Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Weglus no właśnie....pierwsza reklamacja to naprawa lub wymiana....Kończy mi się urlop a autem dojeżdżam do pracy dziennie i nie może stać na warsztacie aż odeślą to do producenta ,ten zadecyduje itp a warsztat który to montował ma urlop do września.No nic ..jakość dzisiejszych części jest powalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak czytam o problemach @Slovak-a i innych z klientami to mi się odechciewa zakładać firmę.

 

Ty się nie przejmuj klientami , ty się martw złodziejami , czyli ZUSem i Urzędem Skarbowym , który to od strzała będzie Cię uważał za złodzieja ... z czasem dojdzie PIP jak zatrudnisz kogoś , noi o takich milusich osobach z Sanepdu nie zapominaj(nie znam profilu Twojej firmy) ...problemy z klientami to pikuś przy ww. dziadach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaffel123, o "kulturze" na zachodzie miałbym wiele do powiedzenia, ale odpuszczę. Mieszkam w Norwegii, jestem architektem. Zaczynam rysować zgodnie z wytycznymi zleceniodawcy, wizja im się zmienia, bo widzieli "super domek na diskawery". Ja mam robotę wykonana w 50%. I teraz tak, albo ja im to narysuje od nowa, tak jak w telewizji pokazali, albo oni idą gdzie indziej. Kto mi zapłaci za to, ze odwalilem polowe roboty? No tak, jest umowa z która mogę iść do sadu ale to pochłania czas, pieniądze i moja energię. Poza tym ich tłumaczenie jest jedno: zerwali umowę, bo nie rysuje tego co im się zamarzyło.

 

Wolałbyś wykonać cały projekt tak samo niezdecydowanym, i później nie zobaczyć honorarium?? :o

Tacy co patrzą w telewizor i nie mają własnego zdania to oczywisty ból w dupie i znak czasów. Ja jednak także siedzę w usługach i 3x bardziej wolę tak, może da im się coś wytłumaczyć, niż zastanawiać się czy uhonorują faktury...

 

Dzisiaj wkurzyła mnie całkowicie beznadziejna glinka BH soft, jak glinkowałem zimowe koło. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilgt nowa w aso 1923zł i gwarancja na 2 lata..(pewnie i tak nie ta sama jakość jak na pierwszy montaż bo auto ma już 10 lat a ktoś to też dla nich robi)ja z wymianą i nowym czynnikiem dałem 630zł.Zobaczymy może tamta wadliwa była i tyle :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy fachowcy od klimy sprawdzili działanie presostatu/czujników i zaworu? Czy wiatrak działa na każdym z biegów? [nie wiem ile trybów ma Mercedes]

Bo bardzo możliwe że za parę dni będziesz miał powtórkę z rozrywki.

Jeździłeś z układem "wypróżnionym" ?? A później z maks ciśnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdzone kolego.

Z dnia na dzień to pizło bo klima po serwisie w kwietniu i chodziła normalnie . Co rok sprawdzana jest szczelność, ozon i inne takie.Nie było z nią najmniejszych problemów. Po prostu chłodnica(skraplacz) się rozszczelnił. Wczoraj czynnik wyciągnęli do zera i bez włączonej(w ogóle z wyłączonym thermotroniciem) jeździłem do dziś.

Dzisiaj siadła nowa chłodnica, nabili cały układ na max i wsio działa z powrotem. Ciśnieniowo układ był sprawdzany bez czynnika i uciekało ewidentnie tylko w tym miejscu na chłodnicy . Na wszystkich biegach ,i zakresie chłodzenia działa wszystko jak powinno i jak działało przed rozszczelnieniem. Nie fart i tyle -dbam o samochód a nie że pizło bo raz na 5 lat na klimę jadę i po taniemu robię ;)

Tu jest tego typu sprężarka że przy braku czynnika urywa się w niej sprzęgło żeby jej nie zatrzeć. A wiedziałem że coś nie tak z racji tego że zawór rozprężny w okolicach deski rozdzielczej zaczął głośno syczeć-czyli czynnik uciekał. Uciekło w dzień 350g - czyli dziura konkret-z resztą widziałem na ciśnieniu jakie piękne bąble się robiły po spryskaniu chłodnicy

W piątek jade kolejną trasę ~200km to zobaczymy ale raczej skoro działa od razu konkretnie to będzie i działać później .

Trochę już przeżyłem z tą klimatyzacją od sprężarki po chłodnice i dziurkę w wężu alu także znam ją na "wylot" i wiem kiedy reagować-kupowałem auto w zimie i klimy nie było jak sprawdzić :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK i miejmy nadzieję, że tak zostanie :good:

 

Myślę że serwis klimy nie ma punktów wspólnych z rozszczelnieniem układu.

Jeśli chodzi o skraplacz to jest to, z mojej szczątkowej i prawie już zapomnianej wiedzy, najsłabszy element instalacji, który poddaje się najczęściej z jakiejś innej przyczyny, a nie poprostu z własnej woli. Najczęściej skok ciśnienia to wina presostatu który się przytkał [znowuż przyczyny tego mogą być różnorakie, np opiłki z zatartej sprężarki, co spowodowane jest np wilgocią w instalacji na wskutek nie serwisowania i wymian osuszacza. O ile dobrze pamiętam wilgoć ta wytrąca się z oleju właśnie] i nie załączył wiatraka lub rezystor wiatraka który nie obsługuje któregoś biegu lub sam wiatrak który się skończył.

Dlatego pisałem czy interesowałeś się co robili specjaliści. Jeśli jednak to zakład z prawdziwego zdarzenia, to spokój.

 

Właśnie też przerabiałem to w jednym z poprzednich aut i nie życzę Ci tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuty monitor od komputera, siedzę od rana i szukam jakieś używanej 19' w 4:3. Muszę mieć tylko taki monitor, na innych nie potrafię normalnie pracować.

Śmiesznie sie sklada bo ostatnio Mamie mojej wymienialem monitor na wiekszy i mam na sprzedaz Belinea 19" 4:3. Jestes zainteresowany wogole ? Wiem ze w momencie zakupu to byl naprawde dobry monitor. 2tys mnie kosztowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholere nie mogę wejść w menu serwisowe w e60 żeby skasować inspekcję!! Nie wiem o co kaman, kiedyś wchodziłem bez problemu a teraz nie ma szans.. Może dlatego że jakiś tam licznik od oleju chyba już jest na -280km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luke, co Twoje pytanie ma do działu, w którym je zadałeś?

 

 

Nazwa tematu nazywa się "Co mnie wkurzyło"

...więc jak napisałem wyżej wkurzają mnie ostatnie upały które smażą środek mojego auta które stoi pod chmurką.

 

Wszystko się zgadza? :o

 

Dzięki za PW i polecenie firmy, już się umówiłem na oklejanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzyła lanca aluminiowa od Marolexa 9l Mam go może ze 2 lata, rurki zawsze plukane po oprysku drzewek, leżakowane w cieplej piwnicy.

Wyciągam, żeby trawnik opryskać a tu wali bokiem z ..dziurki. Przeżarło rurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.