Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

gary, kiedy dokładnie policjant "zabrał" Ci prawko?

Jeżeli za +50km/h w mieście to nauczka na przyszłość: nie mówić, że ma się dokument przy sobie. W świetle obecnych przepisów dotaniesz wtedy 50zł za brak dokumentu + mandat + punkty. Uprawnienia zostają.

Nie działa to oczywiście w wyniku kumulacji punktowej - tam uprawnienia z urzędu są zabierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj krd, zamiast opie...ol koledze spuścić to takie rady :D;)

 

A tu śmieszne ogłoszenia dla poprawienia "chómoru":

http://olx.pl/oferta/kaputer-do-samocho ... dqH1b.html

http://olx.pl/oferta/wuzek-do-drzewa-CI ... dqGDD.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, gdzie takie samochody? W PL? To jakiś salon oferujący tego typu auta?

gary, słyszałem, że już nawet pierwsze mycie było :D

krd, to się raczej nie sprawdzi. W systemie Ci je pewnie jakoś zablokują, a do domu przyjdzie list o dostarczenie prawa jazdy do wydziału komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, to się raczej nie sprawdzi. W systemie Ci je pewnie jakoś zablokują, a do domu przyjdzie list o dostarczenie prawa jazdy do wydziału komunikacji.

Kolega przerabia właśnie w praktyce, na razie bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

MatthewG, polecam ten artykuł -> https://anuluj-mandat.pl/blog/post/jak- ... 3-miesiace

 

I w ogóle poczytać ten portal. Warto znać swoje prawa :D

Ustawa jest tak skonstruowana, że nie można zabrać prawka jak się go przy sobie nie ma.

 

Wymóg „zatrzymania za pokwitowaniem” przesądza natomiast, że zgodnie z prawem zatrzymać prawo jazdy na 3 miesiące może policjant tylko podczas kontroli na gorącym uczynku i gdy kierowca posiada blankiet prawa jazdy przy sobie. Brak blankietu wyklucza bowiem zatrzymanie i pokwitowanie.

 

Bo w ogóle jak się dokładnie wczytać to policjant zabierając nam dokument nie cofa nam uprawnień do prowadzenia pojazdów. Sprawa jest przekazywana do starosty i później do sądu. I to dopiero ten ostatni zabiera nam czasowo uprawnienia :D

A znając realia kooperacji naszych urzędów okazuje się, że przez cały czas można jeździć samochodem (z mandatem 50zł za brak dokumentu) i jak w końcu sąd orzeka karę to mija ponad 3 miesiące od początku "akcji" i uznaje się ją za odbytą :D

 

I żeby nie było - nie miałem okazji sprawdzić tego w praktyce bo odkąd są te przepisy to nie jeżdżę szybciej jak 98km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haks, Jak tam Vołovina się sprawuje?

 

O, miło że pytasz ;) Very good, nawet nie dużo przy niej zrobiłem po zakupie, całe zawieszenie było zrobione przez poprzedniego właściciela. Silnikowo też spoko, jakieś świeczki trzeba było dać nowe. Jeśli idzie o kosmetykę to wnętrze zrobione na 10, skóry umyte, plastiki i szyby także. Gorzej z zewnątrz bo nie mam warunków, więc tylko WC siedzi na lakierze.

 

A wrażenia z jazdy? Bezcenne ;) Żałuję, że wcześniej nie sprzedałem peżota :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było - nie miałem okazji sprawdzić tego w praktyce bo odkąd są te przepisy to nie jeżdżę szybciej jak 98km/h :D

Ja akurat 90 km/h stosuję w zabudowanym, przy codziennych dojazdach po 50km w jedną stronę do pracy, można dostać k... :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

617522 A wrażenia z jazdy? Bezcenne ;) Żałuję, że wcześniej nie sprzedałem peżota :-]

Tak się kołuję coby odnowić miłość do Volvo i takie S60 z 2,4T i manualu byłoby okej.

Obyłeś się na forach z tym motorem? Jakieś bolączki? (typu termostat w głowicy lub inne niedorzeczności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę się zastanawiał nad mietkiem to napiszę do Ciebie ;)

W rodzinie było 244,245,2x740,3x850.

Dla mnie prawie wszystkie auta po 2000r to muminy. Zero czegokolwiek w sobie. Czasami stylistycznie coś mi siądzie ale technika, wnętrze itp. to w większości kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, eee Kolego, nie śmieje się poważnie mówię.

Może nie chwalę się publicznie na forum ale miałem okazję polatać paroma fajnymi volviakami, i z tych nowocześniejszych to pierwsze C70 dla mnie piękne stylistycznie, bardzo wygodne, prawdziwe coupe.

 

A z tych starszych to latałem sekundkę 850, czarna, leniuch, czarna papa, turbo, petarda.

Fajne auto. Im dłużej jeżdziłem, tym coraz bardziej mi się podobało. No a o tylnonapędowych klasykach to już pozwolę sobie nie zabierać głosu :D Teraz już sie takich nie robi.

 

Z tymi samochodami to jak z kobitami.

Współczesne fury to jak dwudziesto, dwudziesto kulku latki.

Na pierwszy rzut oka spoko, figura podkreślona, małolaty się ogalądają, jest bajerka ale komp szybko się przegrzewa.

 

Starsze samochody, to tak ja takie trzydziesto, trzydziesto kilku latki. Wie jak się ubrać, ma coś do powiedzenia, nie wstyd Ci jak pójdziesz w towarzystwie. Słowem klasa.

 

O tak to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

617541 booohal, eee Kolego, nie śmieje się poważnie mówię.

Wiem, wiem. Ale z czytując Twoje posty wiem, że mamy inne zdanie jeżeli chodzi o fury ;)

Co do C70 to stylistycznie malina. Z resztą samochód Playboya z któregoś tam roku :)

gruby_RS,

Gdyby to było 2,3T w manualu to już stałbym na placu z malutkim rulonikiem.

To 2,3 automat, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze furę oglądał jeden konkretny zawodnik z pod wawy i temat turbo był szybko podchwycony. Ogólnie do ogarnięcia w kilka dni. Plug and Play ponad 200 km. Parę większych przeróbek przy tym bloku to i 400 kmona zrobić. Żaden problem.

 

Edit: Gruby mnie ubiegł z tym turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

617549 Nie sprzedaje dziadka.....

Dobra, dobra :mrgreen:

Jakbyś się rozmyślił to cyknij PW. Serio.

 

Dodane po 2 minutach 9 sekundach:

617550 Ogólnie do ogarnięcia w kilka dni.

Zawsze tak się mówi ;)

Ale red block potencjał ma :mrgreen:

 

Dodane po 13 sekundach:

617550 Ogólnie do ogarnięcia w kilka dni.

Zawsze tak się mówi ;)

Ale red block potencjał ma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.