Skocz do zawartości

Mycie profili drzwi - zawiasy


chisel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja staram się to robić przed myciem zasadniczym, spryskuję całość pianą z apc(nie megsowym, innym;p), pędzelek i jazda! Potem wycieram tanią mikrofibrą, lub tylko spłukuję opryskiwaczem ogrodowym. Następnie już podczas mycia, na końcu otwieram drzwi i myje wszystko dokładnie, nie bojąc się smaru na rękawicy, bo przecież już go pędzelkiem zwalczyłem:) i to by było na tyle. potem wosk jeśli mi się chce, ale zazwyczaj tych rewirów nie woskuje z lenistwa...

Ale w sumie ciekaw jestem jak to PRO robią;) Mam nadzieję, że podobnie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spryskuje APC ,pędzelek i myjka ciśnieniowa. Próbowałem tez kiedyś z ciekawości zmywacza do hamulców w sprayu i dal naprawdę znakomite efekty-pędzelek nie był potrzebny! Ale puszka starczyła na wszystkie drzwi i...jak to mówi moja Córcia "koniciła" :D

Tak wyszło :

1001390h.jpg

1001389r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obawy budzi przeplukanie karcherem przy otwartych drzwiach
Nawet kropelka nie wpadnie do wnętrza. Nie boj się ,kierujesz wąski strumień na szparę i jest ok. a jeśli coś tam nawet pryśnie delikatnie to i tak przecież tylko woda ,poza tym wnętrze sprząta się w drugiej kolejności ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obawy budzi przeplukanie karcherem przy otwartych drzwiach
Nawet kropelka nie wpadnie do wnętrza. Nie boj się ,kierujesz wąski strumień na szparę i jest ok. a jeśli coś tam nawet pryśnie delikatnie to i tak przecież tylko woda ,poza tym wnętrze sprząta się w drugiej kolejności ;)

 

No to pozostaje wypróbować ;) Apetyt detailingowy rosnie w miare jedzenia i brud w profilach mimo zimy zaczyna mi doskwierac :? SZACUN dla Ciebie za stan Twoich profili :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podobnym sposobem (apc i pędzelek) myję prowadnice z bocznych drzwi w partnerze, tylko cholera wypłukałem smar i muszę je czymś naoliwić (nasmarować).

 

Natomiast co do tanich mikrofibr, to ja do tych tematów (drzwi) używam cały czas tej samej, ale po każdym takim myciu auta idzie pod mydło szare i na kaloryfer... więc zawsze jest świeża.

 

Zresztą, ostatnio mi kolega wygarnął, iż mam brudne auto, to otworzyłem mu pokrywę silnika i się zamknął, stwierdził: No tak, w sumie to dzisiaj padało i mogło Ci się auto zbrudzić... Inny znowu jak zobaczył silnik u mnie, to powiedział, że może lepiej nie podchodźmy pod jego auto...

Na serwisie, to ten, co przyjmuje samochody cały czas za mną latał z pytaniem, kiedy może moja firma będzie chciała sprzedać tego Partnera, bo jak wsiadł do niego, to stwierdził że cholernie zadbane... A ja uważałem, że było brudne w środku, owszem, jedyna skaza jaką on nawet przyznał, to powycierana kiera (90K km mam przejechane), ale w dziwnym miejscu, od dołu (spodnie jak wsiadam do auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę 3/100zł

 

Nie polecam myć ram, a w szczególności miejsc gdzie wchodzą kable od sterowania elektryką myjką ciśnieniową. Miałem przypadek w audi, że zawiesił się moduł komfortu i skurczybyk pokazywał cały czas otwarte drzwi - do dziś upieram się, że to właśnie przez to.

 

Zdecydowanie APC + pędzelek a potem spłukanie wodą z atomizera. Jak ktoś ma dostęp to może potem przedmuchać sprężonym powietrzem, a jak nie no to mikrofibra.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam myć ram, a w szczególności miejsc gdzie wchodzą kable od sterowania elektryką myjką ciśnieniową. Miałem przypadek w audi, że zawiesił się moduł komfortu i skurczybyk pokazywał cały czas otwarte drzwi - do dziś upieram się, że to właśnie przez to.

 

Takie wrażliwe miejsca zasłania się przeważnie folią do kanapek albo stretchową. Wtedy nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka razy przewijał się temat czyszczenia wnęk-przestrzeni między drzwiami a słupkami. Potem do smarowania ja używam czegoś takiego:

http://www.kn-oil.pl/produkty/show/Top_ ... ay_100_ml/

 

Sprawdzone na broni i w samochodzie. Dużo lepsze od np wd40 czy cx 80. Nie zbiera potem tak kurzu. I widać, słychać efekt dłużej. Był kiedyś polski inhibol, może jeszcze jest, nie wiem.

 

W ogóle jest lepszy do wszelkich przesmarowań lightowych. Chyba można kupić na militaria.pl.

U mnie idealnie sprawdza się na sprężynach w ramionach wycieraczek-zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mycia takich brudnych i trudno dostępnych przestrzeni upaćkanych smarem i brudem komunikacyjnym najlepiej użyć pędzelka i środka zasadowego (rozpuszczającego tłuszcze, nawet środek do mycia posadzek o pH 12-14 świetnie powinien sobie poradzić)), ja stosuję np środek do mycia podłóg o pH 13,8 (akurat ten mi najbardziej pasuje, nie chcę podawać nazwy żeby nie być posądzonym o reklamę ponieważ sam go sprzedaję) jeżeli te miejsca są silnie zabrudzone i wręcz zaklejone kurzem i smarem. Spryskuję z butelki ze spryskiwaczem, czekam ok 5 min aż chemia zadziała, "miziam" pędzelkiem i spłukuję.

Należy uważać na możliwość wypłukania smaru z zawiasów jeżeli używa się np gorącej wody pod ciśnieniem. Najlepiej myć to węzem z kranu i ciepłą wodą (oczywiście po uprzednim zastosowaniu preparatu i pędzelka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

a co polecacie na myjke, zeby sie sprawdziło, czym wycierać progi? myślałem nad pieluchą tetrową, ale ona z tego co zauważyłem chyba rysuje lakier na progach, a jak wiadomo czasami nie ma czasu na bawienie się pędzelkiem, więc czyms je trzeba wytrzeć do sucha i przy okazji wycieranie wyczyścić

 

mówicie tylko mikrofibra jakas do progów przeznaczona tylko, czy są jeszcze jakieś inne ciekawe rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np na zawiasy itp nie trzeba później psiknąć wrazie czego WD-40 czy coś takiego żeby nie skrzypiały?
WD-40 to raczej penetrator. Ja proponuję użycie białego smaru w celu nasmarowania i zabezpieczenia np. http://www.valvoline.pl/WhiteGrease_index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.