Skocz do zawartości

Zymol vs. SwissVax


Pajko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdecydowałem się na Titanium i Mirage.

Plan jest na dwie warstwy Titanium na hdc a Mirage pójdzie na auto brata będę mógł obserwować je na bieżąco.

 

Byle do wiosny :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 warstwy Titanium i siedzi jak złe ;)

Duże odstępy między kolejnymi warstwami?

 

 

 

W ogóle jak się ma Titanium do carbona, warto dopłacać?

O wiele dłużej poleży na aucie?

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=263793 z tego tematu nie wypada jakoś dużo lepiej. Chociaż gość też na końcu już fotek nie wrzucał tylko opisywał a każdy inaczej może interpretować zachowania wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwa różne woski ale IMO warto. Z Carbonem mam miłe wspomnienia bo to był pierwszy firmowy wosk. Łatwiej się dociera (jak zaschnie to już mniej) niż Titanium i IMO ładniej pachnie. Co do looku to nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy. No może Titanium ciut lepiej i napewno siedzi dłużej. Robiłem test u siebie na masce i po dwóch tygodniach od tego jak skończył się Carbon zdarłem Titanium. Za to ostatnio miesięcznego Titanium potrakowanego kilka razy proszkiem i dwa razy truck cleanerem musiałem dodatkowo zdzieraj DJLP bo chemia nie chciała go zjeść. Teraz sprzedałem Titanium ale zakupię sobie na wiosnę. Moim zdaniem warto dopłacić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam widzę , że tutaj niektórzy mieli mają styczność z woskami Swissvax. Interesuje mnie takie połączenie Ceramic Pro Light i na to Crystal Rock.W jakim odstępie czasu nakladać i czy będzie widać jeszcze jakąś różnicę po położeniu Crystal Rock'a na Ceramic Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I paczka doszła , można zaczynać weekendzik

:)

 

IMG_7130.jpg

 

Teraz tylko pytanie , pacjent to VW Touran 2013 biały. I czy jest sens dawac Ceramic Pro i Crystal Rock.Tak jak pisał wyżej CMQ "blask powinien się ocieplić" z tym , że moim zdaniem na białym to będzie cięzko z tym ociepleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek Glacier z opisu swissvax'a jest właśnie stworzony do białego lakieru.A CR'a faktycznie szkoda.Dzisiaj skonczylem koretke , jutro się wezmę za ostatnia polerke nanoshine i nanoszenie Ceramic Pro Light 4 warsty. A CR'a zostawie na jakiś ciemniejszy ciemmy lakier:) I trzeba będzie domówić Glaciera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR do białego? Trochę szkoda tego wosku

tylko jedna odpowiedź przychodzi mi do głowy, cytując Klasyka:

Taki adwajs od Wujka Grubego: naprawdę kompletnie bez sensu jest gromadzenie wosków i "strach" o użycie tych "lepszych" bo "się skończą i co wtedy"... Ja pisałem wcześniej: sprzedać cały woskowy plankton, kupić te wymarzone, używać i cieszyć się...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam i używam Zymola Glasur. IMHO jest to najlepszy kompromis wśród zymoli czyli piękny look i długie trzymanie :) . I teraz moje pytanie. Czy SV Shield jest takim odpowiednikiem Glasura pod względem wyglądu i trwałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

piteks, look jest sprawą subiektywną ale wg mnie, Shield dorównuje a nawet bije Glasura pod względem trwałości. Pod względem looku i kropelkowania, Glasur bije Shielda.

Inna sprawa to to że eksperymentowałem z różnymi cleanerami pod woski Z i SV i okazuje się że potrafią one sporo zamieszać w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.