Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Umyte auto zgodnie ze sztuka potem na lakier poleciał QD Zymol Field Glaze , następnie porządnie mycie szyb Autoglym car glass polish z obu stron , morze ipy na szyby a następnie niewidzialna wycieraczka Soft99 Glaco roll on large (nakładałem wacikiem kosmetycznym lepiej według nie niż tym "czymś" wbudowanym w pojemnik). Posprzątałem środek i posmarowałem Zymolem Vinyl Conditioner i detale Zymol Detail ;)

 

Jeszcze zimowki są w samochodzie (noce zimne) wiec na fele dałem Sonaxa BSD

A wczoraj jeszcze zabrałem i wyczyściłem idealnie moje felgi na lato 18" styling 135 i nałożyłem powłokę 4nano rim protect (bawiłem się z tym do 1 w nocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda sprzyja więc postanowiłem delikatnie odświeżyć auto. Sprzyja czyt. +7 stopni i słońce, więc jest dość przyjemnie.

Jak zwykle mycie na dwa wiaderka, osuszenie, a na koniec psiknęte tym czego lepiej nie wymawiać :kox: (pogoda dobra, ale nie na tyle, żeby się w woskowanie bawić :P )

Plastiki odświeżyłem Autoglymem jakby ktoś pytał, muszę to w końcu skończyć i kupić Kocha :mrgreen:

Tutaj takie dwie fotki podsumowujące dzisiejszą pracę:

Obrazek

Obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obuwie zmienione na letnie i pierwsze w tym roku porządne mycie pod chmurką.

Kilka osób pytało jak wygląda Black Mamba na trochę starszych oponach, zdecydowanie Dobry Stuff. Nawet przy aplikacji na lekko wilgotne opony efekt jest bardzo dobry :good:

 

DSC01487.jpg

 

DSC01493.jpg

 

DSC01502.jpg

 

DSC01503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :good:

Co do rudej, to niestety powoli zaczyna łapać przednie nadkola, ale to się coś pomyśli bliżej lata, teraz nie ma na to pogody ;)

Rocznik 99, siłą rzeczy coś musi być, a to są takie dość newralgiczne miejsca moim zdaniem, brud i woda to nie jest dobre połączenie :?

 

Ale jak to mówi Darren z pewnego kanału na YT, z normalnego punktu patrzenia na samochód jest :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki już został kupiony, więc nie mam pojęcia ;) Nie będę ukrywał, że to głównie za sprawą tego samochodu trafiłem w świat detailingu, chciałem jak najdłużej utrzymać jego stan. I tak z marketowych bubli przerzuciłem się na Zymola i jemu podobnych :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że idą święta to brat dostarczył mi zamówione produkty. Pogoda była średnia ale nie mogłem nie wypróbować płynów. W ruch poszły: ADBL WHEEL WARIOR ( i dodatkowo zakupiony w rzutem na taśmę PRICKBORT),ADBL APC, ADBL SHAMPOO, ADBL QD1.

Zaznaczam że nie chodziło w taki dzień jak dziś o detailing. Wypucowaliśmy po porstu nasze maleństwa. Bardzo fajnie spisał się QD1, lakier troszkę odżył, nawet na stryranym Volvusku.

 

jhfxcj.jpg

2chvs7s.jpg

2r6zdj4.jpg

2cxu5he.jpg

2jt7i0.jpg

 

no i maleństwo brata

 

2rrwarr.jpg

t5nbxg.jpg

2yn0746.jpg

11ln2n5.jpg

2j1315d.jpg

 

Brat mi tak narzekał, że nie może domyć felg, że już 3 różne płyny z marketu i stacji wypróbował a tu proszę. Podoba mi się kolor jego lakieru niestety lakier jest tak zmęczony, że przydałaby mu się porządna korekta. Sam mam za mało doświadczenia żeby takową wykonać ale kto wie, może za jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem swoją przygodę z kosmetyką samochodową i posprzątałem wnętrze auta żony. Ibiza 2001 była trochę zapuszczona ale APC od unique spisało się super. To moja pierwsza chemia i nie mam porównania, ale wszystko ładnie zeszło. Udało się też trochę przeprać podsufitkę i boczki. Jestem bardzo zadowolony z efektów i mam motywację do dalszej [racy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem drugie życie rozpórce w mojej torowej zabaweczce :)

 

OKROPNA rozpórka ( nie mogłem już na nią patrzeć )

- polerka z przyklejonym papierem

- szlifierka !

- papier w dłoń

- odtłuszczanie

- farba do malowania tłumików (600st ) - 4 warstwy

 

lOZszWV.jpg

YlGIqJm.jpg

K5xxyt2.jpg

ToUyptW.jpg

 

Detailing komory silnika w toku ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze :) lata lata , wychodzą choroby wieku dziecięcego oraz ciągłe modyfikacje

Aktualnie przy tym samym doładowaniu na poprawionej mapie mamy nieco ponad 400 km i prawie 500 Nm .

 

Kilka fotek :)

Wspomniane usterki :) ( naprawa westgate w warunkach torowych ( ja po prawej )

joKI5oC.jpg

 

DwFTbEZ.jpg

LIOFgTx.jpg

guEecPV.jpg

ivPI928.jpg

 

Z nowinek trwają pracę nad poprawą wspomagania

-nowa pompa

-dołożenie chlodnicy

-regeneracja przekładni

-zalanie płynem Pentosin

 

Oczekiwanie na camber plates , wahacze regulowane oraz na kompletne sprzęgło

( padło na kit valeo zmieniający dwumas na jednomas + obicie tarczy kevlarem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.