Skocz do zawartości

Pasta ścierna pod DA


bulik12

Rekomendowane odpowiedzi

705744 Na jakich konfiguracjach past najczęściej jezdzicie na DA ? Ewentualnie co polecacie na lakier fiata (Stilo) chciałbym ściąć jako tako mikrozarysowania

Jakie masz pady, pasty?

Czy to nie ważne i chcesz nowy zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

705744 Na jakich konfiguracjach past najczęściej jezdzicie na DA ? Ewentualnie co polecacie na lakier fiata (Stilo) chciałbym ściąć jako tako mikrozarysowania

Jakie masz pady, pasty?

Czy to nie ważne i chcesz nowy zestaw?

 

No właśnie chciałbym gotowca gdyż dopiero kompletuje informacje odnośnie tego co kupić , by miało ręce i nogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

705860 No właśnie chciałbym gotowca gdyż dopiero kompletuje informacje odnośnie tego co kupić , by miało ręce i nogi :)

To weź Sonaxa 04-06 i pady cutting i polish np. z NATa.

 

Dzięki za poradę ;) i ogólnie ta pastę traktować jako AIO , Step 1 , finisher czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie zaczynam swoja przygode z polerowaniem aut. Polerowalem wiele ale byly to jachty itp.

Maszyna jaka zakupilem to Bass Polska DA.

Mam do zrobienia dwa auta. VW Golf ciemno zielony lakier w średniej kondycji oraz BMW E61 srebrny w dość dobrym stanie.

1. W BMW mam kilka zaprawek do zrobienia maska błotniki prog. Na drzwiach zrobil sie tak jakby bombel z rdza pod nim. I tu mam pytanie czy mozna zrobic tez na tym zaprawke poprzednia szlifujac to papierkiem?Wielkosc okolo 1.5cm.

2. Sklaniam sie ku pascie sonax 05-05 czy to dobry wybor do tych aut? Czy ta rade na tych zaprawkach po użyciu odpowiednich padow?

3. Ile i jakich padow bede potrzebowal?

4. Czy potrzebuje czegos jeszcze oprócz sonaxa 05-05? Cos do wykonczenia?

Przepraszam za pisownie ale pisze z telefonu.

Pozdrawiam i z gory dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Czy takie zestawienie pod DA będzie miało sens:

 

- do większego cięcia Flexipads 135mm PRO-Wool + Koch Chemie 8,02 HEAVY CUT

- do średnich rzeczy i ew. jako one step - ROYAL PADS DA Żółty + HEAVY CUT

- wykończenie po cięciu ROYAL PADS DA Czerwony + Koch Antihologram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

709382 Witam,

Czy takie zestawienie pod DA będzie miało sens:

 

- do większego cięcia Flexipads 135mm PRO-Wool + Koch Chemie 8,02 HEAVY CUT

- do średnich rzeczy i ew. jako one step - ROYAL PADS DA Żółty + HEAVY CUT

- wykończenie po cięciu ROYAL PADS DA Czerwony + Koch Antihologram

 

 

Dobry zestaw ale dorzuć jeszcze białego RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Gdyby RP one step był zbyt miękki. Przydałby się jeszcze żółty RP żeby na czymś miękkim zrobić one step bez żadnego holo/haze ze świetnym wykończeniem.

No ale padów nigdy za wiele.

Dla mnie taki minimalny zestaw na start to krótkie futro+biały+żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dlatego ten żółty tam wymieniłem wcześniej jako do One Step'a. Nie wiem czy jest sens ten czerwony brać - czy nie za miękki i tak będzie.

 

Czyli żółty (średni) i biały (twardy) RP Air ... czy jest sens do tego kupować tego o oznaczeniu One Step ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

709419 Czyli żółty (średni) i biały (twardy) RP Air ... czy jest sens do tego kupować tego o oznaczeniu One Step ?

 

Mam te one stepy ale przeważnie po nie sięgam jak kończą mi się żółte. Co nie znaczy, że Tobie nie będzie się lepiej pracowało one stepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko + HEAVY CUT , pytanie czy jest sens do DA brać ten antihologram ? Bo jeśli tak to do niego też jeszcze jeden pad bym wziął (pytanie jaki najlepiej - może ten One Step ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zbić koszty to weź te pady + Menz FG400. Przy krótkim futrze sporo wytniesz, a i przy żółtym padzie nie zostawisz haze/holo. Najprawdopodobniej oczywiście. Nie wiem jak u Ciebie z techniką.

Jak nie to heavy cut/megs 101 + sonax perfect finish.

Podaję Ci takie zminimalizowane zestawy oczywiście i tylko i wyłącznie wg. mojego doświadczenia. Ktoś z takimi zestawami może się nie zgadzać lub Tobie może się źle na nich pracować. Żonglowanie padami/pastami jest kluczem do sukcesu. Sam bardzo często odchodzę od sztampowych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecacie Sonaxa EX 04-06 - na ile aut/razy starczy opakowanie 250 ml ? Mam kilka aut od wielkości Corsy D do Mercedesa S.

Powiedzmy, że jeden przejazd na białym RP i drugi na finish na czerwonym RP. Starczy na dwa auta czyli 4 podejścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
polecacie Sonaxa EX 04-06 - na ile aut/razy starczy opakowanie 250 ml ? Mam kilka aut od wielkości Corsy D do Mercedesa S.

Powiedzmy, że jeden przejazd na białym RP i drugi na finish na czerwonym RP. Starczy na dwa auta czyli 4 podejścia ?

zalezy jak bedziesz usywal . Ale wedlug mnie starczy na spokonie to doslownie dajesz 2 kropeczki na pada i lecisz oczywiscie pad wczesniej natarty pasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem że two step to jeden przejazd pasta do cięcia a drugi finishowy. A z kolei one step to przejazd tylko pasta finishowa?

 

Pytam bo chciałbym przyoszczedzic i kupić tylko 2 pasty z czego jedna by cięła a druga by posłużyła do one stepa i finishu w two stepie. Da się tak ? Mam nadzieję że da się mnie zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz. Onestep to polerowanie jednostopniowe, dowolnym padem i pastą (zazwyczaj pad średni/średnio miękki) i pasta o umiarkowanym cięciu, no Sonax 0406. Ilość przejazdów teoretycznie nieograniczona, praktycznie do wypracowania pasty lub osiągnięcia pożądanego efektu (zapewne kilka wypracowań). Kolejne kroki ("2-3-4 step") to kolejne etapy polerowania całego auta pastami i padami odpowiednio ściernymi. Klasyczny przykład to będzie futro + menzerna fg400, średni pad + menzerna pf2500, miękki pad + meznerna sf3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn że chcac przyoszczedzic nie da się użyć sonax 04 06 do finishu w 2 stepie i tej samej pasty jako one step ? Oczywiście na różnych padach. Kupiłem polerke i czekam aż do mnie przyjdzie, max na auto chce zrobic 2 stepa.

 

Czyli na 2 step polecacie co? Fg400 albo 101 + antiholo ?

 

A na one step sonax 0406?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.