Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przypadkiem natknąłem się na taki wpis na jednym z forów...

 

Zanim kupiłem automat testowałem toyotę auris diesel z pseudoautomatem i passata z super (podwójne sprzęgło - podobno najlepszy na rynku) automatem. Nie jeździłem wcześniej automatami ale pomiędzy passatem z DSG ja tam w jeździe po mieście specjalnych różnic nie widzę. I tak człowiek się snuje w korkach - prędkość średnia z dniówki miastowej to niecałe 30 km/h. Raz przyspieszyłem to mnie "państwo" w ceedzie potraktowało 6 pkt i 300 zł. No i po co. Pewnie jakieś uwagi dla znawców tematu by się znalazły ale dla mnie automat miał ułatwić życie i zwiększyć wygodę i zwiększył. A co do

<...>napisał(a):

Jeżeli nie interesują Cię wyścigi z małolatami na światłach w czarnych hondach civic z 94 r. to będziesz zadowolony.

jak ruszam na światłach z normalnym gazem to ... mijam wszystkich! bo automat szybciej (wg. mnie) zmienia biegi! i poważnie dopiero potem ludziska wyją silnikami, żeby jakąś tam KIE minąć. I tu zaskok bo facet jedzie z ręka opartą na szybie drapiąc się po głowie (ten chwyt sam opracowałem widząc minę takiego jednego co mnie mijał - wyszło przypadkiem ale często tą pozycję na światłach stosują). Czyli jedziesz sobie spoko ze średnim gazem a oni dopiero po paru sekundach się z Tobą zrównują i są wściekli z jakim spokojem prowadzisz. Co do spalanie. jestem jeszcze przed pierwszą zmianą oleju ale po mieście poniżej 9.2 nie mogę zejść - klima auto non stop a więc może i te zimne dni dają swoje. Na trasie automat ma niewiele do roboty więc spalanie powinno być jak w manualu. Wada: jak na razie wolniej wykonuję manewry zmiany kierunków tył-przód (parking) bo nie chcę przełączać bez zatrzymania ale na razie nikt nie trąbił. Przyspieszenie ma bo dieslem mnie dopiero na kogucie przy następnym skrzyżowaniu dopadli :)

Cee'd SW 1.6 DOHC Optimum Automat

 

 

pewnie 90 % kierowców nie jest w stanie tak szybko zmieniać biegów jak to robi nawet taki tradycyjny automat jak w ceedku, a z DSG to już w ogóle nie ma porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy wczoraj na rodzinnym spacerze w lesie.

Mamy w Teresinie ośrodek KRUS mieszczący się w dawnym pałacu Druckich-Lubeckich.

Od pewnego czasu pałac jest w remoncie (i bardzo dobrze!), ale pokręcić się można.

Jak zobaczycie poniżej robotnicy tam pracujący mogą pochwalić się kreatywnością, finezją, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach stresujących, podejmowania trafnych decyzji będąc pod presją czasu itp :D

 

Zabrakło chłopakom jakieś 80 cm taśmy do odgrodzenia terenu:

 

IMG_20150913_165238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.