Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

617823 Ustawa o TK już jest, o SC też, zjednoczenie Prokuratora Gen. z Min. Sprawiedliwości - kwestia czasu. Powrót do pięknych wzorców z okresu PRL.

:shock:

Jak TK był POwski to było cacy, teraz płacz.

Na ostatnie zdanie żal odpowiadać

 

Gdzieś mam, która partia wybiera sędziów TK spośród ludzi wyróżniających się wiedzą prawniczą i dających rękojmię właściwego sprawowania urzędu. Sam wybór sędziów przez PO (2) czy PiS (wszystkich pięciu, a co najmniej 3) był bardzo wątpliwy pod kątem zgodności z systemem prawa.

Ale pomijasz istotę nowelizacji ustawy o TK, do której sięw ogóle nie odniosłeś, bo być może nie znasz mechanizmu, który wprowadziła, albo nie analizowałeś skutków jej działania, względnie zaprzeczenia przez nią postanowieniom konstytucji. Proponuję Ci to zatem, zanim zaczniesz puszczać teksty typu "gdzie byliście, gdy PO tamto i owamto".

 

 

PiS jest o tyle wg. mnie okej, że nie ciągnie laski Niemcom i powinniśmy być spokojni o muslimów.

Za to siedzi na kolanach Putinowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już można obejmować wysokie stanowiska bez doświadczenia i wykształcenia :lol::lol::lol:

A kiedyś wystarczyło skontaktować się z szefem NIK albo posłem Burym...

Tak się "wygrywało" konkursy:

Ty sobie szykuj kandydata na wicedyrektora
Właśnie wyszedłem z pewnej rozmowy (…), gdzie powiedziałem, że mam nadzieję, że jutro będą trzy dobre decyzje. (…) Unieważnienie konkursu na dyrektora w Rzeszowie, wicedyrektora i dyrektora w Warszawie
Zależy mi na tym, bo dzisiaj mnie tak wkur… posłowie PiS, zadając pytania, nawiasem mówiac, w tej sprawie i, kur…

To były pozory? Jaka to ludzka pamięć jest krótka... Albo wybiórcza, żeby nie powiedzieć "Wyborcza" :D No ale wtedy to była demokracja :wallbash:

 

Źródło: http://wpolityce.pl/polityka/263723-ty- ... odkarpaciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

617832 Sam wybór sędziów przez PO (2) czy PiS (wszystkich pięciu, a co najmniej 3) był bardzo wątpliwy pod kątem zgodności z systemem prawa.

Ty wiesz jak aktualnie wygląda skład TK?

Rzepliński trzęsie dupą i robi co może. Ale nic mu to nie da.

617832 Ale pomijasz istotę nowelizacji ustawy o TK, do której sięw ogóle nie odniosłeś, bo być może nie znasz mechanizmu, który wprowadziła, albo nie analizowałeś skutków jej działania, względnie zaprzeczenia przez nią postanowieniom konstytucji.

No to jedziesz. Tłumacz jaki to będzie miało praktyczny wpływ wg. Ciebie bo na razie cytujesz nagłówki z TVN.

 

Dodane po 26 sekundach:

617833 żeby nie powiedzieć "Wyborcza"

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

617832 Ale pomijasz istotę nowelizacji ustawy o TK, do której sięw ogóle nie odniosłeś, bo być może nie znasz mechanizmu, który wprowadziła, albo nie analizowałeś skutków jej działania, względnie zaprzeczenia przez nią postanowieniom konstytucji.

No to jedziesz. Tłumacz jaki to będzie miało praktyczny wpływ wg. Ciebie bo na razie cytujesz nagłówki z TVN.

 

Pierwsza część Twojej wypowiedzi, to taka skondensowana merytoryka, więc nie wiem, czy odnoszę się do odpowiednich kwestii. Temat składu TK jest tu totalnie irrelewantny, bo 1. Na wiosnę wygasają mandaty kolejnych kilku sędziów, to jest do sprawdzenia. 2. Nowa procedura sprawia, że nie jest możliwe sprawne funkcjonowanie TK w jakiejkolwiek sprawie.

 

Co do drugiej części, to może zapoznasz się z treścią aktów (ustawy i konstytucji), poświęcisz chwilę choćby na jego analizę, a potem podejmiesz dyskusję inną, niż "nagłówki z TVN"? Dyskusja jest wg jednej z definicji narzędziem rozwoju, poszukiwania nowych wartości/jakości. Jeżeli mam robić wykład, to nie będzie to dyskusja, jeżeli nie masz argumentów innych, niż przytoczone wyżej - również.

 

A tak na marginesie kultury wypowiedzi, to nie zachęcasz do poważnej dyskusji na tematy polityczne czy światopoglądowe. Robisz aluzje do mojej proweniencji ("nagłówki z TVN" - choć jej nie znasz), do poglądów politycznych (tych też nie znasz) czy do poziomu inteligencji ("cytujesz nagłówki" - bo nie jestem na tyle inteligentny, żeby do pewnych wniosków samemu dotrzeć). Postronna osoba może mieć wątpliwości, czy liczysz na dyskusję czy chcesz po prostu zaprezentować swoją osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz nie odpowiedziałeś konkretnie. Tak jak myślałem.

Przeczytałem nowelizację i jest niczym przy pełnym POwskim składzie jaki panował przez lata.

Piszę w prosty sposób bo prostym człowiekiem jestem.

Ty używasz wielce wyszukanych słów. Kto tu chce się zaprezentować?

To Ty napisałeś pierwszy o TK i chciałem wiedzieć dlaczego. Konkretnie. Jak widać nic z tego.

Możemy to odbijanie piłeczki zakończyć na tym, że nie jestem przez swoje prostactwo i brak argumentów dla Ciebie partnerem do rozmowy.

Dla mnie żaden ból, a oszczędzimy innym tego widowiska marnej jakości.

 

617845 No miało być bez sortowni :kox:

Przepraszam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS jest o tyle wg. mnie okej, że nie ciągnie laski Niemcom i powinniśmy być spokojni o muslimów.

Za to siedzi na kolanach Putinowi.

Chyba śnię.

Rząd Polski reprezentuje nasz interes, dość dobrze to widać. Od niedawna nie czołga się już przed Niemcami i Rosją, tylko działa na naszą rzecz. Wiem, „naszą” dla niektórych to jest pojęcie względne hahaha, ciężko się odzwyczaić? Dla przykładu - są tacy dla których herb FSB nad biureczkiem wygląda dobrze, dla Polaka natomiast – Orzeł Biały. A sugerowanie sympatii do reżimu totalitarnego jest trochę nie na miejscu, zwłaszcza w odniesieniu do ludzi których przodkowie zostali wymordowani przez komunistów.

 

Co do tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego – przypominam że powołał go do życia tow. Jaruzelski w czasie zaboru. Jeżeli ktoś jest świadom w jakim celu i jak te założenia spełniał, następnie jak wykorzystywało go PO, a jaką rolę powinien odgrywać w wolnym kraju, ten rozumie że nie ma o czym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS jest o tyle wg. mnie okej, że nie ciągnie laski Niemcom i powinniśmy być spokojni o muslimów.

Za to siedzi na kolanach Putinowi.

Chyba śnię.

Rząd Polski reprezentuje nasz interes, dość dobrze to widać. Od niedawna nie czołga się już przed Niemcami i Rosją, tylko działa na naszą rzecz.

 

(...)

 

Co do tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego – przypominam że powołał go do życia tow. Jaruzelski w czasie zaboru. Jeżeli ktoś jest świadom w jakim celu i jak te założenia spełniał, następnie jak wykorzystywało go PO, a jaką rolę powinien odgrywać w wolnym kraju, ten rozumie że nie ma o czym dyskutować.

 

1. Zadania i funkcje TK określa Konstytucja z 1997 r., nie zmarły gen. Jaruzelski.

2. Ten wspomniany generał jest przykładem sympatii do reżimu totalitarnego osoby, której bliscy przez ten reżim cierpieli. Z obecnego rządu kto miał bliskich cierpiących za PRL, bo mi umknęły te informacje - za wyjątkiem A. Macierewicza oczywiście, który sam był internowany.

3. Ktoś, kto się pokusi o ocenę, że "obecny rząd dba o interesy Polski i to widać" powinien mieć twarde argumenty polityczne czy ekonomiczne, a tych nie widzę. Chyba że mowa o kontraktach na ropę (z rosyjskim gigantem). A może podatki od marketów ( które te wrzucą w ceny i zdejmą z distawców) i banków (z klientów)?

4. Rosja państwem totalitarnym? Od kiedy? Jest państwem demokratycznym tak jak Węgry, które blisko niej politycznie lądują (tak, te Węgry tego Wiktora Orbana, który protestował przeciwko reżimowi narzuconemu przez ZSRR). Ma przecież pluralizm polityczny, parlament, wybory do niego, wolną prasę itp... Jak w Polsce właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval, przepraszam, ale nie podejmę się nawet skróconego wykładu z historii Polski, jest dość zawiła, nie czuję się na siłach, nie mam też na tyle czasu. Jeżeli poczujesz kiedyś potrzebę, to się nieco dokształcisz. Jest duża szansa że dowiesz się wtedy kim był ów "Generał", jak go określiłeś "sympatyzujący" - dobrze że nie zmarłem przed chwilą ze śmiechu.

 

Nie zaprzeczyłem że tryb działania TK określa Konstytucja, napisałem że Trybunał powołał do życia W.Jaruzelski.

 

Tym bardziej nie widzę sensu dyskusji, jeżeli to nie żart i rzeczywiście uważasz że zabójstwa, jawne ograniczanie wolności obywateli, rozpętywanie wojen, prowokacje na niezliczonych frontach, to istota państwa demokratycznego - mam na myśli Związek Radziecki zwany Rosją.

 

Na Węgrzech dzieje się dobrze, mam informacje z pierwszej ręki. No chyba że to kwestia wiary w stanowisko UE, GW czy TVN, to oczywiście rozumiem, to zupełnie inna sprawa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poczujesz kiedyś potrzebę, to się nieco dokształcisz. Jest duża szansa że dowiesz się wtedy kim był ów "Generał"

Jakby ktoś się chciał dokształcić, to polecam dokument o Jaruzelskim, skoro już o nim mowa:

Post jest na temat, bo po obejrzeniu będzie "co mnie dziś wkurzyło". Jeśli ktoś się czuje Polakiem, rzecz jasna, bo taki Adam Szechter (Michnik - jakby ktoś nie znał prawdziwego nazwiska) zwykł mawiać "odododpiepierzcie się od gegenerarała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR54321

1. "Sympatia" to twoje określenie, nie moje, więc sam się możesz nadal hamować przed parsknięciem śmiechem.

2. Historię piszą zwycięzcy post factum, więc nie wiadomo, jak rządy obecne zostaną ocenione za 20 ÷ 50 lat. Postać generała mnie teraz nie interesuje, a historia ostatnia nawet nie ma znaczenia w dyskusji o paraliżu organu orzekającego o zgodności aktów normatywnych z konstytucją czy podporządkowaniu służby cywilnej aktualnie rządzącej partii.

3. Nie jest istotne dla dzisiejszej dyskusji, kto powołał TK, bo na tej samej zasadzie można sięgnąć do parlamentu (powołanego na wzór senatu rzymskiego) i żadnych konstruktywnych wniosków z tego nie ma. NB Trybunał został powołany przez organ państwa (trudno, żeby zrobił to kto inny) na żądanie m. in. adwokatury i Solidarności.

4. Jeśli chodzi o zabójstwa na tle politycznym czy gospodarczym w Rosji, to przypomnę może sprawę Zientary (podejrzenie w kręgu ArtB, z kim byli związani wspólnicy tej spółki?) i może jeszcze wspomnę sprawę seryjnego samobójcy, który szalał niedawno w RP, a do towarzystwa tego dziennikarza TVNu, który zginął w eksplozji gazu w kamieniy, a zajmował sie mafią węglową.

5. Co do wolnych mediów, to przecież nie ja twiewizerunkowoe TVP była/jest reżimowa, a mejnstrim popiera(ł) partię rządzącą.

6. Węgry nie od dziś orbitują w polu grawitacyjnym Rosji, która zdaje się stosuje sprawdzoną strategię salami (wcześniej stosowaną przez zachodnią stronę żelaznej kurtyny), "reformy" w Polsce są bliźniaczo podobne do tych węgierskich, a i stanowisko polskie względem Rosji na radykalne nie wygląda, zwłaszcza gospodarczo czy wizerunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval, PIS jest chyba najbardziej anty w stosunku do Rosji. Nie wiem skąd przychodzą Ci takie pomysły?

Podatek bankowy? Które państwo w Europie go nie ma?

Podatek od marketów? Ma zahamować ekspansje zagranicznych sklepów w Polsce

Czekam jeszcze na to aż ktoś w końcu wprowadzi ograniczeniach w posiadaniu udziałów w naszych wydawnictwach, rozgłośniach, telewizjach etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

617889 Ma zahamować ekspansje zagranicznych sklepów w Polsce

Czekam jeszcze na to aż ktoś w końcu wprowadzi ograniczeniach w posiadaniu udziałów w naszych wydawnictwach, rozgłośniach, telewizjach etc

Gospodarka centralnie planowana już była. I sie nie udała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę może sprawę Zientary (podejrzenie w kręgu ArtB, z kim byli związani wspólnicy tej spółki?)

 

Akurat w sprawie zabójstwa Zietary oskarżonym jest były senator Gawronik, który ściśle współpracował z Pruszkowem. Pruszków natomiast tworzyli szpicle SB. Po transformacji wielu esbeków trafiło do nowo utworzonej, patalogicznej i de facto przestępczej instytucji jaką były WSI. Patronat WSI pozwolił rozrosnąć się mafii do niewyobrażalnych rozmiarów.

Przypomnieć Ci kto odpowiadał, a później wspierał WSI za czasów największych afer zwiazanych m.in. z wyłudzeniami, morderstwami, zastraszaniem i wsadzaniem do więzień dziennikarzy, a także był największym przeciwnikiem jej likwidacji? Tą osobą był, na szczęście już były, prezydent Bronisław "Bul" Komorowski.

Ogólnie polecam książkę "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego". Przedstawionych jest w niej wiele ciekawych informacji, o których się słyszało, jednak dopiero usystematyzowane dają obraz tego co się działo w najnowszej historii naszego kraju.

Nawet jeśli tylko 10% opisanych w tej książce rzeczy jest prawdziwa, to człowiek jak Komorowski nie powinien istnieć w polityce, nie mówiąc o stanowisku, ktore piastował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval, PIS jest chyba najbardziej anty w stosunku do Rosji.

 

W mowie i propagandzie, bo metody i wzorce już zza Buga mają. Jedne państwo, jedna religia, jedna partia, jeden przywódca. Tzn. z tych, co mają coś do powiedzenia, a nie z przystawek.

Zgadnij, z kim Orlen podpisał długoterminowy kontrakt na dostawy ropy na chwilę przed zniesieniem embarga na ropę z Iranu? Z kim negocjowane były dostawy gazu, jeszcze w latach 2005 ÷ 2007?

 

Dodane po 12 minutach 6 sekundach:

przypomnę może sprawę Zientary (podejrzenie w kręgu ArtB, z kim byli związani wspólnicy tej spółki?)

 

Akurat w sprawie zabójstwa Zietary oskarżonym jest były senator Gawronik, który ściśle współpracował z Pruszkowem...

 

Pardon, kolejny oskarżony, ale co to zmienia w ogólnym wydźwięku mojej wypowiedzi nt. wolności mediów? Ważne chyba, że usuwano dziennikarza, bo był niewygodny dla biznesu pewnych kręgów związanych z polityką i strukturami władzy (niby Rosja jest przez to niedemokratyczna, to co powiedzieć o Polsce?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę może sprawę Zientary (podejrzenie w kręgu ArtB, z kim byli związani wspólnicy tej spółki?)

 

Akurat w sprawie zabójstwa Zietary oskarżonym jest były senator Gawronik, który ściśle współpracował z Pruszkowem...

 

Pardon, kolejny oskarżony, ale co to zmienia w ogólnym wydźwięku mojej wypowiedzi nt. wolności mediów? Ważne chyba, że usuwano dziennikarza, bo był niewygodny dla biznesu pewnych kręgów związanych z polityką i strukturami władzy (niby Rosja jest przez to niedemokratyczna, to co powiedzieć o Polsce?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.