Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gratulacje :D

Mnie osobiscie dzis ucieszylo to , ze po 2 miesiacach walki z abs/esp w koncu ogarnalem temat. Moj mechanik tysiac razy rozkladal rece i najchetniej samochod oddalby na zlom bo nie dawal rady. Wlasne zawziecie i chec poglebiania wiedzy pozwolily mi samemu ogarnac temat z pozytywnym skutkiem :D Wiec jesli mechanik mowi ze cos juz jest pozamiatane to nie zawsze tak jest :)

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humor poprawiony, bo udało się zaoszczędzić hajs i zachować dane. Ogólnie problem znany z iMaców 27 z tamtego okresu. Była akcja serwisowa na sprzęty do 4 lat, mój ma 4,5 roku, więc jak zwykle :mrgreen:

 

Problem jest taki, że w pewnym momencie pokazują się artefakty, komp się wyłącza i po próbie włączenia wyglada to tak:

 

image.jpg

 

Winna jest karta graficzna, na która właśnie była akcja wymiany. Mojej karty to nie dotyczyło, bo sprawdzałem po numerach, nie wiem, może jakieś błędy na stronce czy cos. Ogólnie trzeba wymienić kartę albo oddać do serwisu. Serwis Apple wycenił naprawę na okolice 3000 zł, z uwagi na blablabla nowy 11 w sumie i tak promocja. No średnio promocja moim zdaniem ;) Niezależne serwisy 1200-1400 zł. Tez duzo, ale bardziej znośnie. Problemem były dane znajdujące się na kompie, ponieważ po obu tych naprawach dysk miał być wymazany i postawiony nowy system. Ogólnie trochę lipa, bo nie robiłem nigdy kopii zapasowych (mądry po szkodzie).

 

Wraz z tatą stwierdziliśmy, że gorzej juz w sumie nie będzie, to może coś poszukamy po internatach. Na jutubach znalazłem filmiki jak ludzie radzą sobie z tym problemem. Najpierw podeszliśmy do tego tak :kox: Ale stwierdziliśmy, że warto spróbować :D

 

Kupiliśmy ssawkę do szyb za 14,90 i jazda:

 

image.jpg

 

30 minut pózniej sytuacja na froncie wyglądała tak:

 

image.jpg

 

Potem sprawca zamieszania. Problemem jest ciepło w środku kompa, a że karta jest pionowo zamocowana to po czasie czip odkleja się od reszty i po prostu karta umiera.

 

image.jpg

 

To jedziemy ze sposobem z YT. 200 stopni, 8-10 minut, góra dół bez termoobiegu - to ważne! :D :D

 

image.jpg

 

Zapowiadało się słabo ...

 

image.jpg

 

Wyjęliśmy, nic nie śmierdziało, nie stopiło się, wiec wyglądało okej:

 

image.jpg

 

Składamy do kupy:

 

image.jpg

 

Jak widać pacjent przeżył :D

 

image.jpg

 

Tak więc udało się ogarnąć temat bez serwisów, bez utraty danych itd itp. Dysk zapasowy juz kupiony, wszystko zgrane. Nie wiem ile wytrzyma teraz komp po tej naprawie, ale w sumie wydatki z 3k zjechały na 14,90, a cała operacja trwała 2h.

 

Tak, humor poprawiony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Serwisy zawsze dostosowują cenę usługi odpowiednio do zamożności zlecającego :lol:

 

Z tego całego iMaca nie idzie po prostu wymontować starego dysku, włożyć nowy i na nim postawić system? A stary włożyć w jakąś kieszeń, albo podłączyć odpowiednią przejściówką, żeby sobie dane zgrać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank tzw zimne luty. Wystarczy podgrzać, cyna się podtopi i wraca elektronika do życia. Na jakiś czas powinno pomóc.

Dokładnie :D Swojego czasu tak naprawiałem 9800GT oraz koleżki 8800GTX. 9800 działał później jeszcze z półtora roku i poszedł w świat z całym kompem, a 8800 jakieś pół roku i później poprawka i działa od tamtej pory rok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Kubica 24-25.09 wraca na tor, weźmie udział w wyścigu serii Renault Trophy, fantastyczna wiadomość, jak dla mnie :):good:

Oby wyszło z tego coś konkretnego niż jakiś krótki epizod. Kciuki trzeba trzymać :)

 

Sorry, ale mam ochotę skakać z radości:

 

Jutro odbieram gotowego, pięknego Malucha z lakierni! :)

 

Taaak, będzie wątek, to dopiero początek zabawy ;)

No to będzie fajna gablota do obejrzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Franek[/ref], jak będziesz miał coś mądrego do powiedzenia w tej sprawie to zabieraj głos, bo takie rzadkie teksty moim zdaniem o człowieku, który sporo zrobił dla naszego motosportu są co najmniej niestosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

666408 ranek, jak będziesz miał coś mądrego do powiedzenia w tej sprawie to zabieraj głos

:lol::lol::lol:

 

[ref]Geno[/ref], jakieś śrubki zostały? :D Podobny problem jest w laptopach i miałem tak w swoim. Można to co zrobiłeś w domu zrobić bardziej profesjonalnie Hot Air'em. Miałem robić u siebie, ale mój wujo elektronik odradził mi to, bo wytrzyma to góra kilka miesięcy. Pewnie dlatego wszystkie oferty Reballingu dają tylko 3 miesiące gwarancji. Może u Ciebie sie dobrze zgrzało i potrzyma dłuższy czas. Ale na wszelki wypadek rób często kopie zapasowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.