Skocz do zawartości

Maksymalne nawilżenie skórzanej tapicerki - impregnacja skóry


luke

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim Volvo mam dwukolorową tapicerkę skórzaną, po kilku miesiącach zaczyna robić się coraz bardziej sztywna i śliska. Jakim preparatem wg. Was można przywrócić skórze elastyczność i matowy wygląd? (mam na myśli najlepiej nawilżający skórę preparat/balsam)

 

Do tej pory używałem Poorboy's World Leather Stuff i ładnie sobie poradził z doczyszczeniem tapicerki, ale moim zdaniem po aplikacji skóra staje się jeszcze bardziej sztywna i śliska. Jest to bardziej cleaner, niż balsam impregnujący.

 

Zastanawiałem się nad zakupem:

 

- Zymol Leather Conditioner

- Race Glaze Leather Balm

- Gliptone GT13

- Autoglym Leather Balm

- 1z Einszett Lederpflege

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki opis zmiękczenia skóry kosmetykami Gliptone jaki znalazłem na jednej ze stron.

 

Procedura zmiękczania sztywnej skóry kosmetykami Gliptone

 

Najczęstszym powodem twardości skóry są dwa skrajne przypadki: zawilgocenie oraz wysuszenie. Jeżeli skóra przebywała w wilgotnym środowisku, nasiąknęła wodą. Woda parując wysusza skórę. Jeżeli na skórę działało gorąco lub promieniowanie słoneczne, wysoka temperatura także wysuszyła skórę.

W obu przypadkach skóra straciła naturalne składniki zmiękczające. Te składniki zostały zaaplikowane w procesie garbowania skóry. Aby przywrócić skórze miękkość, konieczne jest odbudowanie niezbędnych związków poprawiających elastyczność i miękkość skóry.

 

Co będzie potrzebne:

Zestaw Gliptone GT11, GT12

Zestaw czyszczący

 

Procedura:

Dokładnie odkurzyć skórę.

Przetrzeć wilgotną szmatką i od razu nakładać za pomocą szczotki Gliptone GT12 Cleaner. Przeszorować kolistymi ruchami.

Pozostawić na ok. 3 minuty, przeszorować szczotką i wytrzeć dokładnie miękką wilgotną szmatką.

Ponownie nałożyć GT12 tym razem używając pędzelka. Nakładamy dużą ilość tak, aby środek nie został wchłonięty całkowicie przez skórę.

Pozostawiamy ok. 5 minut.

Porządnie szorujemy szczoteczką we wszystkich kierunkach. Szczególną uwagę zwracamy na szwy oraz łączenia skóry. Następnie wycieramy brud wilgotną szmatką.

Należy powtarzać tę czynność aż do uzyskania czystej powierzchni. WSZYSTKIE RESZTKI MUSZĄ ZOSTAĆ USUNIĘTE. Gliptone GT12 usunie głęboko zakorzeniony brud za pomocą szczoteczki, a zawarta w nim gliceryna zmiękczy skórę. Wtedy można użyć środka do pielęgnacji, podczas gdy skóra jest jeszcze wilgotna.

Kiedy skóra jest jeszcze mokra, od razu nakładamy środek do konserwacji GT11. Nakładamy na miękka, białą szmatkę niewielką ilość i starannie wcieramy w skórę.

Drugą warstwę środka konserwującego wcieramy po ok. 4 godzinach. Druga warstwa GT11 będzie się dość długo wchłaniać.

Kiedy wchłonie się zupełnie i kiedy skóra jest miękka czyścimy za pomocą GT12.

Pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Kiedy skóra całkowicie wyschnie, nakładamy środek do konserwacji GT11.

Po wyschnięciu nakładamy drugą warstwę środka GT11.

 

 

Odnośnik(http://zadbane-auto.pl/poradniki/proced ... i-gliptone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w arsenale Produkty Gliptone Gt 11 i 12, po zastosowaniu srodkow u siebie w aucie skora powrocila do normy, a byla stranie brudna i twarda, wiec z czystym sumieniem moge polecic,tylko z tego co pamietam ze GT 11 jest do Ciemnej skory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke, według mnie powinieneś zacząć od porządnego wyczyszczenia tej skóry, z mojego mikrodoświadczenia wychodzi, że brudna, wybłyszczona skóra jest faktycznie twarda i nieprzyjemna w dotyku, a za razem bywa lepka lub śliska. Więc to raczej nie problem nieodżywionej skóry.

 

Proponuję najpierw dokładnie ją wyczyścić dedykowanym cleanerem w stylu ColourLock Strong Cleaner (IMO nie ma sensu bawić się w wersję SOFT), Bling Leather Cleaner Soft lub Shiny Garage Leather Cleaner. Według mnie siła czyszcząca wymienionych trzech produktów będzie zbliżona.

 

Następnie skórę warto zaimpregnować, tutaj mogę wspomnieć tylko o Colourlock Leder Versiegelung bo innych nie używałem, spisuje się fajnie, w domu mam białe kanapy i po wizytach znajomych w jeansowych spodniach zostają ślady ale bez problemu schodzą (u mojej siostry raz przyszła koleżanka, odbarwiło niezaimpregnowaną kanapę i już nie chciało zejść :/ )

 

Dopiero po tym możesz bawić się w odżywki ale jestem na 80% pewien, że po dobrym wyczyszczeniu i zaimpregnowaniu stwierdzisz, że odżywka jest już raczej niepotrzebna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto zwrocic uwage na ten produkt: LEATHERIQUE REJUVENATOR OIL. Osobiscie jeszcze nie testowalem (niebawem sie to zmieni :)) i nie moge jeszcze polecic. Z opisu i testow na zagranicznych forach wyglada obiecujaco.

Bede mogl sie odniesc do produktow 'nawilizajacych' Gliptone, Zymol, FurnitureClinic i CG LeatherConditioner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim Volvo mam dwukolorową tapicerkę skórzaną, po kilku miesiącach zaczyna robić się coraz bardziej sztywna i śliska. Jakim preparatem wg. Was można przywrócić skórze elastyczność i matowy wygląd? (mam na myśli najlepiej nawilżający skórę preparat/balsam)

 

Do tej pory używałem Poorboy's World Leather Stuff i ładnie sobie poradził z doczyszczeniem tapicerki, ale moim zdaniem po aplikacji skóra staje się jeszcze bardziej sztywna i śliska. Jest to bardziej cleaner, niż balsam impregnujący.

 

Zastanawiałem się nad zakupem:

 

- Zymol Leather Conditioner

- Race Glaze Leather Balm

- Gliptone GT13

- Autoglym Leather Balm

- 1z Einszett Lederpflege

 

Wymieniłeś produkty do konserwacji a Twoja skóra (z tego co opisałeś) wymaga najpierw solidnego czyszczenia

Polecam produkty colourlock np.cleaner soft lub strong a potem versiegelung dla zabezpieczenia.

Napisz do Łukasza (muzycom) na bank podpowie co zrobić w konkretnym przypadku.

Martwiąc CIę: niestety volvo bardzo oszczędza na jakości skór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wybaczcie ze odkopuje temat ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

 

Używam do swoich skór perforowanych zestawu colourlock'a a mianowicie cleanera SOFT i utrwalacza Leder Versiegelung. Efekt po aplikacji jest rewelacyjny. Skóra mięciutka idealnie matowa, przyjemnie pachnie ale, no właśnie ale efekt utrzymuje się dosłownie parę dni. Po paru dniach użytkowania skóry wracają do poprzedniego wyglądu. Nie są ani brudne ani jakoś mega błyszczące od wyślizgania ale brakuje im tego efektu miękkości i matowego wyglądu który jest zaraz po nałożeniu stąd moje pytanie czy tak ma być?

 

Zastanawiam się czy w nie zamienić Leder Versiegelung na Lader Protector? Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Versiegelung to tzw utrwalać a leder protector to odżywka. Prawidłowo po czyszczeniu powinieneś nałożyć Versiegelung delikatnie podgrzać a po paru godz protector.

LP stosuj do codziennej pielęgnacji i utrzymasz oczekiwany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...

Cześć, posiadam białą tapicerkę w samochodzie volvo s40 nie jest zniszczona ani twarda, potrzebuje porządnego czyszczenia. Planuje ją wyczyścić colourlock strong cleaner, a potem zabezpieczyć ją Leder Versiegelung i na koniec odżywkę która nada matowy efekt, a skóra będzie miękka i przyjemna w dotyku, tu moje pytanie jaką odżywkę zastosować ? ;)

-ZYMOL TREAT LEATHER CONDITIONER

-CHEMICAL GUYS LEATHER SERUM

-ZYMOL LEATHER CONDITIONER

-AUTOGLYM LEATHER BALM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem. Skóra wyczyszczona Strong cleanerem i zabezpieczona Versiegelungiem. Po zabiegu efekt mega, skóra nie była już twarda, śliska i nieprzyjemna w dotyku. Stała się miękka, baardzo matowa. Po jakimś czasie efekt jakby zanikł, co prawda nie błyszczy się jak przed myciem, nie jest tez tak twarda jak przed myciem ale gdzieś ten efekt po Versiegelung zanikł. Może nałożyłem za mało odżywki? Poszła tylko jedna warstwa ale jestem w 99% pewien, że pokryłem całą powierzchnię, nie polerowałem też odżywki tylko zostawiłem aby wyschło zgodnie z instrukcją (aplikowane ok 40 min od mycia strong cleanerem). Myślę o Colourlock Leder Protector czy to w czymś pomoże? Jak nikt nie odpowie to biorę w ciemno i zdam relacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dlaczego piszecie żeby po czyszczeniu zastosować najpierw preparat konserwujący Leder Versiegelung, a po nim leder protector? Nie powinno się napierw odżywić skóry a potem nałożyc powłokę polimerową? Nawet colourlock pisze ''Leder Protector należy nakładać kiedy skóra wyschnie po czyszczeniu. Dla pewności można to zrobić na drugi dzień. Należy nanieść szmatką delikatnie cienką warstwę środka Leder Protector. Nie polerować powierzchni. Pozostawić do wyschnięcia. Jedna warstwa środka w zupełności wystarcza. Przy często używanych powierzchniach (mocno używanych, albo narażonych na wysokie temperatury, czy promienie słoneczne) zabieg należy przeprowadzać co 3 miesiące. Skórę przed nałożeniem środka pielęgnacyjnego należy zawsze wyczyścić środkiem Soft clean. Środek jest koncentratem. Użycie zbyt dużej ilości powoduje w czasie wysychania plamy, które można łatwo usunąć zwilżoną szmatką. Zalecamy dodatkowe zakonserwowanie powierzchni środkiem konserwującym Leder Versiegelung, który nakładamy na skórę po całkowitym wchłonięciu mleczka.''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.