Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tej temp w słońcu to nawet opalarka nie potrzebna.Nożyk cienki do tapet-równo z krawędzią szyby żeby nie porysować i ściągamy naklejkę.Reszte kleju zawsze ściągałem zmywaczem do paznokci z acetonem.10 min roboty-żadna filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knzz, lukasz87,

Skrobakiem do szyb, i na koniec resztki ( minimalne ) kleju usunąłem Prickiem, tzn na szmatkę i przyłożyłem na 5 sec i potem umyłem szybę.

 

Może uda mi się zrobić zdjęcia tych skrobaków, nie jest to taki skrobak za 1,50zł .. ( ogólnie coś na zasadzie ostrego nożyka na końcu i rękojeść ( nożyk wyprofilowany tak jak ma być .. ). Takie skrobaki mam ze sobą od XX lat, i tylko zmieniam nożyki na nowe.

 

I nie, nie porysuje tym szyby. I taką naklejkę ( tą czerwoną ze znaczkiem autostrady ), ściągnąłem w "całości" :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kskej, o tak dokładnie.

Tylko wiadomo wszystko zależy od wykonania i od noży ... wiadomo najlepiej sprawdzić na szybie którą możemy ew. "zniszczyć" i zobaczyć czy nóż sunie się gładko bez żadnego oporu / odgłosów / po prostu "ślizga/sunie" - jeśli tak jest to do dzieła.

EDIT: Wróć, chodzi mi że skrobak przypomina taki jak pokazałeś +/-, tylko że to są skrobaki dedykowane do szkła / szyb. Nie takie dedykowane do płyt ( nie wiem czy jest to jakaś różnica jednak wolę zaznaczyć ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W końcu udało się wygospodarować trochę czasu i podziałać w weekend przy aucie.

Piątek - trzygodzinne mycie (Prickbord, IronX, detale APC, glinkowanie) i wjazd do garażu

Trochę syfu popłynęło

SEuOQbF.jpg

 

Sobota - Scholl S40 + HDC + Z Glasur

Niedziela - Druga warstwa Glasura, niewidzialna wycieraczka, plastiki Koch, opony Gyeon Tire

Na srebrnym też coś tam się odbija ;)

hiTaahZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnych nożyków itp to polecam produkt Lyreco. Wystarczy psiknąć i pojeździć dołączonym pędzelkiem

http://www.lyreco.com/webshop/P09/produ ... 59?lc=ENAU

 

Świetna sprawa ale nie nadaje się do wszystkich naklejek. Kiedyś próbowałem tym potraktować ori naklejki na tylnej szybie w lagunie i niestety, ale bez nożyka nie szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym zdejmowaniu koła możesz mieć problem. Mnie uczono, że jak już się maluje, to zostawia się niemalowaną powierzchnię styku koła z tarczą/bębnem. Tego i tak nie widać, a przy następnym zdejmowaniu koła felga może się na tej farbie zwyczajnie przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wczoraj bawiłem się hamulcami :) Nie przejmowałem się powyższymi problemami :)

 

Było tak uff...

cee9e7f246ec.jpg

 

Wyczyszczone z rudej

30352af150ed.jpg

 

Następnie pomalowane pistoletem

4701020020b3.jpg

 

i z kołem :)

dea28849b609.jpg

 

Przód również dostał tjuninga

036edab3543f.jpg

 

i z kołem :)

bc375ff4f19f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reno dostało nową uszczelkę na pasie przednim, dzięki której maska po otwarciu z kabiny w końcu zaczęła sama odskakiwać :lol: Przetarłem też pod maską z kurzu i przetarłem wszystkie plastiki dionysusem.

URSWaLp.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.