Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mieć rację, ja też mam TSI, co prawda nie tak mocne jak S5, i końcówki nie są w chromie, ale bez regularnego czyszczenia i polerowania wyglądają tragicznie. Kupa nagaru.

Przy okazji powiem, ze było to pierwsze w PL S5 jezdzace po ulicach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaczęło się w niedzielę wieczorem od komunikatu niemieckiego obywatela o niskim poziomie płynu chłodzącego (zdziwiony byłem bo 2 tygodnie temu płyn wymieniany, przelany 2 razy, nalane tyle ile trzeba a tu taki fix)

 

wmRIF5S.jpg?1

 

Po otwarciu maski i zobaczyłem, że było tam darmowe "mycie komory silnikowej płynem chłodzącym". :wallbash:

W zbiorniczku płynu jakieś 3-4cm na dnie. Po chwili zauważona usterka - pękł górny, gruby wąż od powrotu płynu. Żeby spod domu dojechać na parking strzeżony gdzie trzymam auto w ruch poszła taśma izolacyjna + taśma materiałowa, którą owija się wiązki elektryczne w autach.

 

mIOglgu.jpg?1

 

Wczoraj telefon w dłoń i na szczęście okazało się, że w jednym z serwisów BMW we Wrocławiu mają 2 takie węże na stanie więc po pracy zakup i 2 godzinki później szybka wymiana na parkingu, dolany nowy płyn + wypłukanie na myjni bezdotykowej osłony pod silnikiem bo cała zalana płynem.

 

vioOife.jpg?1

 

Stary wąż swoje już przeżył bo już po samej średnicy widać, że o około 1 cm rozciągnięty względem zamontowanego nowego.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj nareszcie znalazłem czas na małe woskowanie.

Szampon SG, prickbort, tuga, glinkowanie, SRP, IPA, FK1000p.

Przymierzałem się do czegoś bardziej letniego jak chodzi o woski ale przy moich przebiegach (dziennie ponad 120km) wybrałem opcję trwałą.

e830514d6817bcc13986b186851f2d42.jpgfaae43d142eb68228d079758825668f9.jpg3a80ada554c06564c853e58a5603fd17.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zająłem się trochę autem. Piana ADBL Yeti, dwa wiadra z ADBL Cola, , szyby Rain-X, opony Black Mamba, lakier Fo Show. Dzisiaj zajmę się środkiem, odkurzanie, odświeżenie skór i zabezpieczenie Q2 Leather Coat. Muszę się zaopatrzyć w Mambe Shine, bo zwykła na niskim profilu wygląda średnio. Może ktoś chciałby się zamienić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się Nielsen LM?


Właśnie kończę już drugie opakowanie tego Nielsena. Moim zdaniem jest to taki QD do skóry.
Szybkie lekkie profilaktyczne wyczyszczenie skóry wraz z jej impregnacją. Ma bardzo miły zapach, dobrze się wchłania i skóra po aplikacji jest wyraźnie miękka i matowa. Mogę go polecić :-)
Choć następny produkt do skóry już zamówiony i to nie będzie kolejny Nielsen. Wypróbuje osobno cleaner od Tenzi Detailer i osobno również od Tenzi krem/balsam do impregnacji. Zobaczymy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj auto zostawione u mojego mechanika:
- wymiana wszystkich uszczelnień pompy Common Rail (podciekała już z jednej "sekcji/kopułki")
- wymiana wężyków paliwowych przy pompie - zasilający + powrót (przy króćcach od pompy też już trochę podciekało)
Przy okazji, wypatrzone przez ów mechanika - wymiana paska klimy (wielokliny były już spękane) - duży pasek jest jeszcze w przyzwoitym stanie ale i tak za jakiś czas będę go chciał wymienić bo i on się niedługo zacznie pewnie kończyć)
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szybka akcja. Piana Tenzi Neutral Magic Pink Foam, dwa wiadra z resztką SG Pink Gloss, na koniec Wet Protector i osuszanie. Przy okazji wypróbowany nowy pędzelek od ValetPro z długim włosiem i wełniak od Flexipads. Pędzelek robi robotę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla narzeczonej w piątek APC i zymol vinyl do środka i ogarnianie syfu w bagażniku. Sobota przyciemnianie szybek.Dzis fotele i kanapa out z fury i pranko (na początku George odmówił posłuszeństwa ale dostał kopa i zaczął działać ), ogarnianie komory silnika oraz maski od spodu z położeniem 2 warstw FK hi temp. Myju myju i na to botox ( biały lakier przez poprzedniego właściciela myty piaskiem :roll:) to w sumie nic nie dało do wyglądu :) wszystko co czarne nasmarowane kochem szybki rain-x ( ale przymierzam się do zakupu Maxprotect ) a oponki dressing PB. 

*Nie glinkowalem ani nic bo w planach jest korekta, zaprawki i takie tam duperele :)

lukld6lpnlfu_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.