Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja przymierzam się do zakupu przyczepy kempingowej i chyba trzeba będzie się wybrać na kat. E 8-)

Na takie potrzeby jak pisałeś dużo lepiej kupić campera. Nie ma porównania do przyczepy. I jak nie korzystasz możesz wynająć żeby koszty zminimalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z wakacji !

 

Blisko 2700km i jedno mycie na Chorwacji :good: Te Chorwackie autostrady to bajka... Marzenie się tam bujnąć jakimś autostradowym potworem.... :evil::song:

87d6cf54-5842-4654-906d-5236d874753a_zps64zj7f6f.jpg

 

PS: Na przodzie po powrocie miałem przegląd owadów, którym niejeden profesor by się nie powstydził :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_1, tylko koszty "trochę" większe przy zakupie ;)

Koszt zakupu na pewno większy ale użyteczność campera dużo większa, a jak nie jeździsz zawsze możesz go podnajac znajomym ;-)

Wróciłem z wakacji !

 

Blisko 2700km i jedno mycie na Chorwacji :good: Te Chorwackie autostrady to bajka... Marzenie się tam bujnąć jakimś autostradowym potworem.... :evil::song:

 

 

PS: Na przodzie po powrocie miałem przegląd owadów, którym niejeden profesor by się nie powstydził :-]

 

[mod=Piotrek]Nie cytujemy zdjęć ;)[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie zgadzam co do kampera. Kamper/przyczepa - to nie są wymienne sprzęty. W zależności od sposobu użytkowania dla jednych lepszy będzie kamper a dla innych przyczepa. Ja przez najbliższe 15 lat - tylko przyczepa. Kamper będzie dopiero wtedy jak nie będzie się nam chciało zwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kamperem, ale póki co zostaję przy przyczepie. Mam gdzie trzymać nawet przez zimę pod dachem. Co do porównania, to wiem że nie ma co porównywać pod względem wygody, chociaż jednak cena troszkę powala :)

 

Dzieki koledze jbiz, widzę że jednak nie będę musiał (przynajmniej na razie) robić kat. E. :good:

 

Ajj smarowało się... :D

:kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie zgadzam co do kampera. Kamper/przyczepa - to nie są wymienne sprzęty. W zależności od sposobu użytkowania dla jednych lepszy będzie kamper a dla innych przyczepa. Ja przez najbliższe 15 lat - tylko przyczepa. Kamper będzie dopiero wtedy jak nie będzie się nam chciało zwiedzać.

 

Dla mnie użyteczność przyczepy jest dużo mniejsza. Wolę jechać camperem niż targac za osobowka przyczepe. I według mnie taki sprzęt bardziej nadaje się na zwiedzanie niż przyczepa.

 

c1b258898520978001ab0bf685939a11.jpg

 

Na taki nie narzekam. Jeśli potrzebuję to do garażu wrzucam skuter albo motocykl. Bez problemu jedzie 5 osób w komfortowych w warunkach a jak w 5 osób plus przyczepa jechać ? 5 osoba ma straszne wczasy :-P

Dodatkowo camperem takim jak ten możesz jechać w zimie na narty bo ma podwójną podłogę i dodatkowe ogrzewanie. Fakt że cena pewnie większa i jak wiadomo każdy woli coś innego.

Radzę spróbować a zmienicie zdanie że przyczepa jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - spoko - tak jak napisałem, dla każdego co innego.

 

Ja w 5 osób nie jeżdżę. Jeździmy w 2+1. Na razie wolimy wypoczynek "stacjonarno-mobilny". W wykonaniu kampera - niemożliwy. Nie wyobrażam sobie pakowania manatków co wieczór. Zmiany miejsca noclegu co noc. Tak jak piszę - nie teraz. Za 15 lat - jak najbardziej.

 

Po prostu preferujemy dojazd z przyczepą, 5-7 dni pobytu w jednym miejscu z jazdą samochodem na miejscu i przejazd w kolejne miejsca. Kamper nam tego nie zapewni. Skuter z dzieckiem 1-5 lat również nie jest rozwiązaniem.

 

Tak dla Twojej wiadomości: przyczepy też są w wersjach zimowych z ogrzewaną podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać przychodzi moda na kampery i na pewno wygoda jazdy jest dużo większa. Trzeba przyznać że na dłuższą trasę jazda z przyczepą jest męcząca. Zarówno przyczepa jak i kamper mają swoje zalety. Problem z przyczepami pojawia się w przypadku zestawów powyżej 3,5T za to w kamperach jest ciągły problem z ładownością bo prawie każdy jeździ na granicy 3,5 bądź powyżej.

 

Można też za kamperem ciągnąć przyczepę :D to jest to!

 

@ jacek_1 trzeba przyznać że alkowa już nie w modzie bo i spalanie większa i uszy bolą. Ale ma zaletą - dużo miejsca do spawania!

 

chyba robi się mały offtop!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zamiast kupna kampera czy przyczepy kupić... Bida wczasy w Chorwacji w HOTELU jak człek... W zamian za pieniądze jakie kosztuje taki sprzęt masz kilka tygodni wspaniałych odpoczynku w pięknym miejscu, a niżeli kawał złomu, którego utrzymanie nie jest za darmo, pali dużo więcej niż osobowka, a za miejsce na campingu również musisz płacić i nie wolno ci nawet piernąć za przenoszeniem siedząc jak hołota na krzesłach ogrodowych grrr

 

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.