Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

634838 Podacie Panowie namiary na jakieś fajne, skromne pióro dla amatora?

Z pewnych strzałów:

Lamy Safari/Vista/Al-Star

Kaweco Sport

Faber Castell Basic/Loom

Pilot MR (Metropolitan)

Platinum Plaisir

 

Wszystkie w okolicach 100 zł lub ciut powyżej i wszystkie świetne na pierwsze pióro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

KHOT, dziękuje. Powiedz mi tylko o co chodzi z tymi różnymi numerkami na stalówkach? Te wszystkie pióra są na naboje? Pamiętam że kiedyś miałem jakąś taką plastikową pompkę do Parkera. Jakie tusze polecicie? Chciałbym czarny i niebieski. Jeśli chodzi o naboje to mają uniwersalny rozmiar? A może zapomnieć o nabojach i uzupełniać klasycznie ze słoiczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dudek_t, wszystkie tańsze pióra są na naboje ale do każdego pióra możesz dokupić za ok 20 - 25 zł konwerter i zasysać atrament z kałamarza.

Naboje są co do zasady uniwersalne ale niektórzy producenci robią naboje pasujące tylko do swoich piór. Jeśli chcesz kupować atrament w kałamarzu to polecam sprawdzonych producentów: Pelikan, Faber Castel itp.

Tu znajdziesz wiele testów atramentów:

http://forumopiorach.net/index.php?sid= ... eda896a579

zobacz co Ci się podoba - ceny kałamarzy od 20 do 160 zł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi humor poprawia fakt że po 5 latach zebrałem się za złożenie zabawki .

Po walkach z wsadzeniem silnika i jego podpięciem , przyszedł czas na "detailingi"

 

Krwawica poszła na grubo

8YNPTw6.jpg

lzyswdh.jpg

x59SGZY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupować atrament w kałamarzu

Na początek to polecam w miarę możliwości nie robić zapasów i nie kupować zbyt dużych butli, bo z atramentem jest jak z woskiem - z czasem się nudzi i przychodzi ochota na coś nowego. :-]

 

Na początek kontrowersyjnie polecę atramenty Diamine - małe buteleczki 30ml starczą na dość długo, a można przebierać w całej masie kolorów i za 19 zł/sztuka próbować co się podoba a co nie, bo inaczej tusz wychodzi na ekranie, a inaczej na papierze. W razie wtopy i nietrafionego koloru strata niewielka i nie boli po kieszeni.

Powiedz mi tylko o co chodzi z tymi różnymi numerkami na stalówkach?

Literki na stalówce oznaczają grubość linii: EF - Extra Fine, F - Fine, M- Medium, B - Broad i dalej numerki to już szerokość w mm.

Ja zasuwam na razie Parkerem... ale trzeba mieć cierpliwość do niego bo czasem w połowie słowa przestaje pisać :thumbdown:

To jest właśnie cecha tanich parkerów i watermanów która tak szybko odstrasza ludzi od pisania piórem, można się szybko zniechęcić. Parker niestety to już dawno korpo i poszedł tą samą drogą co np. Sennheisser: masa taniego badziewia na półki marketowe... długo nic specjalnego... i dopiero super jakościowy high-end wart pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a 13 kwietnia o 3:33 przyszła na świat moja córa - 3,25kg i 56cm. Bycie ojcem podoba mi się bardzo. Ten moment kiedy tuż po urodzeniu dostaje się do rąk takiego małego "szczurka" powoduje, że wszystko inne jest nieważne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a 13 kwietnia o 3:33 przyszła na świat moja córa - 3,25kg i 56cm. Bycie ojcem podoba mi się bardzo. Ten moment kiedy tuż po urodzeniu dostaje się do rąk takiego małego "szczurka" powoduje, że wszystko inne jest nieważne. ;)

 

Gratulacje!

Fajna data i godzina urodzin ... dużooo trójek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie ojcem podoba mi się bardzo. Ten moment kiedy tuż po urodzeniu dostaje się do rąk takiego małego "szczurka" powoduje, że wszystko inne jest nieważne. ;)

 

Jeśli teraz tak wsiąkłeś, to pomyśl tylko, że z każdym dniem bardziej będziesz się 'pogrążał' ;)

 

Gratulacje, niech się zdrowo chowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że jakoś mi to nie przeszkadza ;)

Tym bardziej cieszę się, że w pracy udało mi się załatwić maksymalny urlop jaki przewidują przepisy w związku z urodzinami dziecka + opieka nad żoną po cesarce. Miesiąc urlopu zapewni dobry kontakt z małą - w sumie wtedy kiedy jest to najbardziej potrzebne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a 13 kwietnia o 3:33 przyszła na świat moja córa - 3,25kg i 56cm. Bycie ojcem podoba mi się bardzo. Ten moment kiedy tuż po urodzeniu dostaje się do rąk takiego małego "szczurka" powoduje, że wszystko inne jest nieważne. ;)

 

Wielkie gratulacje !! :D:D

 

Niech zdrowo rośnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.