Skocz do zawartości

DA Vander - FAQ, zdjęcia, prezentacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:D Vander żeby była za darmo to bym nie kupił!!! Miałem szlifierkę kątową tej firmy. Dlaczego kupiłem bo była mała na tarczę 115mm z regulacją obrotów i kosztowała 100zł a taki sam Bosch ponad 300zł

Kupiłem Vander zadowolony że dobry interes. Jakie było moje zdziwienie jak podczas szlifowania rozpadła się głowica szlifierki!!! Rozwaliło łożysko i tarczę skośną tarcza do cięcia wpadła w wibracje i ją rozwaliło. dzięki Bogu mam całe oczy!

Gwarancji oczywiście nie uznali bo to z mojej winy :lol: niby sie stało. Chciałem ją naprawić sam ale nieopłacalne oczywiście. Szlifeirka kosztowała 100zł działała pół godziny, nie skończyłem pracy, mało nie straciłem oczu, straciłem stówkę i musiałem kupić coś innego. Dałem ponad 300zł za boscha który chodzi do dziś.

Teraz wyobraźcie sobie że polerujecie maskę w jakimś droższym autku i dzieje się coś podobnego jak mi w szlifierce. Całe szczęście jak to będzie Wasze auto a nie klienta.

To tanie chińskie zabawki a nie maszyny do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek,

Pierwsza zasada podczas prac ze szlifierkami i polerkami to : SAFETY FIRST

Założyć okulary ochronne :) Myślę, że taka przygoda może wydarzyć się z każdą tanią szlifierką lub polerką. Jak dla mnie duży plus dla Vandera to 2 lata gwarancji :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:...działała pół godziny...

 

Uff.. to ten "próg" już przekroczyłem i odpukać działa :)

A poważnie - tym różnią się właśnie produkty budżetowe amatorskie, do użytku własnego od profesjonalnych "do zarabiania", że mają wliczoną w cenę taką potencjalną możliwość, iż po prostu jeden na ileśtam będzie trefny już od początku. I my amatorzy się z tym godzimy i nam to pasuje płacąc 100-300zł a nie 2-3tys z.

A w zawodowstwie nie ma na to już miejsca. W razie awarii sprzętu straci się nie tylko maskę auta klienta, ale i tego klienta i masę potencjalnych przyszłych klientów , którym ten poszkodowany na bank opowie o amatorszczyźnie wykonawcy. Więc w takim przypadku oszczędność rzędu 1 czy 2 tys to żadna oszczędność.

Natomiast okulary faktycznie chyba będą przydatne, bo jak nie frg maszyny , to jakieś frg gąbki przy zaczepieniu o coś mogą polecieć w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my amatorzy się z tym godzimy i nam to pasuje płacąc 100-300zł a nie 2-3tys z.

Czy nawet amator godzi się z uszkodzeniem własnej powłoki lakierniczej?

 

Za dużą dałeś też rozpiętość cenową bo DAS-6 kosztuje 436zł a taki Rupes czy Flex z orbitalnymi ruchami prawie 2 tysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzwoniłem - Święta, więc nie chcę wnerwiać ludzi i siebie :-) A poza tym i tak pewnie nikt tam teraz nie pracuje. A jeżeli chodzi o maszynę - na 3-4 biegu przy lekkim (minimalnym, praktycznie pod ciężarem własnym polerki) docisku ledwo kręci talerzem na BP Flexi (i to tylko na poziomej płaszczyźnie - przy pracy na pionowej w ogóle ruch obrotowy zamiera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rustin, Odpowiem Ci tu, bo PW też dostałem. U mnie przy normalnym nacisku, normalnie się kręci na wszystkich biegach . Na 1 jest ją łatwo zatrzymać, ale DA już chyba tak ma, że jak mocno dociśniesz to się zatrzyma talerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rustin, Wydaje mi się, że musi być nacisk ale z wyczuciem. Ważne, jest żeby talerz był prostopadle do lakieru. Jedna ja tu ekspertem nie jest, bo moje doświadczenie z DA jest małe. Więc jak piszę coś nie tak, to niech któryś z bardziej doświadczony kolegów poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rustin, Odpowiem Ci tu, bo PW też dostałem. U mnie przy normalnym nacisku, normalnie się kręci na wszystkich biegach . Na 1 jest ją łatwo zatrzymać, ale DA już chyba tak ma, że jak mocno dociśniesz to się zatrzyma talerz.

 

Mam tak samo. Na drugim przy dość mocnym docisku słabiej się kręci, ale wiadomo, że to nie przeszkadza. Na wyższych niemal nie do zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiona! :ad:

 

Będzie to moja pierwsza maszyna. Docelowo chcę zrobić korektę systemem megsa (ale trzeba fundusze uzbierac ) ;) pady mf i pasty troche kosztuja :/

 

Panowie, czy do zabawy na sam początek wystarczy to co w zestawie? Jakbym komuś auto chciał coś ogarnąć megsem UC? Czy jednak, tak jak ktoś wyżej pisał dołączone pady i talerz to mega crap? Czy ktoś ogarnął tym całe auto?

 

Czy może jednak szarpnąc się jeszcze na początek na BP 125mm i powiedzmy 2 gąbki cutt i finish od flexi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na razie, po oględzinach i sprawdzeniu polerki przez "fachowca" od elektronarzędzi, jego opinia jest taka, że wszystko jest ok i TTTM. Dla porównania klient uruchomił szlifierkę Makity chyba 400 W z rzepem, założył gąbkę, uruchomił i zaczął "pracować" na masce swojego auta (ciężarówka, więc nie było mu szkoda). Przy lekkim docisku szlifierka stawała - przestawała kręcić. Może więc faktycznie Vander powinien pracować tylko pod swoim ciężarem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak to już jest ze szlifierkami orbitalnymi. Obrót rotacyjny jest wywoływany samoczynnie i przy zbyt dużym nacisku po prostu stanie. Było by łatwiej gdyby skok oscylacji był większy ale to znowu wprowadza dodatkowe wibracje i zmniejsza komfort pracy. Kreska na padzie bardzo ułatwia kontrolowanie docisku tak by nie zatrzymać ruchu rotacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Wczoraj miałem okazję wreszcie użyć polerki pierwszy raz - chyba cos z nia jest nie tak

 

Juz tłumaczę:

 

na pierwszym biegu pod wpływem własnego ciężaru praktycznie staje przy próbie pracy

 

na najwyższym biegu jak się ja połozy na ziemi (padem do góry) tylko pod ciężarem pada (lezy padem do góry) nie trzyma obrotów pracuje jakby na za niskich od czasu do czasu próbujac i chwilę chodząc na wyższych

 

Wygląda jakby jakis potencjometr/regulator odpowiedzialny za obroty był źle przeskalowany...

 

Niby 600W ale, żeby polerkę wosku Meguirsa musieć robić na 6 biegu i żeby sobie nie radziła to się nie spodziewałem... :-(

 

DeepCristala Meguirsa nie była w stanie rozpracować ani białym ani pomarańczowym padem...

 

Trafiłem jakiś felerny egzemplarz czy wszystkie tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Po prostu - TTTM. Chyba za wiele spodziewamy się po Vander-ze. Trzeba "odżałować" kasę na Kraussa, lub Lare... Niestety (jak napisał poeta) - tanie mięso tylko psy jedzą... Ewentualnie - jeśli ma być tanio - zrezygnować z DA i zakupić rotację K2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatnich "bojów" nie miałem możliwości ponownego użycia/sprawdzenia maszynki. Za tydzień zrobię kolejne podejście - jeżeli sytuacja się powtórzy, na pewno zareklamuję maszynkę do sprzedawcy. Ale i tak psychicznie (już jestem) i finansowo (już prawie jestem) zdecydowany jestem na zakup właśnie albo Krauss'a, albo Lare. Vandera zostawię sobie na cleanery, albo wystawię na sprzedaż za tyle, ile "dadzą dobrzy ludzie" ;) Już się lekko zniechęciłem do tego producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% masz felerną, moja również daje radę. Na 1-2 zatrzymam, ale na wyższych już nie ma mowy, a na 6 to już w ogóle.

 

ręką/na dłoni ją zatrzymuję na 3-4 nie opierając nawet o samochód... dobra kontaktuję się ze sprzedawcą

 

do eidos: chciałem DA jako niby bezpieczniejszą na początek dla lamy co to raczej do tej pory kątówki/gumówki przy budowie domu używał a przy aucie biceps ćwiczył-...ale aż takiej delikatności sprzętu to się nie spodziewałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.