Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

1,4 kzł za bębny, szczęki , linki do corsy? Komplet bez linek czyli 2x bęben+ 2x cylinderek+2x łożyska nawet + 4x szczęki + wszystkie sprężynki kosztują 395zł z paczką (aukcja znaleziona na szybko więc pewnie taniej się też da ) . Lina prawa + lewa + łącznik to ok 100zł ... chyba drogiego masz mechanika co będzie to robił :o

 

 

PS: ww ceny dla corsy C i bez abs ale z abs to max +100-200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padły mi dwie tylnie opony w Kudze. Nie wiem jakim cudem przetarło je w jednym miejscu do drutów. Wszyscy mechanicy i oponiarze rozkładają ręce. Auto sprawne, a nowe opony na śmietnik. Są przetarte choćby ktoś jechał ~20km na maxa zaciągniętym ręcznym. Ba, ostatnia trasa miała miejsce w 2 święto, gdzie zero mrozów i zero śniegu było. Nie ma bata, aby nie zauważyć zaciągniętego ręcznego. kurr zapiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4 kzł za bębny, szczęki , linki do corsy? Komplet bez linek czyli 2x bęben+ 2x cylinderek+2x łożyska nawet + 4x szczęki + wszystkie sprężynki kosztują 395zł z paczką (aukcja znaleziona na szybko więc pewnie taniej się też da ) . Lina prawa + lewa + łącznik to ok 100zł ... chyba drogiego masz mechanika co będzie to robił :o

 

 

PS: ww ceny dla corsy C i bez abs ale z abs to max +100-200 zł

Ano można by pewnie taniej, ale robiłem to w poniedziałek, więc nie było czasu czekać na części i trzeba było brać to, co Intercars miał na miejscu (kpl bębnów z osprzętem wyszedł ponad 700, reszta gratow ~350 i reszta robocizna za 5h składania tego do kupy). Poza tym wolę tego typu rzeczy z pewnych źródeł, a nie ze znanego portalu aukcyjnego - za dużo tam chińskich zestawów ;-) w samym IC bym pewnie coś zaoszczedził omijając prowizję mechanika, ale miałem inne zadymy na głowie.

 

A że autem jeździ żona z maleństwem, to przynajmniej śpię spokojnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ma u nich upusty więc to, ze zarobił na częściach nie znaczy, że wyszły cię drożej niż sam byś kupił w sklepie.

Sam jak kupowałem ostatnio np. sworzeń czy łącznik dostałem ok. 30% w IC (u dobrego sprzedawcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w naszym sklepie mamy naprawdę konkurencyjne ceny na części samochodowe, sporo poniżej detalu Intercarsu i innych hurtowni samochodowych ;). Przykładowo piasty do mojej Astry wyszły mnie przed przyjściem do nowej pracy ok. 800 złotych, a teraz zapłaciłbym za nie ok. 500 złotych. W wielu sklepach mają niezłe przebicie na częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak biore części przez mechanika to mam jeszcze taniej niż jakbym sam kupował.

Bo Cars jedynie opłaca się mechanikom, którzy mają z nimi podpisane umowy.

Ty płacisz cenę katalogową a różnica idzie do icj kieszeni - ogólnie na takiej zasadzie działa cała mechanika samochodowa.

Jednak i tak porównując ceny (bez zniżki) w Carsie i innych hurtowniach mają tam drogo.

W tamtym roku komplet Ate na tył (tarcze+klocki) wyszedł mnie z przesyłką (sprawdzony sklep internetowy z hamulcami) 100 pln mniej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty płacisz cenę katalogową a różnica idzie do icj kieszeni - ogólnie na takiej zasadzie działa cała mechanika samochodowa.

Mówie, że mam taniej niż w katalogu dostępnym w necie ;)

Wymiana kompletu przednich hamulców + płyn z robocizną i częściami kupionymi przez mojego mechanika wyniosła mnie tyle ile bym zapłacił za części kupując samodzielnie.

Taki plus jeżdżenia od lat do jednego mechanika ze wszystkimi autami. Nie robi mnie w wała na cenach części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek coś kupujecie pytajcie o rabat. W innym sklepie kupując pióra wycieraczek zapytałem czy się nie da taniej..zamiast 60zł zapłaciłem 50zł Zawsze coś. Dużo zależy od sprzedawcy. Jeden bez problemu a inny "No wie Pan, jak by Pan kupował dwumasę to mógłbym zrobić rabat"

 

Rok temu kupowałem wałek rozrządu. Kolega przywiózł mi go z innego miasta gdzie pracował w IC. Cena wałka 600zł, ja dałem lekko ponad 300zł. Sklep musiał zarobić, kumpel zadowolony, ja jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Carsie bez rabatu to śmiech na sali. Często po maksymalnych rabatach ceny są wyższe niż w innych miejscach. Za to jak ktoś ma znajomego gumiarza, który ma u nich zniżki to jeżeli pożyczy Wam kartę to można się nieźle zdziwić ;) W zeszłym roku kupiłem parkę zimowych Bravurisów taniej niż gdziekolwiek indziej :) Ja bardzo dużo biorę w motoneo, reszta to odpowiedni sprzedawcy na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - ceny detaliczne dla ludzi z ulicy w Inter Cars nieraz są z kosmosu. Jak swego czasu szukałem świec żarowych do siebie to BERU w internecie (z odbiorem osobistym we Wrocławiu) znalazłem bez problemu po 45-50 pln/sztuka. Pamiętam, że przeglądałem też IC i na ich stronie ta sama świeca Beru kosztowała 80 czy nawet 90 pln/sztuka...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niedobrze bo też mam z tej firmy płyn... Aczkolwiek mam ogrzewany garaż i na razie nie musiałem dłużej autka stawiać pod chmurką.

 

Ale za to jaki luksus- patrzę przez okno a wiele osób nie może odpalić aut, maski w górę, skrobią szyby etc a człowiek idzie do garażu i nic nie robi :D . Fakt nic za darmo bo 150 zł przez miecha nie moje ale wolę to niż parkować na noc pod mieszkaniem :)

 

Tez miałem przez ostatnie 5 lat i wiem jaki to "luksus" niestety przeprowadzka do własnego m wymusiła parkowanie auta pod chmurką z dwóch powodów po pierwsze miejsce w garażu podziemnym to koszt u mnie w bloku 20tyś a tyle nie dam bo bo moje auto nie jest warte nawet 1/4 tego a po drugie brak jakichkolwiek garaży do wynajęcia w okolicy. Zakupiłem sobie w necie taką mate na szybę przednią i boczne z lusterkami i mogę powiedzieć że skrobanie mogę se odpuścić co najwyżej sprzątnięcie śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.