Skocz do zawartości

DA Vander - FAQ, zdjęcia, prezentacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na 100% masz felerną, moja również daje radę. Na 1-2 zatrzymam, ale na wyższych już nie ma mowy, a na 6 to już w ogóle.

 

ręką/na dłoni ją zatrzymuję na 3-4 nie opierając nawet o samochód... dobra kontaktuję się ze sprzedawcą

 

do eidos: chciałem DA jako niby bezpieczniejszą na początek dla lamy co to raczej do tej pory kątówki/gumówki przy budowie domu używał a przy aucie biceps ćwiczył-...ale aż takiej delikatności sprzętu to się nie spodziewałem...

 

Na 100% zepsuta, gdybym z całej siły przytrzymał to nie wiem czy na 3 biegu bym zatrzymał, a o wyższych tak jak mówiłem, nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
poczytałem i waham się :idea:

:o dylemat czy brać Vandera czy dołożyć np.do Kraussa

Miałem podobny dylemat, ale nie zamierzałem przeznaczać aż tyle na polerkę i kupiłem coś takiego http://www.pielegnowacauto.pl/materialy ... s3000.html Vandera odpuściłem, bojąc się, że z najmniejszą ceną w parze będzie jakoś poniżej krytyki. Póki co to położyłem nią sam cleaner i sprawdziła się bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do posiadaczy polerki Vandera. Zrobiłem nim dwa auta i zdaję mi się , że na 6 biegu jakby wolniej się kręci niż jak była nowa. Czy to jest możliwe czy tylko mi się zdaje ?

Siłę ma taką jak miała , na 6 biegu jeszcze się nie zatrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć Panowie,

 

również zastanawiam się nad zakupem pierwszej polerki, przeczytałem już mnóstwo postów na forum i cały czas mam dylemat rotacja czy DA.

 

Mam pytanie do użytkowników Vandera, czy w ogóle polerką orbitalno obrotową istnieje możliwość polerowania reflektorów?

 

podobnie jak kilku użytkowników powyżej, użyje tej polerki na 3-4 samochodach rocznie, zależy mi na delikatnej korekcie (lakiery VW/Audi - da radę Vanderem? ), no ale chciałem też te piękne zmatowione reflektory zrobić i pytanie czy maszyną DA da radę (wiem, że ogólnie jak pisaliście więcej zależy od operatora i jego umiejętności - a moje są żadne w tym momencie :P) ale jak czytam fora i oglądam filmy na yt to praktycznie wszystkie polerki refletkorów są maszynami rotacyjnymi...

 

trochę się rozpisałem :D dzięki z góry za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

No niestety te lakiery, czytałem wczesniej, że są twardsze... Ale to jest tak, że w ogole średnio ze zrobieniem ewentualnej bardziej agresywnej polerki, czy po prostu trzeba sie wiecej napocić o poświeci wiecej czasu ?

 

Planuje do niej dokupić menzerne: 400, 2500 i 4000 i talerze flexipads 125 i 75 i do tego flexipads pady: żółty, pomarańczowy, biały i cZarny. Myślicie ze to bedzie dobry zestaw uniwersalny na początek ?

 

Posiadam ultimate Compound meguiarsa, czy myślicie ze moge w tym wypadku kupic menzerne 400 i 4000 a zamiast 2500 używać UC Megsa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Praca z Vanderem to prawdziwa bajka. Początkowo myślałem, że kombinacja padów i pasty jest zbyt agresywna ale okazało się, że to moc drzemiąca w tej maszynie tnie lakier jak szalona padem do finiszu. Vander nie staje nawet podczas cięcia betonu. Zdecydowanie polecam jedynie zaawansowanym użytkownikom. Ciężko ogarnąć tego byka. Najlepiej tnie samym rzepem bez pada. Wtedy idzie jak dzik :acute:

 

Lepiej poczekać, dołożyć i kupić coś sensownego. Maszyna do nakładania pasty kiwi na buty w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałeś ze sie tak wypowiadasz ? Czy zarejestrowałeś sie żeby hejtowac i bojkotować tańsze maszyny?

Używałem dlatego się wypowiadam. Baa nawet leży grzecznie w pudełku może nią kiedyś wypracuje kiwi na butach. Brakuje na gąbkach dołączonych do zestawu ostrzeżenia "Grozi wybuchem". Wszystkie 3 rozerwało :kox: Nie mam nic do tańszych maszyn. Im taniej się kupi tym lepiej. Ale Vandera nie polecam. Dokładasz 200-300 zł i już jest coś konkretnego :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.