Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo przywiązałem się do mojej GTC, świetnie mi się jeździ tym autem i mam nadzieję ze sytuacja finansowa pozwoli by w przyszłości została jako drugie auto dla narzeczonej :)

 

Tak to jest z lakierowaniem, nie każdy zrozumie że to nie zawsze dyskwalifikuje auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krd skoro uważasz, że chore ceny są ok to Cię nie rozumiem.

Było 11,16,19,25,28 zł a teraz do...li 40 zł. I wg Ciebie jest ok ?

 

Popatrz na mobile.de : 10 euro na 56 dni !!! http://www.mobile.de/home/static/priceL ... l#section1

autoscout24.de : darmowo do 2 aut na 365 dni !!! https://angebot.autoscout24.de/marktplatz/

otomoto: https://otomoto.zendesk.com/hc/pl/artic ... 627-Cennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z krd, w 100%

Handlarz pod most nie pójdzie jak zarobi na aucie kilkadziesiąt zł mniej, a normalny człowiek nie wystawia kilku aut dziennie.

Jak sprzedajesz auto za powiedzmy 20 000zł to 40zł to całe 0,2% ceny...

Rynek zweryfikuje czy jakość ogłoszeń/serwisu jest adekwatna do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze mają inne ceny na otomoto (pakiety).

Jak sprzedajesz auto za kilka tysięcy i musisz go wystawić kilka razy bo niestety ciężko sprzedać coś w 2 tyg. to już boli trochę.

No ale są widocznie ludzie, którzy się z kasą nie liczą i martwią się, że tamci na tym nie wyjdą. ;)

Jakoś Niemcy wychodzą. A u nas kroją, że hej. Zresztą takich przykładów można więcej podać.

Ale nic, każdy ma swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro zrobilo sie potentatem, tylko czekać aż przejma gratkę. Jak powstalo OLX to im masa klientów odplynela, teraz jest ich i robią wszystko platne, a bylo darmowe. I nie jest tak, ze dobrze, ze biorą ile chca bo to nie tak działa. Robią sie monopolista na rynku, wykupili/wykosili konkurencje i będą ciągną ceny pod chore granice. Nawet w gimnazjum juz uczą, ze konkurencja na rynku jest dobra dla kupującego towary/uslugi bo obniza ceny. Widac co robi Rosja z cenami gazu jako monopolistana rynku, dyktują warunki. Inny przykład, w dużym miescie jest jedna piekarnia i sprzedają chleb po 50zl po sa jedyni i mogą. Oczywiście każdy klaska i mówi, ze mogą, a jak nie to samemu chleb robic? Niestety nie da się samemu robic wszystkiego i można sie oburzać, ze cos jest zbyt drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil_rosen,

Zmartwię Cię. Piekarnia nie wytrzymałaby kilku dni. A chleb wypieka się samemu bardzo prosto i tanio.

Płakanie, że jak będę musiał sprzedać samochód to muszę zabulić 40zł jest wg. mnie śmieszne.

Tyle hajsu wydajemy bez sensu na fajki, alkohol, złote ajfony itp. że 40zł, powiedzmy raz na rok/kilka lat to śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, piszesz:
każdy ma swoją opinię.

a później:

No ale są widocznie ludzie, którzy się z kasą nie liczą i martwią się, że tamci na tym nie wyjdą. ;)

Coś cienko z Twoim poszanowaniem opinii innych ;)

 

Oj boohal, przeczytaj jeszcze raz...co było wcześniej a co póżniej. I zwróć uwagę, ze było tam " ;) " czyli pół żartem/pół serio.

Poza tym jeden sprzedaje raz na rok inny raz na miesiąc albo wrzuca to samo ogłoszenie kilka razy.

Jak ktoś wspomniał...kroją jak za zboże a wy przyklepujcie, ze jest ok :good: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy raz na rok/kilka lat .

 

No i tu chyba jest sedno problemu, bo Ty(ja) patrzymy na podwyżkę inaczej niż handlarz który ma zapłacić za 30 aut po 80zł za miesiąc w sieci... oczywiście już widzę jak te koszty nie zostaną wliczone w koszt autek na placu ...to tak jak ten podatek od supermarketów, gdzie naiwni myślą, iż to właściciele tychże supermarketów z własnej kieszeni/zysków go zapłacą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny raz na miesiąc

No, to już raczej nie jest standard w przypadku ''normalnego'' człowieka.

powalla,

Ale handlarz zarabia na tym. Czy przerzuci koszty na kupujących czy nie to już jego brocha. Porządny handlarz nie odczuje tych podwyżek w ogóle lub bardzo nieznacznie ;)

 

Zdanie mam jakie mam. Absolutnie nie chcę nikogo do niego przekonywać. Uargumentowałem je bardziej lub mniej udolnie i niech tak pozostanie ;) Pokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo przywiązałem się do mojej GTC, świetnie mi się jeździ tym autem i mam nadzieję ze sytuacja finansowa pozwoli by w przyszłości została jako drugie auto dla narzeczonej :)

 

Tak to jest z lakierowaniem, nie każdy zrozumie że to nie zawsze dyskwalifikuje auto...

Mam to samo z AG, w miedzy czasie przewijają się inne auta, ale AG cały czas jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już pierdoły piszecie. No faktycznie ciężko nie odczuć tego, że płacisz jeszcze raz tyle niż do tej pory. A jeszcze za tą skromną jak to.określacie podwyżkę dostajesz finalnie produkt, który działa bardzo kiepsko.

Ale tak to jest w tym chorym kraju, że z handlarzy to robi się zło konieczne i traktuje się jakoś dziwnie. Bo gdyby koszty w jakieś innej sferze szły o 100% w górę to był by problem na taką skalę, że o telewizję się obiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat temat jest co wkurzylo i chwilowo o handlarzach.

Na spokojnie rozglądam się za autem dla mamy, znalazłem na oto Moto fajną Micre, na zdjęciach nawet zadbana. Telefon do handlarza, mówi co i jak, ja mam tylko jedno pytanie - czy jest rdza, oczywiście nie ma.

Na miejscu, jakieś 150 km od domu, wysiadam z auta i pierwszy wkurw. Rdza na nadkolu, dachu i klapie. No i tłumaczy że micry bez rdzy to nie kupię itd i wyciąga miernik żeby pomierzyc bo lakier oryginał. Pierwsze co, zmierzylem swoje auto( miernik zaniza o +/- 60 mikronów), micra całe auto 150-160 plus te 60 w zapasie, więc wkurw drugi. Skończyło się tak że dostał parę chujow, ludzie którzy oglądali drugie auto też machneli ręka ( po blachach też że dwie godziny jazdy) i taki był finał. Poza nielicznymi wyjątkami, pies xxx tych oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.