kosztują polowe tego co colourlock. Z racji tego że mi się po prostu skończyły to postanowiłem spróbować czegoś nowego. 

Dzisiaj została mi resztka mleczka Tenziego i przyszedł GS. Bez kitu, jakbym miał dwa produkty w oddzielnych pojemnikach nie byłbym w stanie ich odróżnić - takie podobieństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w użyciu był Tenzi Leder Cleaner GT 600 ml w butelce z atomizerem.

Więc konsystencja płynna, pod pędzlem lekko pieniąca, pod szczotka też, niestety czuć że skóra jest mokra w przeciwieństwie do Kecav czy Colorlock.Sila czyszcząca miło mnie zaskoczyła, najpierw pedzelkowanie, potem poprawa szczotka i fibrą zebranie, potem jeszcze raz i 2-3 razy ekstra szwy.Miałem bardzo jasną tapicerkę i trzeba było się przyłożyć.

Więc plusy:

Cena

Siła działania 

Butelka z triggerem w zestawie 

Słaby ale nawet przyjemny zapach.

Minusy:

Konsystencja woda 

Wydajność, na duże auto weszła całą butelka 600 ml podając towar triggerem, gdybym robił to Kecavem z pianowniczki weszło by pewnie 250 max 300 ml gęstej piany.

Podsumowanie

Już wiem że kupię następna butelkę bo produkt tani dobry więc po co przepłacać.Skorki doczyszczone, pięknie matowe, a koszt 1l wychodzi ok 20 zł porównując do Kecava który kosztuje 1l ok 90-100 zł 

Oczywiście mam jeszcze trochę Colorlock Strong i Kecav Light na specjalnie okazję ale już wiem że Tenzi jest ok.

Teraz zamówię przy okazji wersję"Czysta skóra" i Leder Cleaner koncentrat zobaczymy co to warte 

IMG_20230814_111758.jpg

IMG_20230814_111806.jpg

IMG_20230814_111752.jpg

IMG_20230814_111748.jpg

IMG_20230814_103948.jpg

IMG_20230814_103956.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ktoś mnie namówił do zakupu zestawu K2 Letan do wyczyszczenia bordowego kompletu mebli Kler, które mają skórę matową/ I co... PORAŻKA totalna co za g..wno! Odżywka spowodowała to, że wszystko się klei i błyszczy! Jestem załamany. Muszę szybko kupić coś co zmyje ten Letan i znowu skóra będzie matowa i miękka. Musi być głęboko matowy, nie lubię żadnego połysku. Panowie co kupić? Colourlock Strong i Versiegelung czy może taniej wyżej chwalony Tenzi? Co do zabezpieczenia w macie tańszego...? Czy jednak Colourlock? Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie co teraz na topie jest do zabezpieczenia skóry?

Mam 3 mleczka Gliptone ale jakoś mi nie podeszły, 2 warstwy w odstępie 12h, zapach konia w stajni, w dodatku gęste i jednak skóra matowa po tym nie jest raczej satyna.

Kończę opakowanie Good Stuff Leather Milk, super produkt, 1 warstwa, zapach trochę " skórny ", bardzo szybko wysycha nawet do godziny skóry są suche i matowawe, no właśnie nie do końca są matowe, jednak delikatną satynę zostawiają , jest coś typowo matowe?

Po cleanerze skórki pięknie matowe i po mleczku już takie cudne nie są.

Więc szukam coś w stylu Leather Milk ale bardzo matowe.

Zobaczcie na zdjęciach jak to wygląda chyba że przewrażliwiony jestem?

Idzie mi tego trochę w tym tygodniu 3 auta w skórze, w następnym 2 skórki, nie szukam niskiej ceny ale dobrej jakości.

PS Mokre plamy to niestety objaw upału i ciężkiej pracy....

IMG_20230824_120829.jpg.88c63d62a08172272aaf7d474d2a61bb.jpg

IMG_20230823_121623.jpg

IMG_20230824_120831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 godziny temu, marcineke napisał(a):

Po cleanerze skórki pięknie matowe i po mleczku już takie cudne nie są.

leather milk z tego co wiem, a przelałem tego juz sporo jest matowe i u mnie nigdy nie wybłyszczyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat zależy jakie auto, akurat to BMW po wyczyszczeniu skór idealnie matowe, po nałożeniu Milka jednak odrobinę nagrały satyny, na pewno są mniej matowe, ale zauważyłem że na różnych skórach różnie to wygląda.

Nissan z poniedziałku, też jednak troszkę satyny nabrał a czyste skóry były mocno matowe.

Chyba że potrzebują one więcej czasu, Gliptone matowieje po kilku godzinach, Miło po godzinie jest już wyschnięty , może po kilku godzinach jest bardziej matowo, przeważnie auto wyjeżdża 3-4h od nałożenia drugiej warstwy.

IMG_20230822_172204.jpg.3889f143425a5f45239c5fdbca0d7a7d.jpg

 

IMG_20230821_174232.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostawiam tu obserwację. 

Soft99 luxury leather.

To, że się potrafi błyszczeć i być sliski to wiemy. Że jest bardzo trwałym dressingiem do plastików wiemy. Używam np na plastikowe wykładziny bagażnika.

Myłem wczoraj elewacje okna żaluzje zewnętrzne. Rok temu po zabiegu przeleciałem plastikowe ramy okien powierzchniowych softem

Wciąż są hydrofobowe jakby na nich siedziała niezła powłoka. Odpychały nie tylko wodę ale APC i szampon. I z takiego mycia nic sobie soft nie zrobił.

Jestem pod wrażeniem.

 

Edit. Wykładzina gumowa do bagażnika. Kładziony kilka miesięcy temu.

Umyta APC goodstuff 1:10, oprysk posiedzial z 5 minut, szczotkowanie i powiedział z 5 minut, płukanie.

Jak nowy. Woda ucieka jak głupia, ładne kropelki. Trwałość na plastikach nie przestaje mnie zadziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Nie wiem czy moje skóry w Audi nigdy nie były czysczone ale GS Leather Milk po prostu znika w oczach. Skóra pije je jak oszalała. Pamiętam, że jak aplikowałem na skórę w Kii to właśnie bardzo długo się produkt wchłaniał. Tu w Audi jest zupełnie odwrotnie. Myślałem, że nałożyłem za dużo produktu a tu dwa przeciągnięcia aplikatorem... i sucho. Stawiam, że ta skóra nie była nigdy ( bądź baaaardzo dawno temu ) czysczona, a impregnowana to chyba nigdy.. 

Stąd pytanko. Co może bardzo tak nawilżyć skórę? Moge zaaplikować kilka warstw GS ale wolałbym zostawić je do bieżacego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Kecav Revibalm, u mnie ponad 20 letnie skóry przyjęły dwie aplikacje. Aplikowałem pod wieczór i zostawiałem na noc, a z rana docierałem. Towaru nie oszczędzałem. Skóry zdecydowanie odżyły, stały się miększe i elastyczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 08:31, grechut napisał(a):

Nie wiem czy moje skóry w Audi nigdy nie były czysczone ale GS Leather Milk po prostu znika w oczach. Skóra pije je jak oszalała. Pamiętam, że jak aplikowałem na skórę w Kii to właśnie bardzo długo się produkt wchłaniał. Tu w Audi jest zupełnie odwrotnie. Myślałem, że nałożyłem za dużo produktu a tu dwa przeciągnięcia aplikatorem... i sucho. Stawiam, że ta skóra nie była nigdy ( bądź baaaardzo dawno temu ) czysczona, a impregnowana to chyba nigdy.. 

Stąd pytanko. Co może bardzo tak nawilżyć skórę? Moge zaaplikować kilka warstw GS ale wolałbym zostawić je do bieżacego mycia.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.