Skocz do zawartości

Pasta ścierna pod DA


bulik12

Rekomendowane odpowiedzi

M101 mega kozak. Wyraźnie czuć ziarno, a idzie wykończyć bez holo. Tylko tnie dość krótko i jak widzimy, że niedocięte to dolewamy bez wycierania i ogień.

Ja nie psikam wodą. Pracuję na tej mgiełce, która zostaje.

Oczywiście na DA. Na rotacji w sumie z nią nie pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchajcie, zbieram powoli różności by odświeżyć lakier jako amator maszyną DA, na początku myślałem o Megs UC, jednakże został mi zaproponowany zestaw Menzerna, jeśli mogę przy toczyć zestaw w pierwszym lepszym sklepie. http://waxitcar.pl/promocje/316-menzerna-250ml-fg500-pf2500-sf4000-3x-royal-pads.html, co sądzicie trochę drogo ale może warto taki zestaw i przejechać auto 3 razy ? Jeżeli już tak to z tymi padami ? Wyczytałem, że lepiej się pracuję średnim padem z fg500? Również ktoś na forum pisał, że od padów royal są lepsze NAt, można prosić o pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

101 robi robote ale strasznie sie sypie, chyba ze cos robie nie tak. Po polerce cale auto jest w bialym pyle.

Chciałem również zapytać i one step pod DA oraz pady. Menzerna 3w1 czy Polytop Rapid One Step lepiej sobie poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie.Wczoraj robiliśmy one step na lagunie II sonaxem 4/6 i DA bass polska na białym twardym karbowanym padzie NATa.Pasta rewelacyjna.Fajna tłusta i można z nią dłuugo pracować.Nie pyli,usuwa coś jak menzerna 2500 i daje świetny połysk przy małym nakładzie.Na one step moim zdaniem rewelacja.

Nie umiem się za to dogadać z menzerną fg400 .Strasznie szybko mi zasycha a jade nią na 3 -4 biegu. :dontknow: ma ktoś sprawdzony pad 135mm pod te pastę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, jak z trwałością Flexipads pro-wool pw550? na początek wystarczy jeden? Do tej pory używałem FG400 na białym padzie od booskiego i nie było już konieczności używania antiholograma. Problem pojawia się z głębszych rysach, z tego powodu chcę zainwestować w futro, tylko mam dylemat czy dokupić m101 czy próbować póki co na FG400.

 

Przy okazji ktoś z małopolski (okolice Krakowa) byłby chętny na połowę M101?

 

Pozdrawiam.

 

ED:

Ewentualnie Booski Pads Wool Ring, ktoś testował? gąbki tej firmy spisywały się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał zamiar robić one stepa DA polecam Sonax cut & finish. Robiłem Honde Accord ciemna śliwka i mimo pośpiechu ( odświerzałem jeszcze jedno auto) polecam . Fajny wynik oceniam na 70 % -maszyna Vander DA na średnim padzie . Nie chciałem mocniej , nie mam miernika lakieru, nie chciałem ryzykować. Na lakier Soft99 Fusso Coat 12 Months i podczas dzisiejszej ulewy kropelki uciekały jak wściekłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
660733 sonaxa 4/6 bo ja się w nim zakochałem

Polecam pasty Sonaxa od dawna. Na DA i rotacje. Cutmax robi robotę i mozną sobie spolerować "maskę" miedzy śniadaniem a obiadem niedzielnym bez tego masakrycznego pylenia i brudzenia wszystkiego w około. Pasty cut/polish and wipe fast. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam VRG i problem z cięciem twardych lakierów takich jak np na BMW e46,e39. Używałem Menzerny 400 na niebieskim padzie booskiego dedykowanym pod DA (z tą dziurką w środku) i długo się męczyłem ze srebrnym e46, a i tak nie wyszlo tak jak bym chciał. Na dodatek ta pasta bardzo pyli i z tego co słyszałem jest dedykowana do rotacji. Mam tez pad z mikrofibry i futro 200mm, do tego na próbe kupiłem Kocha heavy cut, ale tez efekt mnie nie powalił :/ Jakie kombinacje polecacie? Czy ten sonax daje rade z cięciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BMW czy audi przy głębszych rysach mnie osobiście lepiej odrazu przelecieć papierem 2000 a potem vrg + futro + cut&finish sonaxa, potem ta sama pasta i miękka gąbka i 95% korekty w dość szybkim jak na lakiery tempie. Cutmaxa też mam, ale jakoś nie widzę różnicy na futrze, może na twardej gabce by była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.