Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Skleiłem mały filmik z zawodów:

 

Poza tym polakierowałem zaciski i jarzma proszkowo i zabezpieczyłem UNCR. Chociaż doszedłem do wniosku, że fajniej wyglądałyby czarne zaciski ze złotymi jarzmami.

Do tego komplet nowych klocków, tarcze z tyłu i nowy płyn hamulcowy.

12086942_10201000579133145_1821783641_n.jpg?oh=642f9fa8f8974b23ed608dfaa13761f7&oe=56161FAD

12087582_10201000568612882_1186180033_n.jpg?oh=1f9d9391990291e44f277c42a3d2eca2&oe=56153203

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę by była to jakaś ogromna różnica. Zwłaszcza, że z tym silnikiem jest skrzynia 5

Mam 1.9 TDI również skrzynia 5, średnie spalanie trip Poznań - Wrocław - Zakopane - Wiedeń - Kitzbühel - Poznań 6,0L 2 osoby + bagaże ;)

Kilometrów 1k mniej ale widać różnicę PB a ON :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że TDI palą mniej, ale tu chodzi o benzynowe silniki i głównie o ten silnik AKL bo on normalnie do tej pory w mieście i trasach spalał od 9 do 13 litrów, więc nas zaskoczył po prostu. O TDI nie chcę nawet słyszeć, bo tego klekotu nie znoszę i żeby mi go za darmo dawali to bym nie wzięła koniec kropka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że TDI palą mniej, ale tu chodzi o benzynowe silniki i głównie o ten silnik AKL bo on normalnie do tej pory w mieście i trasach spalał od 9 do 13 litrów, więc nas zaskoczył po prostu. O TDI nie chcę nawet słyszeć, bo tego klekotu nie znoszę i żeby mi go za darmo dawali to bym nie wzięła koniec kropka :P

oplowskie z18xer (1.8 140 KM) na trasie PL-CRO-PL wciągnęło mi uśredniając 7,2l/100 PB. 4 osoby+ pełen bagażnik.

Rekord to 6,1 l/ 100 w trasie Waw-Gdańsk-Waw na wklepanym tempomacie 100 km/h i przelocie o 3-5 rano.

Także patrząc na wynik Tolka to jakiś hit nie jest :) Aczkolwiek wszystko poniżej 8l PB na autostradzie jest dobrym wynikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że TDI palą mniej, ale tu chodzi o benzynowe silniki i głównie o ten silnik AKL bo on normalnie do tej pory w mieście i trasach spalał od 9 do 13 litrów, więc nas zaskoczył po prostu. O TDI nie chcę nawet słyszeć, bo tego klekotu nie znoszę i żeby mi go za darmo dawali to bym nie wzięła koniec kropka :P

 

Mam ten silnik tyle że w nowszej budzie w kodzie BSE (seat altea)ale to to samo na gazie pali tyle samo czy w mieście czy na trasie 10 l lpg pod warunkiem że trasa to nie więcej niż 130km/g bo potem zaczyna się wir a z prywatnych spostrzeżeń średnio nadaje się na trasy bo przy tych prędkościach ma ok 4-4,5 tyś obr/min ,auto przy wyższych obrotach zaczyna wciągać olej i szczerze szkoda mi go tak kręcić jadąc dalej parę godzin, ale na miasto super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie to przegadywanie jest, ale niech będzie :) Według mnie im nowszy samochód to będzie realnie mniej palił przy większej lub dużo większej mocy, wszystko jest coraz bardziej precyzyjne tak samo jak dawkowanie paliwa. Inna sprawa, że nowe samochody również potrafią spalić niebotyczne ilości paliwa przy ostrym katowaniu, a de facto nie wielkiej pojemności (jak wyżej pewnie Golf 6 R, więc silnik 2l ? ) , JM63 pokaż teraz najwyższe zanotowane spalanie i to nie jest moja żadna uszczypliwość ;) Na koniec można jeszcze dodać, że również starsze/stare samochody potrafią palić niewiele, kiedyś czytałem chyba test w Auto Świat Classic był ranking spalania starych samochodów i chyba najlepszy wynik to było 3.5l, a samochodów, ze średnim spalaniem na poziomie 5-7l było ok 10-15 i mowa tu np o Mercedesie z lat 60-70 - tych :)

Jak miałem Ibize 6l z nieśmiertelnym 1.9 TDI, 130KM skrzynia 6 biegowa to najniższe spalanie to było 3.7l/100km na trasie 150km, natomiast najwyższe 12l/100km w zimię przy zabawach na śniegu, natomiast średnie spalanie 5.5l więc szkoda się wykłócać o "najniższe" spalanie. Znowu w tym roku na wakacje 2 osoby i bagażu dość solidnie, Grand Vitara 1.6 benzyna z klimą spaliła 6.8l/100km aż sam byłem w szoku, bo auto po mieście/średnio pali 9-11l a w zimię przy zabawach ok 15-16l, silnik o mocy 95km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robi się wir, jak zaczniesz jechać szybciej, no może dużo szybciej. Średnią od odbioru z 11600km mam 12,2, trasę WWA-Białystok mogę zrobić z 7,6, a równie dobrze ostatnio miałem 11,4, wystarczy trochę korków na wjeździe z miasta, średnia koło 120 i o ;)

 

Trzeba przyznać, że stanie w korkach i ślimacze tempo dobija to auto. Dojazdy do szkoły w Sciro zawsze pożerały 8-8,5 na setkę, tutaj nawet nie ma co myśleć o wyniku poniżej 10-11 litrów.

 

Co nie zmienia faktu, że do tej pory najwięcej 22-24 pokazywał chwilowo, wtedy to już widać jak wskazówka opada samoczynnie, ale co zrobić 360 pferdów coś musi czasem pociągnąć :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrcinKsi - świeży zakup? Ja bym chyba piany dostał.

 

Nie dziś, tylko w sobotę, ale było tyle do zrobienia, że historia zeszła na dalszy plan:

W sobotę w ramach zakończenia sezonu pływaliśmy sobie po Mamrach, cumowaliśmy w Kietlicach a obok nas przybiła (po licznych próbach podejścia) łódeczka Mellody 30 "Tańcząca na fali" (nie mylić z "Biegnącą po falach"). Zagaiłem rozmowę ze sternikiem tej łódeczki, typu jak się pływa, czy wygodna itp. Stwierdził, że bardzo wygodna i przestrzenna, do tego pływa bardzo dobrze, tylko w porcie trudno się nią manewruje (tu akurat zastanowiłbym się, czy umiejętności sternika były wystarczające), słowem łódeczka świetna.

Tak się składa, że jakieś 5 - 6 lat temu miałem swój niewielki, ale jednak wkład w powstanie właśnie Mellody 30. Możecie sobie wyobrazić moją satysfakcję z takiego postrzegania "mojego" produktu przez użytkownika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto przy wyższych obrotach zaczyna wciągać olej i szczerze szkoda mi go tak kręcić jadąc dalej parę godzin, ale na miasto super

 

to jednak AKL lepszy bo prędkości typu 140 - 180 km/h widzi dość często a oleju nie ubywa wcale :D

 

A tak to proszę o skończenie rozmów apropo spalania i wypisywania innych silników, bo jak widać niektórzy nie czytają ze zrozumieniem. Wracamy do tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.