Skocz do zawartości

Mycie profili drzwi - zawiasy


chisel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

A ja się tak zastanawiam czy mycie zawiasów pędzelkiem i APC nie szkodzi. Chodzi o to, że w zawiasach powinna być chociaż minimalna ilość smaru dla dobrej pracy drzwi, a przy pracy z pędzelkiem, APC może dostać się do środka zawiasów, i wypłukać smar, co w efekcie będzie prowadzić wytarcia lakieru od środka i korozji zawiasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saddam, No z jednej strony może by i to przeszło, ale smar raczej nie jest produktem, który wżera się w szczeliny (APC taki jest) i popsikanie smarem zawiasu od zewnątrz raczej nic nie da :( - trzeba by zdejmować drzwi i dopiero aplikować smar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą zakupiłem smar biały, półstały "WURTH HSW-100" i powiedziałbym, że penetruje szczeliny. Jest w formie aerozolu. Aplikuję go starannie, mając na uwadze wszystkie newralgiczne punkty a nadmiar usuwam mikrofibrą. Jeśli nawet nie pokryje od razu powierzchni ze sobą ocierających to po kilku ruchach drzwiami się rozprowadzi. Tak przynajmniej sądzę :) Ale z drugiej strony - tak jak napisałeś - 100% pewności by było po ściągnięciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą zakupiłem smar biały, półstały "WURTH HSW-100" i powiedziałbym, że penetruje szczeliny. Jest w formie aerozolu. Aplikuję go starannie, mając na uwadze wszystkie newralgiczne punkty a nadmiar usuwam mikrofibrą. Jeśli nawet nie pokryje od razu powierzchni ze sobą ocierających to po kilku ruchach drzwiami się rozprowadzi. Tak przynajmniej sądzę :) Ale z drugiej strony - tak jak napisałeś - 100% pewności by było po ściągnięciu drzwi.

 

Ciekawe rozwiązanie. Nie wiem czy skuszę się na mycie APC zawiasów, ale tak czy siak zakupie ten "WURTH HSW-100". Na allegro z przysyłką wyjdzie mnie on 30zł. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
czy przez APC macie na myśli all purpose cleaner??

Tak

 

czyli zmywacz uniwersalny?? czy co??

Nie, nie zmywacz uniwersalny. APC to APC.

 

mam zmywacz uniwersalny Wurtha, czy on się nadaje i nie reaguje z lakierem???

 

Preparat czyści hamulce tarczowe i bębnowe, elementy sprzęgieł, powierzchnie klejone i uszczelniane z tłuszczu, olejów i brudu.

 

Jednak wolałbym użyć APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No jak się myje zawiasy to raczej trzeba je później posmarować. Ja do tego celu użyłem WURTHa HSW-100, o czym pisałem na poprzedniej stronie tego wątku. Od tamtej pory (będzie już prawie rok) nie mam problemu ze skrzypiącymi zawiasami.

 

to mi się chyba udało, bo umyłem zawiasy w Madzi i bez smarowania działają jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.