Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, KHOT napisał:

A za paczkę wysyłaną innym kurierem odpowiadają?

Nawet Chińczycy z aliexpress wiedzą, ze sprzedawca odpowiada za dotarcie paczki do kupującego :D Jeśli nie są pewni dostawcy to nie korzystają z jego usług, a nie dodają zapiski, że reklamacje załatwia sobie kupujący na własną rękę. Ciekaw jestem co na takie zapiski powie UOKiK bo może mi się wydaje ale to sklep jako zleceniodawca usługi powinien składać reklamacje u usługodawcy. i powinni miedzy sobą ustalić kto za to odpowiada bo co ma kupujący do sposobu pakowania lub sposobu transportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 jest jest , nie ma większego problemu z tym , jeżeli tak jak mój przypadek nie jest wciągnięty w listę zabytków , a jest tylko zarejestrowany jako zabytek . Dziwne prawda ale jest to różnica w papierologii 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, Pajko napisał:

Dobra rozpisałem się - no to pyk ! 

szczerze mówiąc spodziewałem sie czegoś innego ale dobry wybór czekam na relacje bo na pewno beda miłe w ogladaniu oraz czytaniu

 

fajny motor ale to musi gadac  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.r., to tak jak u mnie, odkąd wprowadzili numerki :) Jak kiedyś stały dwie kolejki - jedna do praw jazdy, a druga do załatwiania spraw związanymi z pojazdami, to owszem, zdarzało się stać i dwie godziny, ale nie więcej. A teraz porobili osobne stanowiska na różne rzeczy - inne na rejestrację, inne na dowody, na coś tam jeszcze, no i te dwa co były na prawa jazdy - i dwie godziny to się czeka jak mały ruch jest. Ale za to widać, że urzędnicy wyraźnie mniej zapierdzielają niż dotąd ;) I nadal mnie witają słowami: to jaki numer dziś wybieramy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pływak napisał:

Nawet Chińczycy z aliexpress wiedzą, ze sprzedawca odpowiada za dotarcie paczki do kupującego :D Jeśli nie są pewni dostawcy to nie korzystają z jego usług, a nie dodają zapiski, że reklamacje załatwia sobie kupujący na własną rękę. Ciekaw jestem co na takie zapiski powie UOKiK bo może mi się wydaje ale to sklep jako zleceniodawca usługi powinien składać reklamacje u usługodawcy. i powinni miedzy sobą ustalić kto za to odpowiada bo co ma kupujący do sposobu pakowania lub sposobu transportu?

Tak to właśnie jest jak się janusz biznesu zabiera za prowadzenie sklepu internetowego. :D To ten sam śmieszny człowiek, który na alfaholikach mnie sądem straszył, a tutaj chyba nadal ma bana podobnie jak jego kolega na A. :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Janusze na całego bo właśnie sobie oglądam ich stronę i w jednym miejscu piszą to:

 

- Szeroki wybór opcji dostawy (Poczta Polska, Paczkomaty, kurier).

- Wszystkie paczki są ubezpieczone i w razie uszkodzenia w transporcie, my bierzemy to na siebie.

a w drugim to:

- Poprzez Paczkomaty InPost (ewentualne reklamacje rozpatrywane na własną rękę)

 

@daniel87  jak się będą migać powiadom UOKiK bo to oni powinni złożyć reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto@Pajko . Jedynie szkoda ze kolor mało detailingowy. Jestem tylko ciekaw czy będziesz tego auta tak pewny żeby po Europie nim jeździć, części pewnie trudno dostać w razie w. Masz jakieś foto?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@KHOT Pan Sebastian nie rozumie że gdzieś jest niemiłe widziany (czytany) i na KA wracał po zbanowany, chyba z osiem razy - normalnie żyć bez nas nie potrafi:D

Myślę że na Forum jest i teraz a znajdziesz go w osobie która pierwsza zacznie Cie zaraz obrażać;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Michał126 napisał:

UOKiK odeśle do federacji konsumentów albo miejskiego/powiatowego rzecznika konsumentów - true story. ;)

A ten w naszym imieniu sporządzi odpowiednie pismo i wyśle je do Januszy. Zawsze lepsze to niż machnąć ręką i nie zrobić nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareme89 stan auta , wszystko będzie przeglądnięte co będzie trzeba zrobić będzie zrobione . Jednak przy tym przebiegu nie sądzę żęby było tego dużo , te auta są stworzone do amerykańskich przebiegów . A mój ma nie całe 127 000 km to naprawdę nie wiele . 

Kolor nie detailingowy - czy ja wiem czas pokaże że biały też może świetnie wyglądać . 

A części śmiesznie tanie i dostępne od ręki . Po zatym w obecnych czasach ściągnięcie z USA to kwestia 7 dni , a tam od najmniejszej śrubki po elementy nadwozia dalej dostępne są od ręki . 

Więcej fotek w odpowiednim dziale będzie jak się zajmę na dobre autem i doprowadzę go do stanu dla siebie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pływak napisał:

A ten w naszym imieniu sporządzi odpowiednie pismo i wyśle je do Januszy. Zawsze lepsze to niż machnąć ręką i nie zrobić nic...

Jeśli wyśle, to warto - niedawno zgłosiłem pewną sprawę do UOKiK i ten jedynie obiecał sprawie się przyglądać przez pewien okres, nadmieniając, że jest od zabezpieczania interesów zbiorowych i indywidualne należy załatwiać przez federację konsumentów lub miejskiego/powiatowego rzecznika konsumentów. Dlatego dla szybkiego jej załatwienia lepiej powiadomić którąś z ww. instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Michał126 napisał:

Jeśli wyśle, to warto - niedawno zgłosiłem pewną sprawę do UOKiK i ten jedynie obiecał sprawie się przyglądać przez pewien okres, nadmieniając, że jest od zabezpieczania interesów zbiorowych i indywidualne należy załatwiać przez federację konsumentów lub miejskiego/powiatowego rzecznika konsumentów. Dlatego dla szybkiego jej załatwienia lepiej powiadomić którąś z ww. instytucji.

A zobacz co pogrubiłem w twoim cytowanym poście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.