Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon, ile buliłeś i gdzie? Nie miałeś czegoś takiego, że przy zwrocie starej oryginalnej pompy dostajesz duży rabat na nową? Ja miałem tak w NB (1.9 TDI BEW). Ale to w ASO było. Ogólnie mega tanio mnie ten rozrząd wyszedł (taniej niż ori z allegro i zamiennik Ruville), tylko wymiana 400, bo kupa roboty (jak wszystko w tym aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, ile buliłeś i gdzie? Nie miałeś czegoś takiego, że przy zwrocie starej oryginalnej pompy dostajesz duży rabat na nową? Ja miałem tak w NB (1.9 TDI BEW). Ale to w ASO było. Ogólnie mega tanio mnie ten rozrząd wyszedł (taniej niż ori z allegro i zamiennik Ruville), tylko wymiana 400, bo kupa roboty (jak wszystko w tym aucie).

 

 

Kompletny rozrząd do passat B6 z silnikiem 1.9 TDI 105km wyniósł mnie 519zł + 12zł wysyłka. Zakupiony na Allegro.

Co do rabatów nikt nic mi nie proponował, widocznie tego typu promocje są w ASO. W moim przypadku też rozmawiałem z kilkoma mechanikami i potwierdzają, że sama wymiana rozrządu jest coś czasochłonna i niewdzięczna. Teraz tylko olej do silnika, filtry wszelkiego rodzaju i szykowanie się do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem ponad 600. Ale szukałem do tej konkretnej wersji, pasował jeszcze od ATD, widać do 101-konnego jest droższy. Ruville był za ponad 700.

 

Trzeba dodać: wymiana rozrządu w VAGu z silnikiem 1.9 TDI :D Podobno trzeba cały motor unieść - tak powiedzieli w serwisie. Nie przymierzałem się do samodzielnej wymiany, więc nie wiem czy to tak jest dokładnie. A jak zmieniałem w C3 1.4, gdzie jest kupa placu, to chyba nawet mniej niż 200 za wymianę dałem. Rozrząd też oryginalny, w ofercie wieku w ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]malajkat[/ref], Jak się Outback sprawuje? Jakie są tam typowe usterki i jakie polecane silniki? Z góry dzięki ;)

 

Ta generacja Outbacka (2003-2009) jest uważana za trwałą o ile unika się diesla. Boxer diesel po wprowadzeniu miał dużo wad, i dopiero po paru latach większość z nich usunięto.

Benzynowe 2.5 i 3.0 są w zasadzie bezawaryjne, ale nie najtańsze w obsłudze no i nie palą mało. Ale coś za coś. Ja mam H6 3.0 - silnik na łańcuchu, brak jakiś typowych usterek chociaż zdarzały się upalone UPG, ale tylko gdy użytkownik katował zimny silnik. Dodatkowo wypada regulować luzy zaworowe (szczególnie jak ktoś zamontuje LPG). Przebiegi 300-400tyś nie są problem dla tego silnika. Sam jechałem, gdy szukałem swojego auta, Legacy z przebiegiem 320tyś km, z czego 130tyś na gazie, i jechał fantastycznie.

Napędy i automat są bezproblemowe o ile się przestrzega wymian oleju.

Poza tym niektórzy dynamicznie jeżdżący użytkownicy narzekają na słabą trwałość tarcz z przodu. Auto nie waży mało i awaryjne hamowanie z 150+km/h może je wykrzywić. W normalnym użytkowaniu chyba trudne do osiągnięcia, przynajmniej ja problemu nie mam a jeżdżę normalnie.

Bolączką są prowadnicze zacisków z przodu, na naszych drogach wytrzymują do roku i zaczynają hałasować. komplet w Aso to 115, wymiana 30-50, więc nie ma tragedii.

Z czasem też pojawia się problem z siłownikami zamka drzwi - zużywają się i nie otwierają/zamykają zamka. U mnie problem wystąpił w 2 drzwiach, ale zdecydowałem się na wymianę wszystkich. Koszt w Aso to ok450 za zamek + 100 wymiana. Na forum czytałem, że jest też wersja budżetowa naprawy - pasują siłowniki z Toyot i przy odrobinie zaparcia i wprawy można to naprawić za 20-30PLN + swój czas.

 

Generalnie auto daje frajdę z jazdy, ma swój urok (i mam namyśli tutaj i pozytywy i negatywy), a napęd 4x4 daję i poczucie bezpieczeństwa i możliwości zabawy zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie zimy oddałem felgi do renowacji i zamówiłem nowe opony letnie.

A w ciągu ostatnich dni:

umyłem felgi szamponem ADBL Pro, a opony Tyre and rubber cleaner

 

Felgi odtłuściłem IPA, CarPro Eraser i Gyeon Prep

 

Zabezpieczyłem CarPro Dlux i Endurance

 

i wrzuciłem na opłukane na bezdotyku

 

Oglądając foty felg od razu zauważyłem, że to Subaru

Jaki silnik: 2.5 czy królewski H6?

Napisz kilka słów na temat auta i eksploatacji, kosztów...

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dodane po 4 minutach 36 sekundach:

Eee, nie doczytałem do końca strony.

Już wszystko wiem @malajkat

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]malajkat[/ref], Jak się Outback sprawuje? Jakie są tam typowe usterki i jakie polecane silniki? Z góry dzięki ;)

 

Polecam zweryfikowanie kosztów regulacji luzu zaworowego w silniku H6 i szczerze odradzam go w przypadku zainteresowania lpg. No chyba, że robota we własnym zakresie, a lpg z dotryskiem benzyny, wariatorem kąta wyprzedzenia zapłonu, albo jednym i drugim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

696009 1.9 TDI Podobno trzeba cały motor unieść - tak powiedzieli w serwisie.

1,9 tdi jest mase... niektore montowane poprzecznie inne wzdluznie wiec nie mozna uogolniac. Przy ALH wymienialem rozrzad 2 razy. Nic nadzwyczajnego. Troche odkrecania osprzetu po stronie rozrzadu i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prewash SG PINK z Epoci, 2 wiadra z SG strawberry, PB BH + finishkare hi temp, bsd na felgi, umyte szyby od wewn. i z zewn. (clin :D), odkurzanie, zabezpieczone skóry - Sonax , dressing na kokpit - Sonax , zbiornik płynu do sprysków zalany Sonaxem cytrynowym, megs endurance na opony, pod maską przetarte fibrą (czystość się 3ma, więc bez środków się obeszło) także pół dnia pękło ale efekt wynagradza :good:

 

Teraz tylko zatankować i w drogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być wnętrze potem prewash, dwa wiadra i qd, ale z racji tego, że trafił się wyjazd do Wawy, to doprowadziłem tylko wnętrze do ładu z racji braku więcej czasu. Odkurzone, na plastiki SG Lime APC 1:10, na to Mothers Protectant i po wszystkim na dywaniki i wykładzinę SG Morning Dew Air Freshener. :good:

2ddc43719b74540dgen.jpg

 

Chciałem zrobić 50/50 jak wygląda to po Mothersie, ale z racji tego, że daje dość naturalny wygląd na chropowatych plastikach, nie udało mi się uchwycić, więc musicie mi wierzyć na słowo, że go użyłem :D

60365e5ea9574acfgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mycie ABDL Cola, gąbka Soft99, lakier AF Finale, koła SG Tire Cleaner + Tuga, plastiki i opony Uniqe Aphrodite, szyby Lusso.

http://files.tinypic.pl/i/00877/spnm73mueqtf_t.jpg

O kempus :D Kope lat :D

Foka zawsze na propsie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przed sezonowy detailing letnich kół (auto na wymianie dwumasy a jest sobota :-) ). Tuga, czyszczenie zasmolonych bębnów felgi, później szorowanie opon. Na koniec Gyeon Tire i FK, zobaczyłem przy okazji ze jedną felgę trzeba poprawić bo "z tylu" koło piasty coś się zapaskudzilo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Chcialem nalozyć UNC-R na felgi ale mi czasu brakło.

 

Wyważyłem koła i przywiozłem do domu.

Wymyłem jedno pod prysznicem ale słaba wentylacja prawie mnie udusiła.

Przypomniałem sobie że mam przecież wtyczke na kran i szlauch na balkon :D :D :D

Także kolejne koła wymyłem tam :D Zabawa przednia :D

Jak się chce to wszystko się da :D

Pozostaje kiedy nałożyć powłokę i kółka na auto :D

 

2017_03_04_12_34_48.jpg

2017_03_04_12_36_41.jpg

2017_03_04_14_03_14.jpg

2017_03_04_14_03_18.jpg

2017_03_04_14_03_30.jpg

2017_03_04_14_27_01.jpg

2017_03_04_14_27_17.jpg

2017_03_04_14_49_36.jpg

2017_03_04_14_50_50.jpg

2017_03_04_14_51_29.jpg

 

Martwi mnie tylko jedno, że powłoka potrzebuje słońca/uv do pełnego utwardzenia.

Jak nałoże sobie w ciemnym garażu efekt końcowy utwardzenia moze byc słaby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel, cały syf z balkonu do sasiada na dół splywal? Chyba ze miszkasz na parterze ,)

wysoki parter ;) idiotą nie jestem;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Dodane po 1 minucie 5 sekundach:

Jakby mnie kobieta zastała w łazience z kołem od samochodu i chemią to miałbym z godzinne kazanie :D

no smród chemii był mocny także szybko "wyleciałem" "na dwór" ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.