Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie troszkę na odwrót. Na kwitku teoretycznie premia 500zł. W tym mc przerobione 5 świąt i wszystkie wybrane jako wolne, w poprzednim miałem tylko trzy soboty a różnica 200zł między miesiącami.. jak tutaj cokolwiek zaplanować jak wypłaty to naprawdę loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie skąd takie zmiany w wysokości wynagrodzeń? - to na pewno wina pracodawcy a nie zmiany przepisów np dotyczących ZUS?

 

U mnie różnica wynika z ilości dni roboczych- marzec 23, kwiecień 19, obcięta premia o 5% i każda dniówka o 3zł. Przepracowanych dni świątecznych miałem tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczkomaty, w środę wysłana paczka od sprzedawcy w piątek ja dopiero dostałem do paczkomaty o 19. Czas na odbiór do dziś do 19 a właśnie teraz dostałem SMS że paczka leci spowrotem na główny magazyn. Okazało się że czas na odbiór od dziś jest 48h. :x:dontknow:

Czas chyba zakończyć znajomość z in postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, ja odebrałem przedwczoraj i było jeszcze 72h (ale wiem, że mieli zmienić). U mnie sprzedawca wydrukował etykietę w poniedziałek, wysłał we wtorek, a doszła dopiero w sobotę. Paczkomaty Allegro. Trzykrotnie przekroczony termin doręczenia. Poszła reklamacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli choć raz korzystaliście wcześniej z paczkomatu (czy nadawca, czy odbiorca) to pod koniec kwietnia powinniście dostać wiadomość o tytule:

"Ważne! Od 14 maja skracamy czas odbioru paczek z Paczkomatu z 72 do 48 godzin!" a w treści blebleble o podwyższaniu standardu i tym podobne.

Widocznie przeoczyliście albo wiadomość wylądowała w folderze SPAM.

 

Jakby ktoś nie zdąży odebrać z paczkomatu, to ważny jest zapis w treści:

2. W przypadku nieodebrania Przesyłki Paczkomatowej z maszyny trafi ona do najbliższego oddziału InPost Paczkomaty, gdzie poczeka na odbiorcę kolejne 3 dni (a nie, jak do tej pory — 11 dni)

3. Zarówno odbiorcy, jak i nadawcy będą mieli możliwość przedłużenia czasu na odbiór paczki w Paczkomacie o dodatkowe 48 godzin. Od 14 maja br. wystarczy wysłanie specjalnego SMS‑a i… gotowe!

 

Punkt 3 daje dodatkowe szanse na odbiór :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Chyba rzeczywiście coś w paczkomatach zaczyna szwankować.

Zamówiłem 3 rzeczy z Galerii Marek. Ponieważ były to tanie rzeczy i lubię paczkomaty, to wybrałem In Post jako dostawcę, zamiast kuriera, żeby nie obciążać sklepu niepotrzebnymi kosztami, skoro dostawę mają darmową ;)

No i rozpoczęła się przygoda... Sklep przeszedł samego siebie i wysłał każde zamówienie z innego magazynu trzema paczkami :D

Pierwsza paczka doszła szybko, zawiadomienie, że będzie do odbioru w wybranym paczkomacie, a po dostawie informacja, że paczka czeka w paczkomacie 5km dalej.... No trudno, pomyłki się zdarzają.

Druga paczka przyszła tego samego dnia po południu do właściwego paczkomatu.

Na trzecią czekałem przeszło tydzień (akurat tak późno wysłali z magazynu), też miała przyjść do tego samego paczkomatu, taką też dostałem informację po nadaniu, a po dostarczeniu znowu info, że czeka 5km dalej :zly:

Jeszcze, żeby wsadzili tą paczkę do kolejnego paczkomatu w mieście, który jest 1km od właściwego, to dla mnie z dojazdem od domu byłoby to bez różnicy. Ale wsadzą ja na jakiś peryferiach i zadowoleni.

Napisałem reklamację, odpowiedź dostałem po kilku dniach, że to nie po ich stronie leży wina... No nie, wcale. Nadawca wysłał do dobrego paczkomatu, oni dostarczyli gdzie popadnie i to wcale nie jest ich wina :lol:

Już mi się z nimi nie chciało boksować, bo wyjeżdżałem i nie chciałem sobie psuć humoru :)

Ale kiedyś widać działali sprawniej. Tak sobie przypominam, że ostatnia paczka z kosmetykami też była mocno zmaltretowana po dostarczeniu do paczkomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe szafy z paczkami mają. Też kiedyś miałem kilka obsuwów dostawy o 2-3 dni, paczka była na sortowni ale nie mogła wyjechać do paczkomatu, bo miejsca na nią nie było. :D

W mniejszej miejscowości mam jedną 'szafę' to nie maiłem problemu żeby gdzie indziej mi to zapakowali, musiałem poczekać cierpliwie aż miejsce się zwolni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem dziś strąbiony na rondzie przez Passeratti.

Czułbym się może winny ale... Passeratti sygnalizował zjazd z ronda (i nawet 'prawie' z niego zjeżdżał) ale się rozmyślił i tego nie zrobił, pojechał po rondzie dalej.

Rondo bez wyznaczonych pasów ruchu (szerokie) z wlotami/wylotami na jedną nitkę drogi.

Co było by w przypadku kolizji? Była by moja wina, że nie ustąpiłem pierwszeństwa pojeździe poruszającym się po rondzie.

Bo nie sądzę żeby było brane pod uwagę moje tłumaczenie, że pojazd sygnalizował zjazd z ronda ale z niego nie zjechał.

Było by że 'powinienem uważać i za wcześnie się wyrwałem więc punkciki i mandacik. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale umiejętność bezpiecznego poruszania się po rondzie znaczącej liczby kierowców jest co najmniej dyskusyjna. Zwłaszcza jak są wydzielone pasy wewnętrzny i zewnętrzy.

Bez stresu, jak trąbi to znaczy że widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do warsztatu przeprowadzić zbieżność w aucie. Po 1h mechanik oznajmił, że drążek kierowniczy bądź końcówka jest za długi i nie może wyregulować (za długi o jakieś 4 obroty). Skasował pełną kwotę pomimo tego, że nic nie zostało ustawione :x i z wielką litością powiedział, że jak już ogarnę zmianę tych elementów to kolejne ustawianie będzie za połowę ceny. Byłem u nich pierwszy i ostatni raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.