Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe auto. Chyba tylko do wstawienia di garażu i trzymania pod kocem.

 

Chociaz czasem jak przeglądam takie auta to zastanawiam sie czy nie jeździł bym na codzień. W końcu to praktycznie nowe auto za jakas 1/7 poczatkowej wartosci.

 

W tym konkretnym przypadku jest drogie w eksploatacji 12 garow. Ale jakby był 8 garowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, ale wczoraj.

Humor poprawił mi fakt, że droga dojazdowa do mojego domu, która po opadach deszczu mogłaby służyć jako tor testowy dla quadów i innych terenówek przejdzie na własność gminy.

Dziadek kiedy wydzielił działki, wydzielił drogę, działki przepisał na dzieciaków, drogę również.

"Wujostwo" swoje działki sprzedało, zostałem tylko ja z "rodziny" użytkujący drogę, a droga nadal na "wujostwo" pozostała.

Od jakiegoś czasu bujaliśmy się z przekazaniem drogi na rzecz gminy, bo nikt się nie poczuwał do ogarnięcia jej stanu.

Wreszcie udało się ustalić sądownie spadkobierców, zgodnie zrzec się tej drogi na rzecz gminy i wczoraj dostałem pismo, że Urząd Gminy rozpoczyna procedury przejęcia drogi.

Budżet w gminie jest to mam nadzieję, że jakieś utwardzenie uda się wyprosić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

Ale właścicielem gruntu, na którym przebiega przekazana droga nadal jesteś? Bo sama możliwość utwardzenia drogi, w bliżej nieokreślonej przyszłości, to chyba nie jest taki złoty interes ;)

 

Odpowiedź:

 

Jeżeli przekazał, to już nie jest właścicielem ;)

 

Interes jest taki, że można będzie "wyprosić" w gminie jakieś utwardzenie. Droga należy do 4 osób, z czego jedna osoba ją użytkuje. Reszta ma na drogę wyrąbane, bo z niej już nie korzystają.

Gmina chce drogę przejąć mimo, że mają z wpływy z podatków za nią. :)

Ale jest kasa w gminie, wójt prężnie działa kolejną kadencję i tylko się cieszyć, że coś pozytywnego się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.