Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

HubertRinkon, a wcześniej ile było? Jakiś wykres jak to obecnie wygląda? Niestety to jest najgorsze przy takich projektach, choroby ;) Ja tam jestem ciekaw jakie czasy ten samochód kręci na prostej..jeśli chodzi o zakręty to życzę szlifowania umiejętności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz 0-200 przy setupie 380/460 a jak widać można było zmieniać biegi lepiej

 

 

teraz jest 403/493

RJsOPsx.jpg

 

Finalne strojenie przed nami jak w aucie wyląduje nowe sprzęgło .

Realnie jeszcze 50-100 kg z auta można wyrzucić ( aktualnie jest około 1300kg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek umyłem auto i założyłem letnie ale zdjęć nie ma , bo jak zobaczyłem jak łajzy parkingowe obiły i porysowały mi auto przez sezon jesień-zima to aż wstyd dawać zdjęcia .

Musze się tym zająć jak już wiosna zadomowi się na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, podczas mycia zauważyłem pierwszą wgniotkę :evil: Staram się parkować w mało obleganych miejscach ale i tak jakaś łajza się trafiła co nie umie wysiadać z samochodu...

A w temacie w sobotę porządne wiosenne ogarnięcie i dzisiaj zmiana opon na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielek., Czym usunąłeś te cmentarzysko ?

Bo muszę coś znaleźć, żeby usunąć cmentarzysko z motocykla Ojca, przed końcem sezonu, opłukaliśmy na bezdotyku rozbite owady, ale podczas zimy jak wszystko obeschło, to okazało się, że nie są dokładnie spłukane i trzeba czymś usunąć, między innymi z chromów i szyby :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marros, U mnie nie były aż tak trudne do usunięcia bo na bieżąco je zmywam żeby nie zaschły, spróbuj je namoczyć samym szamponem przez jakiej 5-10 min a później normalnie zmyć tak robiłem w samochodzie,jeśli nie pomoże to jest dedykowana chemia do usuwania owadów ale nie testowałem ewentualnie pastą wykańczającą też powinno dać radę. Z chromów powinno zejść Autosolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielek., Dzięki :)

W takim razie powalczymy przy tym z Ojcem trochę :)

Może jak odmiękną, to zejdą bezproblemowo :) A chromy, chyba i tak polecę autosolem, niech odzyskają dawny blask :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, podczas mycia zauważyłem pierwszą wgniotkę :evil: Staram się parkować w mało obleganych miejscach ale i tak jakaś łajza się trafiła co nie umie wysiadać z samochodu...

A w temacie w sobotę porządne wiosenne ogarnięcie i dzisiaj zmiana opon na lato.

 

To jest nic.Mi w czwartek rozpaprali zderzak w seju i uciekli-lakiernik i malowanie :wallbash:

W sobote baba uderzyła mi drzwiami w mercedesa i wgniotka +rysy i też się nie przyznała a tylko ona stała koło mnie całą noc -pech bo myłem auto na wieczór i bylo jeszcze całe.. :(

Co do tematu to ja dzisiaj założyłem letnie w sejku i ogarnąłem z grubsza APc pod maską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh widzę, że wszyscy zabrali się za porządki :) Ja również. Póki co tylko środek + uszczelki, do końca tygodnia mam zamiar odsmolić, umyć, wyglinkować, pobawić się UC i wrzucić combosa z DG. Oby tylko pogoda dopisała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszczurzyłem 2 szczury:

-Lancia (szczur niesamowity) która stała zepsuta pod chmurką od lata do końca zimy.

-Sprinter który jezdził pół roku w deszczach po niemieckich autostradach (cel: usunięcie zacieków z rdzy i domycie "dziada")

 

Lancia:

20160325_153909_zps6tzkbdwv.jpg

20160325_143955_zpskouoi7ao.jpg

20160325_144207_zps8syxducz.jpg

20160325_144337_zps6zci2rjk.jpg

 

Poleciała kanapka Nano gloss paint sealant i optimum instant gloss (Lakier jest w stanie tragicznym czego na zdjęciach nie widać, a maska nie ma częściowo klaru :thumbdown::roll: )

20160330_122700_zpsfpq1hu4c.jpg

 

Sprinter:

20160326_135233_zpsn1dznpie.jpg

20160326_135421_zpsom6oosfz.jpg

20160328_134514_zpsmuwd2ywi.jpg

20160328_134626_zpsjcwfapw5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh widzę, że wszyscy zabrali się za porządki :) Ja również. Póki co tylko środek + uszczelki, do końca tygodnia mam zamiar odsmolić, umyć, wyglinkować, pobawić się UC i wrzucić combosa z DG. Oby tylko pogoda dopisała :)

 

No i dopiąłem swego :) Chociaż zabawa UC w moim przypadku to był raczej przerost formy nad treścią bo pogoda fajna acz niepewna i cały samochód obleciałem w ok 4 godziny :/ Szału nie ma, jednak po przejechaniu lakier był fajnie gładziutki :) Położyłem też 101+Bonding agent+105+BSD, pierwsze trzymałem 15 minut przed polerowaniem, drugie 45 - temperatura +17 więc powinno być OK. Pierwszy raz korzystałem z ArtDeShine Luxury Coating Applicator - polecam! Super nakłada się nimi wszelkie płynne środki na lakier. Jutro odkurzanko, mycie dywaników gumowych i może wnęki razem z zawiasami ... Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając ze sprzyjającej pogody oraz wolnego czasu na świętach postanowiłem zafundować mojemu kompanowi odnowę.

Kuracja obejmowała dokładne mycie (aktywna piana, mycie na 2 wiadra, smoła, zabrudzenia metaliczne, glinka), następnie DA i pasty Ultimate Compound, Ultimate Polish. Na sam koniec wleciał PB Natty's Blue, nałożone dwie warstwy w odstępie 12h i SG Back2Black na plastiki i uszczelki. Felgi potraktowane Vampirem i Prickbortem, wleciał na nie FK Hi-Temp, opony B2B.

 

Niestety tylko trzy zdjęcia końcowe, w trakcie pracy po prostu nie było czasu na pstrykanie fotek, a w momencie robienia zdjęć efektów zaczął padać deszcz. Przynajmniej Natty's zaprezentował jak ładnie kropelkuje ;)

 

20160330_151055.jpg

 

20160330_151105.jpg

 

20160330_151219.jpg

 

Odnośnie efektów, auto na pewno odzyskało przynajmniej w jakimś stopniu swój blask. Obie pasty odświeżyły auto, ale nie jestem zadowolony z efektów w 100%. Jak na pierwszą w życiu polerkę mechaniczną jest dobrze. Na następną taką robotę wpadną pasty menzerna, wtedy powinno już być ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.