Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda wczoraj, ale nie miałem już czasu na pisanie postów, wymieniłem olej w moim dupowozie z okazji 350kkm no i akurat było prawie 10k od poprzedniej wymiany. Przesiadłem się z Valvo na Motula zobaczymy czy będzie jakaś różnica. :good::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka poprosiła mnie żebym ogarnął jej autko więc nie do końca według tematu "co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie" ale pochwalę się ;p

 

Standardowo mycie według sztuki detailingowej + cancoat na lakier , odkurzanie wnętrza + dressingi

 

Nie miałem zbyt wiele czasu ale właścicielka bardzo zadowolona . Ten samochód był myty tylko na bezdotyku albo ręcznie ale nigdy wosku ani dressingu nie widział :( Plastiki wewnętrzne wręcz piły natural looka

 

Zauważyłem również że ktoś w Norwegii robił polerke ale kiepską ponieważ są ślady na uszczelkach wokół drzwi ;/

 

Kosmetyki które użyłem:

 

Autobrite Magi

TUGA-chemie Alu-Teufel

PRICKBORT MAC 124

Swissvax Car Bath

FLEXIPADS clay mitt

Gyeon Prep

Gyeon Cancoat

Swissvax Pneu Matt

Poorboy's Natural Look

CHEMICAL GUYS STRIPPER SCENT AIR

CarChem Glass Cleaner

Shiny Garage APC lime

Sonax BSD (na fele)

 

 

dL6Wxp1.jpg

 

vELa64k.jpg

 

6SZcuC7.jpg?1

 

INTRDKs.jpg

 

SPQfRbY.jpg

 

4fpujgd.jpg

 

cZoItLW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych miejscach wyłażą, ale jeden raz na wiosnę zrobisz im lifting i masz piękny podjazd na lato.

 

Niestety, inna sprawa to zima i odśnieżanie. Musisz przygotować się na migrację kamyczków. I to rozmawiamy do 50 procent. Także jeden dzień pracy to rozrzucenie ich spowrotem na miejsce. W tym roku tego nie robiłem.

 

Oprócz tego to poprostu sobie leżą. Podoba mi się, że można odgarnąć je spod opony i umyć cały front naraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj, ale w ostatnich dniach bawarka doczekała się wreszcie korekty lakieru ;)

 

Parę fotek już z samej pracy bo czasu nie za dużo a ja to mam szczęście do lakieru BMW i już wiedziałem co mnie czeka.

"Po" oczywiście słońca brak.. bo i po co :kox:

Finalnie na aucie z zabezpieczeń to wychodzi tak: Gyeon Rim+ na felgach, Soft99 fusso na lakierze, Koch NMPC na plastikach + reflektorach, Goodstuff Mamba na oponach i nw na szybach.

Przy pracy do cięcia pomocnicy, IPA litrami :D , FG400, Scholl S17+, Koch AntyHolo + Pady flexi biały, pomarańcz + Booski pads futerko( jak dla mnie słabo tnie ba śmiem twierdzić że z nowym białym flexi nie ma za dużej różnicy), i Booski pads czerwony wykończeniowy(robi świetną robotę z Kochem AH ) i 3M niebieska wykończeniowa. + maluchy 80mm.

 

 

Comya8k.jpg?2

R5xv9ZV.jpg?2

etFZS55.jpg?2

oWprX9K.jpg?2

nxU7RQU.jpg?2

9eqrjfR.jpg?2

frtl2kl.jpg?2

zYGbi5s.jpg?2

ktEoKZb.jpg?2

O5mgCkf.jpg?2

RN1MXEP.jpg?1

IYZesG9.jpg?1

KgOSuIH.jpg?1

DiWD4BW.jpg?1

EQ3dHOt.jpg?1

72jM0GO.jpg?1

 

 

 

IxRB5vM.jpg?1

pPNJeQr.jpg?1

oMb024U.jpg?1

4PrX6x6.jpg?1

yY4HupP.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych miejscach wyłażą, ale jeden raz na wiosnę zrobisz im lifting i masz piękny podjazd na lato.

 

Niestety, inna sprawa to zima i odśnieżanie. Musisz przygotować się na migrację kamyczków. I to rozmawiamy do 50 procent. Także jeden dzień pracy to rozrzucenie ich spowrotem na miejsce. W tym roku tego nie robiłem.

 

Oprócz tego to poprostu sobie leżą. Podoba mi się, że można odgarnąć je spod opony i umyć cały front naraz :)

Oprócz tego dodałbym jeszcze hałas jaki wydają, gdy ktoś chodzi lub podjeżdża auto. Przy dużej ilości osób mieszkających troche uciążliwe.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni pracy ale widać koniec :) mój acco dostał beżowe wnętrze :) wyleciało wszystko razem z deska i powoli wszystko składane na milimetry żeby nic nie skrzypialo xD bylo czarno z welurkiem, a teraz.....

 

f58f4b41d2f8b123d39daeffc125e7d1.jpgc0bf75db935d9eca03791bac1978ce06.jpg2d929fcdc1d8a56d7275f026b4c38f79.jpg

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończone :) teraz tylko szukać po aukcjach nowego fotela bo mój kierowcy niestety rozdarty

Albo nowego tapicera :) Np. koleś w firmie Leather Car Design w Piekarach Śląskich za naprawę uszkodzenia jednego elementu tapicerki bierze 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że dobierze idealnie kolor?

 

Fotel niestety w takim stanie

Atakowałeś te skóry np. kosmetykami z zestawu colourlocka?

 

Myślę, że dobierze :) Np. ten koleś o którym wspomniałem ma przepastne wzorniki różnych skór, skajów, alkantar i innych tego typu materiałów. Ogólnie każdy lepsiejszy tapicer samochodowy, a zwłaszcza taki nastawiony na działania detailingowe albo quasi-detailingowe, powinien ogarnąć temat. W razie czego rozglądać się za takim fotelem na szrotach? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądać! Jest na allegro ale w niewiele lepszym niż pasażera mój pasażera...

 

Zagadam moich tapicerow i zobaczymy, narazie atakowane apc 1:8 i zeszło tego bardzo dużo, ale sesja czyszczenia jeszcze przede mną

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, w przyszłym tygodniu na pewno odwiedzę znajome złomowiska :)

 

Ja zaś pochwalę się co zrobiłem nie przy aucie, ale samochodowymi preparatami :D Postanowiłem umyć sobie okno, co jest samo w sobie sporym przedsięwzięciem logistycznym, bo parapet to moja półka na najcenniejszy dobytek, np. płyty kompaktowe. ;) Ale strzeliło mi do łba, żeby odsunąć w czasie kolejne czyszczenie, nakładając z zewnątrz RainX'a. :D No to znajomy sposób po wymyciu - IPA z wodą 1:1 i dwie warstwy w odstępie 20-minutowym, a po kolejnych 20 minutach od drugiej - docieranie. Oczywiście było za ciepło i zostało mleko, ale wspomogłem się IPą z wodą i praktycznie je wyeliminowałem. Raz spadnie deszcz i zmyje to co zostało, co widać pod słońce. :) Roztworem IPy wyczyściłem jeszcze parapety, myślałem o APC, ale ten zewnętrzny parapet puścił pod wpływem zaledwie roztworu izopropanolu taką plastikową woń, że zrezygnowałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że gadasz, takich Roverów, w tym w beżowej skórze, widziałem już kilka, jeden bardzo długo stał na jednym, może jeszcze jest... spróbuję znaleźć jutro czas, modląc się, żeby były jeszcze Corsa C i Maluch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.