Skocz do zawartości

Mycie profili drzwi - zawiasy


chisel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Podczepię się pod wątek.

 

Na początku tygodnia zabrałem się za wnęki drzwi, pędzelek + APC Nielsen. Brud ładnie schodził, ale zadowolony do końca nie byłem ze względu na pozostałości środka po konserwacji samochodu kilka lat temu. APC z tym sobie nie dało rady, więc wczoraj próbowałem benzyną ekstrakcyjną. Część zeszła, ale jeszcze dużo zostało (a zszedł mi 1l na drzwi). Czym jeszcze spróbować to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam takie pytanko. W jakich proporcjach najlepiej rozcieńczać APC do wnęk? Kupiłem AutoGlyma i na opakowaniu jest napisane, ze karoseria 1:8, silnik 1:4. Spróbowalem to pierwsze rozwiązanie i efekt mizerny, dolałem więc jeszcze APC, ale wciąż bez rewelacji. Chodzi mi o mocno zabrudzone powierzchnie, smary, itp. Ze zwykłym syfem nie ma problemu.

 

Wcześniej używałem Dimera i sprawował się bardzo dobrze. Postanowiłem przerzucić się na APC, lecz nie jestem w 100% zadowolony. Bardzo długo przy tym schodzi. :/ Ile Wam zajmuje objechanie wszystkich wnęk? Mi wczoraj zeszło 3 godziny.. :x

 

Jeszcze sprawa pędzla. Jaki polecacie do tej roboty? Namierzyłem Monster Shine Detailer Brush, wydaje mi się idealny. Co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny ? ja wnęki jestem w stanie oblecieć w 20 minutek na błysk (5 drzwi)... do smarów itd. zaschniętych syfów musi być mocny płyn, jak ten co masz nie daje rady to wróć do czegoś mocniejszego, nie wiem czym się różnią te mega pędzle od takiego zwykłego za 5zł ze sklepu z farbami :-] czasami jak czytam to forum to dziw bierze jak można sobie utrudniać życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

cubstone, Powinieneś urzyć Surfexa HD i ewentualnie posiłkować się jakimś Tar Removerem w niektórych miejscach (o ile Surfex nie da ray). APC mogą być mało skuteczne, nawet w dużych stężeniach przy czyszczeniu profili (ślady po konserwacji).

 

Dimer to niezbyt dobry pomysł biorąc pod uwagę goły metal zawiasów, zaczepów - może matowieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cubstone, Heh mi wyczyszczenie profili drzwi zajmuje może hmm popsikać i spłukać, bez żadnego pędzlowania może 2 min. Jedynie naprawdę w ekstramalnych przypadkach muszę pedzlować. Tajemnica tkwi w ,,porządnym `` środku. Ja używam tenzi truck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówicie- wszystko zależy od preparatu. Zawsze leciałem tym dimerem i na szczelinach nie spędziłem nawet 20 minut. Wczoraj chciałem się konkretniej przyłożyć do tej roboty, bo samochód dla siebie, ale mimo wszystko nie szło to tak jak powinno. Ostatecznie największych zabrudzeń nadal nie usunąłem... Pozostaje mi zakupić jakiegoś zabójcę typu Dimer, albo Tenzi truck.

SzaKal miałeś kiedyś do czynienia z dimerem, czy tylko Tenzi? Co jest według Ciebie skuteczniejsze do największych zabrudzeń?

 

Sprawa pędzli. Według mnie te droższe powinny być lepsze, chodzi chyba głównie o twardość. Kupiłem kilka zwykłych pędzli po 3-4zł, ale są bardzo miękkie i nie mają siły usuwać brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cubstone, Jak narazie używam tylko tenzi truck w proporcji 1:5 . Naprawdę nie raz przyjezdzają do mnie samochody kilkunastoletnie które zawiasy nie miały czyszczone chyba od nowości, Tenzi radzi sobie z takim czymś bez pędzlowania .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na jednych drzwiach (brak czasu, zaraz musiałem jechać)użyłem preparatu do mycia silnika o ile sobie dobrze przypominam K2 AKRA i powiem Wam że naprawdę działa tylko zastanawiam się czy nie zaszkodzi lakierowi (w instrukcji niby było napisane że bezpieczny dla lakieru), na koniec poprawiłem bild hamber surfex hd. Został jedynie delikatny żółty nalot (lakier srebrny metalik) ale myślę, że jak popędzelkuję trochę to powinno wszystko elegancko zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenzi fajny produkt to wielu zastosowań, ja stosuję mocno rozcieńczonego nawet do czyszczenia plastików.
na większości "myjkach" ręcznych używają go nawet do prania tapicerki mieszając z wybielaczem ACE, żre jak wściekłe, widziałem efekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.