Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przy swoim, ale przysługa koleżeńska ;)

 

Mycie, ogarnięcie brudu z kilku tygodni, na to Cherry Glaze + Poorboys Red.

Moja koleżanka ma takiego i30, tylko szarego. Często z nią jeżdżę jako pasażer. Odkąd się znamy, czyli od października, umyła go raz, przed sylwestrem, na myjni automatycznej. W środku, jak inna koleżanka skopała jej dywanik z tyłu pod fotel pasażera, było tak do zeszłego tygodnia, aż jej tego nie poprawiłem. Powiedzieć, że to auto jest ogólnie brudne, to nic nie powiedzieć. I to nawet patrząc miarą normalnych użytkowników samochodów, a nie detailerów.

 

Ale poprosiłem ją o przysługę. Żeby pozwoliła mi umyć sobie samochód. Zgodziła się. Muszę teraz tego przypilnować. Niemniej nic wielkiego grane nie będzie, bo będzie pewnie przy tym stać. Krew na felgi (K2 Roton albo Tuga), coś do odlepienia przyklejonych na amen owadów (mam niezły do tego preparat z Autolandu), piana, szampon via rękawica i szczota do felg, osuszanie. Byle się dało po prostu podejść do tego samochodu i nie ubrudzić sobie ubrań.

Bez zdjęć się nie liczy. A koleżanka się odwdzięczyła? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też umyłem :)

Wpadnij jutro na spota aut wszelakich pod Tesco. :good: Taka wypucowana Ibiza będzie robiła lepszą robotę, niż np. BMW E34 malowane w garażu bez żadnej korekty, które pojawia się za każdym razem. :D

 

Bez zdjęć się nie liczy. A koleżanka się odwdzięczyła? :D

Okazało się, że przez kilka dni, kiedy się nie widzieliśmy i kiedy już myślałem jakiego arsenału dokładnie użyć, umyła to auto. To znaczy najpierw ktoś tam jej umył, okazało się, że takiego uje*anego to nie da rady na raz (tzn. ja bym dał, ale widać ktoś był amator :D), więc poprawiła sama, a potem jeszcze trzeci raz umyli jej w serwisie. Ale za jakieś dwa tygodnie odprawię na nim swoje czary, niemniej nie będzie to już to - czyli przyklejone dokumentnie błoto pośniegowe z solą na drzwiach, w połączeniu ze śladami po pierwszych wiosennych owadach na masce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robcok, Z dachem i maską mam taką samą sytuacje, a winne są temu soki z drzew. Może u ciebie jest podobnie ;)

 

no i chhyba to jest trafna diagnoza, bo auto stało około tygodnia pod choinką u Szwagra, myjąc auto bylo lekko wyczuwalne właśnie jakiś syf na dachu..czyli czeka mnie glinkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

645911 Wpadnij jutro na spota aut wszelakich pod Tesco. Taka wypucowana Ibiza będzie robiła lepszą robotę, niż np. BMW E34 malowane w garażu bez żadnej korekty, które pojawia się za każdym razem.

daj spokój... ten cotygodniowy spot pod tesco jest poprostu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

645911 Wpadnij jutro na spota aut wszelakich pod Tesco. Taka wypucowana Ibiza będzie robiła lepszą robotę, niż np. BMW E34 malowane w garażu bez żadnej korekty, które pojawia się za każdym razem.

daj spokój... ten cotygodniowy spot pod tesco jest poprostu :thumbdown:

Dlaczego? Trochę wiochy tam jest, ale i sporo fajnych aut i fajnych ludzi. :good: Mój maluch tam robi dobrą robotę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma szans bym skończył blacharkę w Maluchu do przyszłego tygodnia, pokażę się nim raczej pod koniec czerwca. ;)

 

Dzisiaj podjechałem na motocyklu i chyba nadchodzące zaliczenia wymiotły część młodych pasjonatów motoryzacji :D Bo więcej to tam już było. Ale były fajne samochody. Mercedes 300SEC, BMW E36 Cabrio w stanie fabrycznym, pierwsze Audi Allroad z tuningiem ABT, grubo pomodzony Saab 9-3. Niestety zabrakło mojego kolegi w niemal perfekcyjnym Dużym Fiacie. ;)

 

Wpadajcie koledzy, niech wszyscy tam widzą, co znaczą zadbane samochody - że oznaką tego nie są krople po dokonanym chwilę wcześniej opłukaniu auta na bezdotyku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu, w Sharanie w nocy podczas cofania brakuje mi światła z tyłu -> tzn żarówki świeca na tyle słabo, że prawie nic nie zmieniają.

 

Próbowałem już parę LED'ów z alledrogo i tych po 5-10zł i tych po 30zł ( charakterystyczne płaskie ledy wlutowane ) i wszystkie świecą albo znacznie słabiej jak oryginał tylko barwa biała / niebieskawa, albo podobnie do oryginału..

 

Wreszcie poszukałem żarówek P21W cree. ( W niektórych pojazdach są takie żarówki stosowane jako fabryczne światła dzienne ).

I tak znalazłem na allegro 2 szt. takich żarówek w cenie ok 180-220zł... trochę dużo.

Tak więc, czas zobaczyć na stronę chińskich przyjaciół (aliexpress ) I są - dokładnie te same żarówki za -> w przeliczeniu ~ 70zł za dwie sztuki.

 

I tak po 1,5 miesiącu doszły do mnie żarówki no to biegnę je założyć:

 

Tak wygląda produkt w porównaniu do zwykłej żarówki:

 

3kQyBWH.jpg?1

59PYQbZ.jpg?1

 

I teraz porównanie ( nie muszę chyba mówić po której stronie jest zwykła żarówka :D):

94AGU3B.jpg?1

 

Po lewej oryginał, po prawej led cree:

EcXoFpZ.jpg?1

 

Teraz na jednym zdjęciu zasłonięta fabryczna żarówka, na drugim zasłonięty LED.

F9sugIK.jpg?1

GdC4hqn.jpg?1

 

I to samo w moim drugim pojeździe tzn. e46 porównanie + zasłonięta jedna i druga żarówka.

 

AN2ZR5g.jpg?1

aAyqWyh.jpg?1

fbNhVST.jpg?1

 

Polecam !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.