Skocz do zawartości

Zymol vs. SwissVax


Pajko

Rekomendowane odpowiedzi

No to mi trochę krd, namieszałeś teraz:) Cały czas mam smaka na SV ale titanium się twardo broni. Nie wiem dlaczego ale jakoś ani Glasur ani Carobon mi do gustu nie przypadły. Niby fajnie, niby prosto ale jakoś tak bez polotu i finezji. Może po prostu oczekiwałem więcej za tą cenę :D .Swizola w Polsce można zamówić tylko z ich oficjalnej strony? Nikt inny tego nie sprzedaje w PL? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV możesz kupić albo na ich oficjalnej stronie, albo zapolować u nas na giełdzie :) .

Co do Shield'a. Nakłada się go banalnie jak każdy SV. Ma piękny zapach :song: . Lekko przyciemnia lakier (odwrotnie jak u Zymola, gdzie to HDC ma takie zadanie). Krople gorsze niż po Zymolu (titanium nie używałem ale mam Glasura (nawet teraz mam na aucie :D )).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To prawda! Ja próbowałem Zymola i polecam. Przed kupnem również miałem dylemat ponieważ wybór jest ogromny. Dzięki kilku wpisów na innych stronach dokonałem wyboru i nie żałuję. Zwłaszcza kiedy zależy wam na jakości a aplikacja wcale nie jest taka zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam panowie chcialem zasiegnac porady odnosnie wyboru wosku pod czarny lakier ,przepraszam ze ponawiam tematch przeww ale przeczytalem wsyztskie komentarze w ktorych przewage ma zymol, a chcialbym kupic cos ze swissvax poki co mam onyxa. No chyba ze eksperci znowu popchna w strone zymola wtedy sie poslucham, aczkolwiek prosil bym o jakies propozycje ze swissvaxa. Kryteria jakie mnie interesuja to trwalosc ale koncowy efekt wizualny. z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę , że tutaj niektórzy mieli mają styczność z woskami Swissvax. Interesuje mnie takie połączenie Ceramic Pro Light i na to Crystal Rock.W jakim odstępie czasu nakladać i czy będzie widać jeszcze jakąś różnicę po położeniu Crystal Rock'a na Ceramic Pro?

Witam chcialem zapytac czy finalnie zostal polozony sv na ceramike, dopoki nie trafilem na to forum nie slyszalem o kladzeniu woskow na ceramike, myslalem ze na niej sie konczy powloka ochronna lakieru, ale jestem amatorem i naszczescie trafilem tutaj wiec dowiem sie tego od kogos madrzejszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, jak się ma sprawa wosku Zymol Detail w porównaniu do np. Titanium czy Concours, mam na myśli smarowanie całego samochodu, ponieważ można kupić mały słoik -za fajne pieniądze, taniej niż samplery titanium'a, Concours czy Carbona ma gorszą trwałość gorszy, look czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem więc nie mogę założyć tematu jaki mnie interesuje. Ale ten tema jest częścią tego co mnie by interesowało. Zastanawiam się nad woskiem Zymol Carbon ale też znalazłem coś takiego ArtDeShine ArtDeKotsos Obsidian Wax 80ml + aplikator czy miał ktoś do czynienia z tym drugim woskiem. Co waszym zdaniem będzie lepiej wyglądało położone na samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem więc nie mogę założyć tematu jaki mnie interesuje. Ale ten tema jest częścią tego co mnie by interesowało. Zastanawiam się nad woskiem Zymol Carbon ale też znalazłem coś takiego ArtDeShine ArtDeKotsos Obsidian Wax 80ml + aplikator czy miał ktoś do czynienia z tym drugim woskiem. Co waszym zdaniem będzie lepiej wyglądało położone na samochodzie?

 

Carbon moim zdaniem daje lepszy look. ADS jest spoko ale aplikacja to :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon moim zdaniem daje lepszy look. ADS jest spoko ale aplikacja to :song:

A carbon jest łatwy w aplikacji . Jak go nakładać najlepiej? co polecasz pod wosk jako cleaner?

 

 

Cleaner pod woski Zymola to HDC(robi dobrą robotę) A co do nakładania to jak najcieńszą warstwę. To tak w skrócie a po więcej zapraszam do lektury forum. Jestem pewny ze znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej przeczytałem cały temat i chce sie upewnić ze wszystko pójdzie jak powinno. Mianowicie z najbliższym czasie planuje odświeżyć swoją furmankę . Dla upewnienia :

1/ korekta lakieru

2/ mycie

3/ suszenie

4/ Zymol HDC

5/bezpośrednio po cleanerze nałożeniu i dotarciu wosku Zymol TITANIUM

6/ odczekanie 6godzin w celu wypocenia wosku , pozniej znów dotarcie

7/odczekanie kolejnych 12 godzin i nałożenie 2 warstwy

8/ odczekanie znów 6 godzin na wypocenie i dotarcie

9/ tu nie mam pewności czy mogę odrazu pozniej podbić

Zymol Field glaze czy tez cos mam odczekać , a może to już nie konieczne do najbliższego mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie widzę sensu czekania az 6 h jeżeli chodzi o wypocenie się to raczej kwestia indywidualna . Natomiast 12h między warstwami uważam za dobry pomysł. Uzycie FG zaraz po aplikacji mija się z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Minęło trochę czasu, muszę odkopać kotleta. :D

W dalszym ciągu nie widzę sensownej porady/pomocy w przypadku zestawienia Zymola Titanium vs. Swissvaxa Shielda. 

Oba można kupić jako samplery ale do żadnego z nich nie mogę się bardziej przekonać :D

Pacjent to Civic UFO w najlepszym kolorze czarnym. :tongue:

Help! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.