Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

krd - powiem ci że ja kurcze nawet pod niego przed nałożeniem przemyłem oponę IPĄ i po mokrym i tak go nie było widać. Faktycznie opona kropelkuje ale nie widać dresingu na oponie co dla mnie jest nie do przyjęcia. No nic jak 2 warstwy będą się lepiej trzymać to i ja tak zrobię gdyż mam ponad połowę butelki.

 

IPĄ to sobie można okulary umyć :acute:

"Męska" piana, twarda szczotka i szorujesz. Jak raz nie pomoże, to drugi, jak nie drugi to trzeci. Już nie raz było pisane, że to nie jest typowy smalec jak Endurance. Kluczowe jest przygotowanie powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13 - musisz się nauczyć czytać ze zrozumieniem "pod niego przed nałożeniem" a opony od samej nowości myte są DG 701 potem podczas mycia auta szamponem i płukane. Tu IPA była nałożona w celu ostatecznego odtłuszczenia czyli tak jak się ją stosuje np. przed nałożeniem czegoś na lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps, Nie napisałeś wcześniej, że myjesz DG. Sam proces przecierania opon IPĄ, jest dla mnie dosyć dziwny, ale ja się nie znam :mrgreen:

U mnie trzyma się bardzo dobrze, wiadomo, że pod koniec "życia" nie ma takiego efektu jak zaraz po nałożeniu, ale 2,3 tygodnie, opona jest mocno czarna, dobrze odpycha wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek13 - może dlatego że napisałem "nawet pod niego" - nie ma sprawy i nie ma co tego wałkować na drobne. Ale tak czy siak czułem się lekko obrażony :) że pomyślałeś iż mogłem wymyć brudne opony samą IPĄ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile już leży, ile kilometrów ?

 

Te stalówki na tej stronie, na tych autach, to już nie wygląda niestety :/

 

Jeszcze świeży, dopiero tydzień :P Przebieg to zaledwie 100 km, jedynie co to auto porusza się po brudnej drodze, trochę deszczu i taki efekt :/

 

Co do satlówek to też mi się nie widzi ale na następny sezon coś pomyślimy żeby to zmienić :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by na kołach przyjechał to musiałbyś jeszcze te dodatkowe 1200 km zdejmować z licznika, żeby się z allegrowym zgadzał jak to na Mirka przystało :mrgreen:

 

ładna maździocha :) , nawet kiedyś myślałem o takiej, ale odstraszyły mnie te negatywne opinie o ich blachach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ekspertów, wypowiadających się w telewizji, olej lepiej wymieniać po zimie. Zimą znacznie szybciej podlega degradacji pod wpływem paliwa i jazdy na zimnym silniku. Nie warto też robić wymian zbyt często, gdyż olej powinien mieć czas aby się "dopasować" do danego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.