Skocz do zawartości

Mycie profili drzwi - zawiasy


chisel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja odgrzeję kotleta i zapytam:

 

Czym i w jaki sposób wypłukujecie pianę z brudami po pędzelkowaniu wnęk drzwiowych? Nawet jak by to robił przed myciem całej budy to przy zamkniętych drzwiach jest to trochę niewygodne. Czy wypłukiwanie tego opryskiwaczem/atomizerem zda egzamin? Bo robienie tego myjką przy otwartych drzwiach to trochę hardkor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabrałem się dzisiaj za mycie wnęk i zawiasów. Użyłem SG Lime APC w stężeniu 1:4 ale nie byłem zadowolony, więc zwiększyłem stężenie na 1:2. Niby było lepiej ale jeszcze nie do końca wszystko wymyło (czyściłem metodą APC -> pędzelek -> płukanie -> mikrofibra). Kupiłem Lime APC bo miał mieć lepszy zapach niż inne, ale powiem szczerze pachnieć to on nie pachnie (no chyba że inne APC walą jeszcze bardziej, ale to wole nie myśleć, skoro ten lime APC ma średno znośny zapach). W każdym razie zastanawiam się czy ten APC jest za słaby i lepiej: 1. spróbować go bez rozcieńczania (samym koncentratem) - tylko proszę o podpowiedź czy tak można i czy to nie zaszkodzi lakierowi i reszcie w otoczeniu czyszczonych powierzchni? czy 2. użyć mocniejszego np. Surfex HD (chwilowo niestety nie mam i jeżeli opcja z użyciem bezpośrednio koncentratu bez rozcieńczania jest bezpieczna to wolałbym najpierw tak spróbować a dopiero w drugiej kolejności kupować kolejne APC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nierozcieńczone, skoncentrowane APC to chce psiknąć tylko po zawiasach tam gdzie nie chce mi ten syf zejść najcięższy. Myślałem jeszcze ew. po feldze gdzie jest troche syfu z klocków, tylko nie wiem czy nierozcieńczone APC nie zadziała za ostro z oponą ... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Ja ostatnio karcherem robiłem z dysza rotacyjna. :) testy wyszły pomyślnie :) tylko pod odpowiednim kątem lance trzeba trzymać i w odpowiedniej odległości.

Na wnękę drzwi od strony kabiny położona była zasłona od namiotu ogrodowego. :) przy pierwszej wnęce troche chlapnęło na zasłonkę. Przy kolejnych po zmianie kąta lancy już było sucho :)

 

W razie "w" i tak by sie nic nie stalo bo za chwile było pranie tapicerki i tak :) a przy tym był właściciel i szło na jego odpowiedzialność :)

 

Wczesniej u siebie tez robie karcherem ale z dysza vario i na zmniejszonym ciśnieniu. Albo delikatnie na wyłączonej pompie. Szkód brak :)

 

Smarowanie - teflon w sprayu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemcio, to jest dobra metoda, jednak tak jak napisałeś, wymaga wprawy :)

Nie ma się czego bać. Zawsze tak płukam wnęki i progi drzwi przy "codziennym" myciu - kurz bezdotykowo albo szampon. Z zakamarkami pod tylną klapą już mi tak ładnie nie idzie, skutecznie utrudnia to kształt rynienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.