Skocz do zawartości

Pasta ścierna pod DA


bulik12

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś miał zamiar robić one stepa DA polecam Sonax cut & finish. Robiłem Honde Accord ciemna śliwka i mimo pośpiechu ( odświerzałem jeszcze jedno auto) polecam . Fajny wynik oceniam na 70 % -maszyna Vander DA na średnim padzie . Nie chciałem mocniej , nie mam miernika lakieru, nie chciałem ryzykować. Na lakier Soft99 Fusso Coat 12 Months i podczas dzisiejszej ulewy kropelki uciekały jak wściekłe.

 

A czy przed położeniem wosku wymywałeś jakoś lakier po tym Sonaxie czy tylko dotarłeś suchą MF i na to wosk ?

 

Dodatkowo pytanie o Sonaxa 5/5 lub 4/6. Auto nigdy nie miało polerki, sporo rysek głębszych, kolor grafitowy. Plan jest taki, żeby przelecieć to co gorsze papierem 2000 a potem wykańczać. Czy w przypadku użycia papieru 2000 lepiej sprawdzi się 5/5 czy 4/6 ? Kolega mario704 pisze, że pracował na białym twardym karbowanym padzie NATa i było git więc pewnie też bym go użył bo i maszyna taka sama. Czy po tym jednym etapie przydałoby się jeszcze jakiś finish ewentualnie drugie podejście z miękkim padem- jakim ?

Czy opakowanie 250 ml starczy mi na jedno auto kombi jeśli zdecydowałbym się na dwa etapy twardym i miękkim padem ?

 

Edit:

Mam możliwość pożyczenia jeszcze zwykłej polerki, czy te pasty sonaxa również będą dobre i jakie wtedy pady użyć ?

 

Dzięki i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał zamiar robić one stepa DA polecam Sonax cut & finish. Robiłem Honde Accord ciemna śliwka i mimo pośpiechu ( odświerzałem jeszcze jedno auto) polecam . Fajny wynik oceniam na 70 % -maszyna Vander DA na średnim padzie . Nie chciałem mocniej , nie mam miernika lakieru, nie chciałem ryzykować. Na lakier Soft99 Fusso Coat 12 Months i podczas dzisiejszej ulewy kropelki uciekały jak wściekłe.

 

A czy przed położeniem wosku wymywałeś jakoś lakier po tym Sonaxie czy tylko dotarłeś suchą MF i na to wosk ?

 

Dodatkowo pytanie o Sonaxa 5/5 lub 4/6. Auto nigdy nie miało polerki, sporo rysek głębszych, kolor grafitowy. Plan jest taki, żeby przelecieć to co gorsze papierem 2000 a potem wykańczać. Czy w przypadku użycia papieru 2000 lepiej sprawdzi się 5/5 czy 4/6 ? Kolega mario704 pisze, że pracował na białym twardym karbowanym padzie NATa i było git więc pewnie też bym go użył bo i maszyna taka sama. Czy po tym jednym etapie przydałoby się jeszcze jakiś finish ewentualnie drugie podejście z miękkim padem- jakim ?

Czy opakowanie 250 ml starczy mi na jedno auto kombi jeśli zdecydowałbym się na dwa etapy twardym i miękkim padem ?

 

Edit:

Mam możliwość pożyczenia jeszcze zwykłej polerki, czy te pasty sonaxa również będą dobre i jakie wtedy pady użyć ?

 

Dzięki i pozdr

 

 

podpowie ktoś ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Opakowanie na bank ci starczy i powinno nawet zostać na co najmniej jedno duże auto (przy robocie bez doświadczenia na bogato).Po pierwszym etapie z twardym padem wykończyłbym pastą finiszową a nie innym miękkim padem.Ewentualnie dobry cleaner na miękkim padzie i LSP.Efekt będzie zdecydowanie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiery twarde mocno zciorane na DA trzeba traktować konkretnymi pastami jak: Megs 101, Optimum Hyper Compound, koch 8.2 i raczej na futrze lub MF.Gąbkami straszna zabawa.

Miękkie można Sonaxem, Essence czy tym podobnymi, nawet FG400 obleci (tylko roboty sporo).

Wszystko wykańczamy Antyholo lub EX04/06.

To moja metoda po wielu próbach.

Manzerna nie lubi się z DA tak jak rotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mnie osobiście bardzo dobrze pracuje się Sonaxem 4/6 na akrylowych lakierach - z reguły są dosyć miękkie a dzięki 'tlustosci' pasty oraz niepyleniu efekty/ew. hologramy widzimy jak na dloni, co pozwala łatwo kontrolować postępy prac.

Można śmiało stosować jako one-step - jak do tej pory 4/6 na DA z padem BP wymagał dopracowania Kochem Antihologram jedynie na czarnym Civicu UFO, w którym lakier jest wręcz patologicznie miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Panowie mam DA Vader skok 8mm.

 

Najpierw chce polecieć padem z microfibry i megs101.

Potem padem pomarańczowym LC (średni) taki z dziurką w środku pod DA i pastą megs 105

A na koniec padem czerwonym LC (miekki) też z dziurką w środku pod DA i koch antyholo

 

Dobry zestaw będzie?

 

Potem oczywiście cleaner na miękkim padzie i IPA ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o pastę. Moje pierwsze podejście do korekty mechanicznej - korekta na użytek własny poraktycznie, miękki lakieru Mazdy (6'tka II gen.), kolor Stormy Blue (pełno widocznych rys, pełno swirli) i Sunlight Silver (tu zasadniczo swirle i to delikatniejsze niż na granatowej). W użytku będzie Krauss DB5800s, gąbki od Booski (Heavy DA, Total DA i Soft FInishing DA), do tego dojdą pady MF (prawdopodobnie czarny Cutting od Flexi i biały Finishing od Flexi, jeszcze nie zamówione :o ) i dodatkowe gąbki polish i finish (Detaling Mafia, Flexipads albo NAT).

 

Za opiniami z forum sięgnę po Koch'a i będę zamawiał Heavy Cut 8.02 i Antihologram, wątpliwości jednak mam czy nie zakupić wraz z nimi czegoś pośredniego? Większość jak widzę bazuje na tych dwóch pastach a lakier miękki ale męczy mnie czy Antihologram wykończy bez problemu po H8.02 (załóżmy, że H8.02 na padzie MF, ew. na MF a potem na średniej gąbce czy tam inna kombinacja, w zależności jak pójdzie) czy dla pewności wziąć coś do kompletu? Jak tak to co proponujecie w małym opakowaniu - Manzerna PF2500, SONAX Profiline EX 05-05 a może coś innego?

 

Z góry dzięki! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy tam gdzie są tylko swirle traktować od razu Heavy Cut'em czy właśnie nie lepiej spróbować Sonax'a EX 04-06? Dla mnie rewelacyjna pasta pod da (nawet usunęła ostatnio cały bałagan po futrze używanym na rotacji co prawda na lakierze VW).

Antiholo to już chyba teraz podstawa żeby mieć pod ręką bo wykończysz tym większość lakierów.

A co do tego czy koniecznie trzeba będzie mieć jakąś pastę pośrednią dużo zależy od tego jak bardzo lakier skłonny do współpracy :D, twoich umiejętności itd. Moim zdaniem warto mieć coś w zanadrzu, a jak teraz nie użyjesz EX to kiedyś się przyda chociażby do jakiegoś one stepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy tam gdzie są tylko swirle traktować od razu Heavy Cut'em czy właśnie nie lepiej spróbować Sonax'a EX 04-06? Dla mnie rewelacyjna pasta pod da

 

Dzięki za podpowiedź - zamówiłem EX 04-06 razem z gąbkami NAT DA i padem MF Cutting od Flexipads :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.