Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Dobra takie moje dzisiejsze przemyślenia ...

Jeden dzień urlopu to skarb. 5h na detailing to o 35h za mało, ale lepsze to niż nic.

Może kiedy jeszcze znajdę 3 dni na pełna korektę. Dziś miało być szybko i wosk na koniec.

Zacząłem od Sonax Perfect Finish. Maska wyszła rewelacyjnie aż do pierwszego wymycia WipOutem.

Jak ktoś chce zrobić one step na lakierze który nigdy nie był detailingowany - to produkt dla niego - tylko nie wymywać ;)

Świetny oszust. Pokrywa wszystko i wydobywa głębie lakieru.

Ale jak użyjesz zmywacza - zobaczysz WSZYSTKIE DEFEKTY lakieru ;)

Lakier w MK1 miałem w świetnym stanie i PF był wisienką na torcie przez UNCRem.

Nawet po wymyciu WipOutem - lakier lustro.

Tutaj w MK3 totalnie się nie sprawdził. Trzeba najpierw ciąć ;)

Okazało się ze PF na żółtym padzie NAT więcej tu pokrywał niż usuwał. To samo S17+.

Straszny twardy Lakier. Po godzinie różnych kombinacji stwierdziłem, że to nie ma sensu.

Cleaner Autoglym SRP i na koniec wosk Fusso.

SRP świetnie podbija blask i głębie lakieru ale też dużo tuszuje (sprawdziłem też WipOutem).

Będzie jeszcze czas na korektę ale na razie lepsze to niż niż. Mimo wszystko świetna zabawa i spędzony mile czas.

btw. ADBL Clay Sponge - totalnie mi się nie sprawdził. Sorki ale może nie umiem go używać.

Jeździłem nim dobre 10 minut po masce i dachu - zero efektu. Kilka przejazdów glinką - brązowa z brudu.

Nie wiem co robię, źle ale to nie produkt dla mnie.

 

 

2017-06-09_14.28.23.jpg

2017-06-09_14.28.01.jpg

2017-06-09_14.27.46.jpg

2017-06-09_14.27.40.jpg

2017-06-09_14.27.15.jpg

2017-06-09_14.26.05.jpg

2017-06-09_13.29.01.jpg

2017-06-09_13.28.57.jpg

2017-06-09_13.28.48.jpg

2017-06-09_13.28.45.jpg

2017-06-09_13.28.34.jpg

2017-06-09_13.28.17.jpg

2017-06-09_13.28.12.jpg

2017-06-09_13.28.09.jpg

2017-06-09_13.25.55.jpg

2017-06-09_09.31.41.jpg

2017-06-09_09.31.36.jpg

2017-06-09_09.31.20.jpg

2017-06-09_09.31.10.jpg

2017-06-09_09.30.53.jpg

Jak zwykle zdjęcia robione "suszarkom" nie oddają efektu....

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej wymianie (po 2500kkm) dałem im swój olej, taki sam jak teraz i o dziwo po drugiej wymianie okazuje się że olej osiąga zupełnie inne temperatury niż wcześniej. Mam duży problem żeby w mieście osiągnąć 100stopni a wcześniej przy tej samej jeździe miałem 102-104stopnie.

Pytanie o co chodzi?

- nie wymienili oleju?

- wlali to co mieli czyli Castrola?

- zmienił się skład Amsoila?

 

8-)

Z ciekawości, czemu akurat ten Amsoil? Przecież w benzynie przy skróconych interwałach możesz korzystać ze specyfikacji VW 502.00 :) Czyli np. European Car Formula EFM 5W40. Oczywiście nic mu nie ujmując, bo sam wleję taki kiedyś do TDI, żeby zobaczyć, czy praca silnika będzie się różnić cokolwiek od Penrite Enviro+ 5W30.

 

Co ja obstawiam? Dziadowsko zrobioną wymianę. ;) ASO na Bogucickiej w Katowicach, tam gdzie Yamaha (do której jeżdżę)?

 

Na gwarancji nie chcę przechodzić na 502.00, a Amsoil ma dla mnie jedne z lepszych parametrów w klasie 504.00. Mimo, że jest to olej LL to wymieniem 15kkm/rok.

Mam uraz do Penrite, kiedyś walałem do silnika i zaczęło stukać :/

 

Olej wymieniałem w ProMoto na Kościuszki, tam gdzie go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
715251 Domel nie przejmuj się!

:good::good:

715252 A mje przygadywałeś, że niedopolerowany,

że ja ? :o:mrgreen: kiedy ? :mrgreen:

715258 Uważaj, bo zbyt długie łażenie z dobrym ledem wokół auta powoduje znalezienie całej masy uchybień.

potwierdzam :wallbash::wallbash::wallbash: to boli :wallbash::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie auto, bo ma tylko dwa kółka, ale o sprzęt też trzeba zadbać (przynajmniej z zewnątrz ;) ).

Wymyte apc nielsen cyclone, nałożona black mamba i twardy wosk od sonaxa. Wpadła też wlepka od adbl.

Nareszcie nie wstyd odłożyć myjkę obok czystego auta :) .

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref=#ff3366]lol19pl[/ref], zainspirowałeś mnie :good: - w przyszłym tygodniu zrobię detailing swojego Karchera :-]:-]

 

Mnie wczoraj kolega podstawił swojego Accorda do zrobienia. Noc spędził w garażu razem z moim - rano tylko trochę mi się w oczach dwoiło :dontknow:

 

2017-06-10%2019.09.58_zpsqtpcnwrv.jpg

 

Auto robiłem ostatnio jakiś rok temu, tragedii nie było poza mocno przesysowanymi drzwiami których nie udało mi się idealnie wyprowadzić:

 

2017-06-10%2018.57.05_zpsjd2wu852.jpg

 

Poza tymi drzwiami auto prezentuje się już zacnie i odbiega wizualnie od 95% czarnych Accordów które widujemy na co dzień na ulicach:

 

2017-06-10%2018.56.41-2_zpsefvmrumu.jpg

 

2017-06-10%2018.56.56_zpsnkh86r3d.jpg

 

2017-06-10%2018.56.10_zpsdwuj9j45.jpg

 

To za co kocham Hondowski lakier to możliwość zrobienia bez wysiłku one stepa Sonaxem Perfect Finishem. Zabezpieczenie klasyka - FK Hi Temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie! Poczytaj o tej sprawie, że na miękkim lakierze powłoka wcale nie dodaje tyle twardości bo w jakiś tam śmieszny sposób nie może się utwardzić czy coś takiego, także po miesiącu byś nakładał na powłokę jakiś wosk czy coś mocno kryjącego :D Poważnie.

 

Mikrorysy kosmos.

Eryczek :good::good::good: Jeden dzień??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie! Poczytaj o tej sprawie, że na miękkim lakierze powłoka wcale nie dodaje tyle twardości bo w jakiś tam śmieszny sposób nie może się utwardzić czy coś takiego, także po miesiącu byś nakładał na powłokę jakiś wosk czy coś mocno kryjącego :D Poważnie.

Co w tym śmiesznego? To jest tragiczne, miękus zawsze zostanie miękusem, nie ma dla niego ratunku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy sam sposób. ;)

Bo wydawało by się, że taki nowoczesny środek "złozony z elementów organicznych oraz nieorganicznych " będzie działał robiąc swoje niezależnie od powierzchni.

Niesteta, niedawno nawet pisał tu jakiś koleżka z czarnym audi :D:D:D Nakładało dobre studio ale mu się szyyybko autko porysowało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]Michał126[/ref], nie jestem miłośnikiem powłok ale chyba ze trzy lata temu położyłem CAR PRO CQUARTZ chyba edycję UK albo na jakiś tam rok - już nie pamiętam. Efekt mnie zawiódł. Na miękkim lakierze powłoka sie nie sprawdziła - lakier rysował się jak przed jej aplikacją :/

[ref]mbieniek[/ref], zakres prac bez szaleństw więc wyrobiłem się w osiem godzin.

[ref]Bliźniak[/ref], :D:D:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie przy swoim aucie ale teść poprosił o zadbanie o zasyfiałe końcówki wydechu więc nie wypadało odmówić :)

przyjemnie było chociaż wydech posmyrać, przy okazji krótka przejażdżka po osiedlu :)

Pacjent nietypowy, więc chyba warto Wam pokazać.

 

IMG_3991.jpg

IMG_8597.jpg

IMG_3984.jpg

IMG_3989.jpg

IMG_3990.jpg

 

Robotę wykonałem chyba dosyć nietypowo, ale chciałem bardzo delikatnie.

Na początek delikatne stężenie APC z magiczną gąbką, następnie Autosol Metal Polish.

Dało radę, chociaż jak na świeży samochod odnalazłem sporo wżer w chromie.

Teść zadowolony, a to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.