Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jeżeli prowadzisz działalność i chcesz pracować miedzy 8-16 jak ludzie w budzetowkach to nic nie zarobisz. Ja wybierając zawód wiedziałem ze będę wracał do domu ok 20. Pamietam jak Teściu mi mówił ze jak odbierał swoje córki z przedsZkola o 16 to opiekunki były złe, bo inne dzieci były odbierane o 14. Kto w dZisiejszych czasach normalnie pracując chcąc się dorobić może wyjsć z pracy przed 16 żeby odebrać dziecko

 

Prawda. Wiem.

Nie zrozum mnie źle kolego, przez dwa lata byłem jednym z założycieli oraz współwłaścicielem "najmniejszej fabryki Europy" :D - dwuosobowej firmy produkującej wyroby mięsne. Produkowałem, pakowałem, rozwoziłem, odbierałem zamówienia, zamawiałem produkty.

Były zmiany, kiedy to zaczynałem w poniedziałek o 8 rano, brałem przerwę o 5:30 nad ranem we wtorek aby zjechać do domu i na 7 zaprowadzić córcię do przedszkola, i jechałem spowrotem, w której byłem znowu do 14 albo 16 albo i 18. A w środę w busa i 10-12 godzin rozwożenia.

Jednak dziecko to dobro wyższe, nie jakiś przymus dla mnie. Dlatego dużo ważniejsze niż praca.

Dlatego płacę za przedszkole 07-17.

 

 

 

Ocho, chyba wypatrzyłem kolejnego miłośnika retoryki Gazety Wybiórczej, tefałenów i Tomaszka Liska.

 

Po raz kolejny piszę: jestem zarówno przeciw pisiorom jak i platformersom. Dla mnie jedno i drugie to takie samo bagno.

Wkurza mnie natomiast to, w jaki sposób jest wszystko przedstawiane przez wyżej wspominane media.

PO wg nich to obraz dobra i wzór cnót wszelakich. PiS natomiast to samo zło.

Zalecam minimum obiektywizmu.

 

 

Kolego, jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś rozumiał że tu żaden miłośnik. Ja nawet mieszkam z dala, więc nawet żaden wielki miłośnik ojczyzny. Sam sobie oceń czy to dobrze czy źle, mi pozwala na wypowiedzi bez spięcia pośladów.

Kpię z tych, którzy się sami łatwo podkładają. Czy to zależy od opcji politycznej... Hah

Następnie

Jak widzę nagranie wideo z czyjąś wypowiedzią, następnie po pewnym czasie ta sama osoba zaprzecza, to kogo robi w balona? To już nie są wieki ciemne, to się nagrało, mimo tego wielu dalej wierzy, że jak powtórzą klamstwo sto razy stanie się przemienienie cudowne.

 

A wracając do tematu angielskiego, może jakiś argumencik?? :kox:

 

Kolega lukwawa - wystarczy, że napiszesz wszem i wobec, że w żadnym ze Skoków nie doszło do żadnych nieprawidłowości, a uwierzę Ci i zatkam dziurę na ciasto :)

(a skoro były, to a) szef centrali zawsze bierze odpowiedzialność oraz konsekwencje oraz b) partia na której nazwę składają się słowa prawo oraz sprawiedliwość wystawiłoby kontrkandytata w danym okręgu, i zrobiło wszystko, aby sprawę wyjaśnić raz a dobrze. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627583 Mam S na testy, pech chciał że przedłużoną i nie mieści mi się w garażu

Ile mata dzieci, no ile? :D

 

Ja i siostra młodsza o 3 lata, także z pińcset plus nici. Ale jakby tak z dziewczyną machnął bliźniaki albo trojaczki to jakiś leasing C63 już bym kombinował :kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627583 Mam S na testy, pech chciał że przedłużoną i nie mieści mi się w garażu

Ile mata dzieci, no ile? :D

 

Ja i siostra młodsza o 3 lata, także z pińcset plus nici. Ale jakby tak z dziewczyną machnął bliźniaki albo trojaczki to jakiś leasing C63 już bym kombinował :kox::kox::kox:

 

podmień na rutinoscorbin i długo nie trzeba będzie czekać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627562 jestem zarówno przeciw pisiorom jak i platformersom.

to widzę że mus zacytować klasyka w takim przypadku:

"Moja lewa noga to lewica, prawa to prawica, a ja jestem między nogami."

:mrgreen:

 

Wytłumacz mi co jest u nas prawicą a co lewicą, bo niestety nie wiem.

 

 

w żadnym ze Skoków nie doszło do żadnych nieprawidłowości, a uwierzę Ci i zatkam dziurę na ciasto :)

(a skoro były, to a) szef centrali zawsze bierze odpowiedzialność oraz konsekwencje oraz b) partia na której nazwę składają się słowa prawo oraz sprawiedliwość wystawiłoby kontrkandytata w danym okręgu, i zrobiło wszystko, aby sprawę wyjaśnić raz a dobrze. )

 

Może w minimalnym stopniu byś zgłębił temat SKOK Wołomin, a nie opierał się tylko na przekazach mediów reżimowych poprzedniej władzy? Wiesz kto zasiadał w RN tej instytucji? Skąd się wywodzi, z kim jest powiązany? Jaka w ogóle była geneza całej afery?

Zarząd krajowy SKOK już kilka lat temu zgłaszał do KNFu nieprawidłowości w Wołominie. Dlaczego nikt z organu kontrolnego, jakim jest KNF się tym nie zajął?

 

 

A wracając do tematu angielskiego, może jakiś argumencik?? :kox:

 

Pierwsze z brzegu.

http://www.regatio.pl/blog/wielka-bryta ... migrantow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w minimalnym stopniu byś zgłębił temat SKOK Wołomin, a nie opierał się tylko na przekazach mediów reżimowych poprzedniej władzy? Wiesz kto zasiadał w RN tej instytucji? Skąd się wywodzi, z kim jest powiązany? Jaka w ogóle była geneza całej afery?

Zarząd krajowy SKOK już kilka lat temu zgłaszał do KNFu nieprawidłowości w Wołominie. Dlaczego nikt z organu kontrolnego, jakim jest KNF się tym nie zajął?

 

to Rada Nadzorcza steruje SKOKiem, a nie zarząd? To ja wracam do książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co umyje auto,QD to pada. To juz chyba z 6 raz ! Jakieś fatum. No, ale dziś to jakieś apogeum. Jedziemy na zakupy. Wygladam przez okno pogoda ok. Zszedłem do garażu, wyjażdżam a tu mega śnieżyca. :zly: umyję i nie wyprowadzę z garażu do maja :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś aż tak nie czuły, czy zabrakło Ci wyobraźni

Ani jedno, ani drugie. Nie wiem czy zauważyłeś, ale odnosiłem się do tego konkretnego mema, więc po co ten Twój ckliwy opis? W tymże tekście jest mowa co się stało z jej mężem. Rozwiódł się z nią. Może ta kobieta jedynie potrafi smęcić i narzekać, zaglądać innym do kieszeni, ale od tego jej się nie polepszy.

 

nie są nieomylni i popełniają błędy (patrz ustawa "500+"). Kłopot z nimi polega na tym że nie dopuszczają tej myśli do siebie, ignorują pomysły z zewnątrz nie robią konsultacji społecznych :thumbdown:

Myślę, że kłopot to masz Ty, bo już nie pierwszy raz widzę, że nie potrafisz dopuścić do siebie innego sposobu myślenia niż swój własny. Wyobraź sobie, że jest taka duża instytucja jak Morgan Stanley, która to podniosła prognozę wzrostu PKB dla Polski do 3,6%. Wiesz dlaczego? Może zacytuję:

Powodem podwyżki są m.in. wyższe wydatki gospodarstw domowych po wprowadzeniu programu Rodzina 500 plus

Tutaj masz link: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/morgan-st ... 27294.html

 

Nadal uważasz, że 500+ to zły pomysł? Aż chce się zacytować Ciebie, bo jest dokładnie jak napisałeś:

nie są nieomylni i popełniają błędy[...]. Kłopot z nimi polega na tym że nie dopuszczają tej myśli do siebie

Powinieneś wziąć swoje własne słowa do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

627468 Dajesz, opowiadaj, konkretnie, przykłady z ustawodastwa albo chociażby z dobrej cenionej gazety miejscowej - czyli nie "Głos Wawela" - o co takiego chodziło dokładnie.

Nie o papkę z podejrzanej strony internetowej - o jakiś konkretny raport na ten temat.

 

Ach to czytanie ze zrozumieniem...

 

Może, gdyby ta strona internetowa miała 25900 albo 259000 polubień - taki pierwszy rzut okiem - a nie 259, to chciałoby mi się czytać coś ponad pierwszą linijkę, w której wyraźnie jest napisane:

(Ja tam nie zaufałbym im nawet z wyprowadzeniem psa.)

 

David Cameron chce zmian w prawie europejskim, umożliwiających zaprzestanie świadczeń socjalnych na dzieci imigrantów z UE, które nie mieszkają w Wielkiej Brytanii na stałe.

 

:mrgreen:

Jak dla mnie to nie ma tam nic o Polakach ale próba ochrony przed nadużyciami z każdej strony, nawet Rumunów i Bułgarów. A Polacy, cóż, napisz tutaj że nie wałkują, a zamknę mój piehole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co umyje auto,QD to pada. To juz chyba z 6 raz ! Jakieś fatum. No, ale dziś to jakieś apogeum. Jedziemy na zakupy. Wygladam przez okno pogoda ok. Zszedłem do garażu, wyjażdżam a tu mega śnieżyca. :zly: umyję i nie wyprowadzę z garażu do maja :zly:

 

Witaj w klubie, myłem w niedzielę wieczorem :zly: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może, gdyby ta strona internetowa miała 25900 albo 259000 polubień - taki pierwszy rzut okiem - a nie 259, to chciałoby mi się czytać coś ponad pierwszą linijkę, w której wyraźnie jest napisane:

(Ja tam nie zaufałbym im nawet z wyprowadzeniem psa.)

 

 

Artykuł w gazecie Liska będzie bardziej wiarygodny? Wystarczy czy jeszcze chcesz coś z wybiórczej?

 

 

 

to Rada Nadzorcza steruje SKOKiem, a nie zarząd? To ja wracam do książek.

 

Polecam zagłębienie się w temacie, a nie opieranie swojego światopoglądu na tefałenie.

WSI, Pro Civili, zanane są Ci takie pojęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam zagłębienie się w temacie, a nie opieranie swojego światopoglądu na tefałenie.

 

Mam wrażenie że klonują ludzi od jakiegoś czasu. KR54321 robił dokładnie tak samo - zamiast odpowiedzieć czy odeprzeć argument robił aluzje do poziomu umysłu czy kultury osób wyrażających swoje stanowisko, zarzucając im, że jako wierni czytelnicy GW i oglądacze TVNu mają mózgi sprane - w przeciwieństwie do takich tytanów intelektu, jakimi z pewnością są widzowie niezależnejTV czy innych "niezależnych mediów". Nie podawał przy tym jakiegokolwiek, nie mówiąc już wiarygodnego, źródła.

To ja jeszcze raz - podaj źródło, z którego będzie wynikać, że w SKOKu kluczowe decyzje podejmował jeden ustosunkowany członek RN, a nie zarząd, kontrolowany przez wieloosobowalą RN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wkurzają mnie ludzie na poczcie!

 

Poczta kojarzy mi się z wysyłaniem listów / paczek i w tym celu się tam udaje. Na mojej poczcie jest czynne zwykle jedno okienko do którego stoi kilkoro ludzi, co oznacza zwykle pół godziny w kolejce.

Ale dlaczego? Po co Ci ludzie przyszli na pocztę???

Przede wszystkim przychodzą zapłacić rachunki. Noż kurde, WHY? Nie można tego zrobić z domu? - za darmo, bez kolejki, bez biegania z grubą kasą po ulicy, oszczędzając godzinę czasu?

No i druga sprawa, zakupy na poczcie: batonik, rajstopy, dwa długopisy, książka kucharska "Gotuj z Siostrą Anastazją" itp itd. Oczywiście zakupom towarzyszą rozterki czy długopis czerwony czy niebieski, jaki ja noszę rozmiar rajstop i czy lepsze przepisy będą od Siostry Anastazji czy od Brata Łukasza :wallbash::wallbash::wallbash:

A Ty kurna człowieku zapuszczasz korzenie na tej poczcie...

Ja wiem że dla poczty taka sprzedaż to dodatkowy zarobek jak słodycze na stacji benzynowej ale dlaczego nie mogą otwierać jednego okienka do obsługi ich działalności statutowej a drugiego do tej całej reszty?

Są rzeczy które muszę wysłać pocztą ale przez taką politykę tej firmy, ze wszystkim innym staram się trzymać od nich z daleka :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627703 Mam wrażenie że klonują ludzi od jakiegoś czasu. KR54321 robił dokładnie tak samo

 

Piszę po raz kolejny: NIE JESTEM ZA ŻADNĄ Z OPCJI POLITYCZNYCH!!!

Nie zarzucaj więc mi, czegoś co nie ma miejsca.

Dla mnie PO=PiS.

Drażni mnie tylko brak jakiejkolwiek równowagi w przekazywaniu informacji obywatelom. Jedni i drudzy mają sporo za uszami.

Tak naprawdę, z tego co się faktycznie dzieje w świecie polityki dociera do nas niewielki ułamek.

 

 

627703 jakimi z pewnością są widzowie niezależnejTV czy innych "niezależnych mediów"

 

Muszę Cię zmartwić. Niezależnej nawet na oczy nie widziałem. Nie oglądam żadnych ogłupiaczy, takich jak tefałeny czy inne niezależne.

Ty nie przekonasz mnie ja nie przekonam Ciebie.

Żyjmy dalej. Ty w swojej rzeczywistości, w poczuciu wszechobecnej dobroci, miłości, uczciwości etc. platformersów, ja w swojej.

 

 

To ja jeszcze raz - podaj źródło, z którego będzie wynikać, że w SKOKu kluczowe decyzje podejmował jeden ustosunkowany członek RN, a nie zarząd, kontrolowany przez wieloosobowalą RN.

 

Niestety żadne źródło, które bym podał nie będzie dla Ciebie wiarygodne.

Jeszcze raz napiszę: dowiedz się czegokolwiek o WSI i fundacji Pro Civili. O powiązaniach ze światem polityki, czym się zajmowali, co robili, jakie są ich "dokonania". Kto był ich jednym z największych obrońców.

 

 

Z mojej strony EOT.

Nie ma sensu ciągnąć tematu i drażnić modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja

1. Nie twierdziłem, że popierasz kogokolwiek, tylko że stosujesz identyczną metodę dyskusji, czyli unik,

2. Nie twierdziłem, że oglądasz niezależną czy jakąkolwiek inną tv, ale że w przeciwieństwie do oglądacz tvn tacy od niezależnych mają "solidne podstawy wiedzy". Sam sugerowałeś, że generalnie ludzie co tvn oglądają to kiepską wiedzę mają.

3. Ależ proszę, wrzuć cokolwiek, artykuł, wypowiedź, nawet tweet niech będzie. Nie pisałem, że wiarygodne ma być, tylko że chcę zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzają mnie ludzie na poczcie!

 

Poczta kojarzy mi się z wysyłaniem listów / paczek i w tym celu się tam udaje. Na mojej poczcie jest czynne zwykle jedno okienko do którego stoi kilkoro ludzi, co oznacza zwykle pół godziny w kolejce.

Ale dlaczego? Po co Ci ludzie przyszli na pocztę???

Przede wszystkim przychodzą zapłacić rachunki. Noż kurde, WHY? Nie można tego zrobić z domu? - za darmo, bez kolejki, bez biegania z grubą kasą po ulicy, oszczędzając godzinę czasu?

No i druga sprawa, zakupy na poczcie: batonik, rajstopy, dwa długopisy, książka kucharska "Gotuj z Siostrą Anastazją" itp itd. Oczywiście zakupom towarzyszą rozterki czy długopis czerwony czy niebieski, jaki ja noszę rozmiar rajstop i czy lepsze przepisy będą od Siostry Anastazji czy od Brata Łukasza :wallbash::wallbash::wallbash:

A Ty kurna człowieku zapuszczasz korzenie na tej poczcie...

Ja wiem że dla poczty taka sprzedaż to dodatkowy zarobek jak słodycze na stacji benzynowej ale dlaczego nie mogą otwierać jednego okienka do obsługi ich działalności statutowej a drugiego do tej całej reszty?

Są rzeczy które muszę wysłać pocztą ale przez taką politykę tej firmy, ze wszystkim innym staram się trzymać od nich z daleka :thumbdown:

 

To samo na stacji. Chcesz szybko zapłacić za paliwo a tu : 2 hot dogi, kawka, batonik może jakaś Gazeta. Powinni zrobić osobne kasy, jedna za paliwo inna za inne pierdoły.

 

Na poczcie to w ogóle jest tragedia. Idę tylko jak jakieś awizo mam, wysyłania paczek już sie odliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627711 3. Ależ proszę, wrzuć cokolwiek, artykuł, wypowiedź, nawet tweet niech będzie. Nie pisałem, że wiarygodne ma być, tylko że chcę zobaczyć.

 

 

Proszę bardzo: http://niewygodne.info.pl/artykul5/0242 ... mln-zl.htm

 

I teraz "bardziej wiarygodne" żródło:

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 94434.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 58772.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Bankier.pl:

http://m.bankier.pl/wiadomosc/Prokuratu ... 93340.html

 

"Według Domareckiego mechanizm wszystkich wyłudzeń był bardzo podobny. Osoby wyłudzające zaciągały pożyczki za pomocą dokumentów, w których poświadczano nieprawdę. Kolejnym mechanizmem wykorzystywanym było zawyżanie wartości nieruchomości, na które były brane pożyczki.

 

Jak powiedział rzecznik, w śledztwie ustalono także, że członkowie zarządu kasy brali udział w tym procederze i im także zostały przedstawione zarzuty. Mieli oni wiedzieć o nieprawidłowościach przy udzielanych pożyczkach."

 

Reszta treści z "niewygodne" to cytaty z jakiegoś opracowania dot. fundacji, czyli generalnie kwiatek do kożucha. Treść jednak nie podważa mojego twierdzenia, że decyzje podejmował zarząd.

Jeśli pojawił się ktoś potrafiący wykorzystać tych ludzi z zarządu żądzę władzy czy pieniędzy, bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich czyny -to patrz pan, scenariusz powtarza się w skali kraju. Mógłbym napisać, że chyba nieprzypadkowo, ale po co, skoro wracasz do narracji "tvn oglądają lemmingi".

Nie ma też info do czyjej kieszeni ostatecznie trafił kesz, a ludzie zmieniają przecież obozy czy sympatie polityczne częściej, niż niektórzy telefon (Patryk Jaki, Anna Maria Costa de domo Anders, Paweł Kukiz - z tych obecnie działających).

 

Uciekam w miły różowy świat świadomości, że niezależnie gdzie bym nie był i gdzie nie pracował, to na żarcie dla siebie i rodziny muszę zarobić. I to choćby władzę sprawował w tym miejscu Bucefał a informacje były tylko niewygodne.

 

PS. Czy niewygodne info cytuje też jakieś opracowania dot. spółki Telegraf, zbiórki kasy na Stocznię Gdańską, umorzenia długów PiSu, przejęcia budynku przy Nowogrodzkiej - choćby w kontekście ostatnich hojnych darów Skarbu Państwa na rzecz prywatnych podmiotów? Jeśli nie, to wg mnie bezstronności nie można im zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez pomyłkę zamówiłem lime prime zamiast lime prime light :(

 

Jak jeden raz pofolgujesz sobie z dietą i nie bedziesz jadł dietetycznego to do piekła CIę żywcem nie zabiorą :mrgreen:

 

ale mam lakier, który ma dopiero miesiąc i boje się, że go zniszcze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.