Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Starość Panie 😂

Zakłócenia przy odpalonym silniku, reakcja na pedał gazu, świst, przy przekroczeniu 22-23 na skali głośności radia (do 30 skala) wzmak się na sekundę rozłącza i potem stopniowo (około 2-3 sekund) wraca do swojego grania. 

Masa sprawdzona - poprowadzona poza autem od aku do wzmaka i żaden z objawów nie zniknął. 

Mam namiar od Ciebie na „naprawcę” ale nie mam luźnej gotówki. Ewentualny zakup obecnie tylko Allegro raty. A już mam dość tego jednostajnego terkotania w głośnikach. Jak słucham głośno to terkotanie jest zagłuszone. Ale jak jest cicho muzyka to tak mnie to już wpienia......

 

Ten Crunch to faktycznie taka padaka przy Xetecu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 09:29, Strus napisał:

Crunch GPX1000.4

Te Crunche są ok w swojej klasie cenowej, wiadomo żadna rewelacja ale te serie trzymają podane przez producenta parametry no i należy je oceniać biorąc pod uwagę ich cenę. Sam skusiłem się na GTX2200 audiofilem nie jestem i mi wystarcza, jestem zadowolony z grania bo względem serii to olbrzymi krok na przód. Następnym razem sięgnę może po AUDIO SYSTEM M90.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z obeznanych w temacie, może mi podpowiedzieć czy jest możliwość wyrobienia się z Car Audio do 1.000zł? Oczywiście w grę wchodzi wygłuszenie auta (drzwi i bagażnik) samemu matami np. Boll co wychodzi w ok 365zl za maty. 

Na głośniki czyli 2 z przodu i 2 z tyłu chciałbym przeznaczyć jakieś 550zł za 4szt. I teraz czy to wszystko zagra pod oryginalnym radiem? Bo myślę nad zmianą radia, lecz miałbym do wyboru 2din z alli za 45$ i wtedy bym jeszcze podwyższył te sumę do 1200zl. A czy jeszcze jakiś wzmacniacz będzie potrzebny? 

Bass będzie odpowiedni z głośników, bo subwoofera nie potrzebuję chyba że coś małych gabarytów do 150zł. 

Coś mi doradzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mateusz65 napisał:

Na głośniki czyli 2 z przodu i 2 z tyłu chciałbym przeznaczyć jakieś 550zł za 4szt

Przy ograniczonym budżecie nie brał bym głośników na tył, odłącz je i zajmij się przodem.

 

13 godzin temu, Mateusz65 napisał:

I teraz czy to wszystko zagra pod oryginalnym radiem?

Zagra jak najbardziej, Audio System robi nawet serie głośników o rezytancji 3 ohm co pozwala trochę wycisnąć z radia. Lecz nie oszukujmy się podłączenie wzmacniacza ożywi mocno aftermarketowe głośniki. Wiem to z własnego doświadczenia. Tutaj też zależy jakie masz radio. W swoim leciwym e36 miałem Reverse RDS - straszna kaszana wywaliłem to czym prędzej bo gorszego gówna dawno nie słuchałem. Wleciał Becker traffic pro, którego potem zmieniłem na Pioneera deh-x7800dab i mimo funkcjonalności pioneera to becker był ligę wyżej a w oryginale montowano też beckery więc sam widzisz jak to jest.

 

13 godzin temu, Mateusz65 napisał:

A czy jeszcze jakiś wzmacniacz będzie potrzebny? 

Jak planujesz tylko 4 głośniki w drzwi i nie chcesz suba to można się obejść bez.

 

13 godzin temu, Mateusz65 napisał:

Bass będzie odpowiedni z głośników, bo subwoofera nie potrzebuję chyba że coś małych gabarytów

Głośniki 16cm nie odtworzą ci niskich zakresów więc o dobrym bassie zapomnij. Zobacz sobie na pasma przenoszenia Subwoofera a pasma przenoszenia głośników 16cm. Dam ci przykład 

Subwoofer Audio System R08

Pasmo przenoszenia 38Hz - 200Hz

Woofery Audio System M165 EVO

Pasmo przenoszenia: 50 - 22 000 Hz

Jak widzisz głośniki 165mm nie są w stanie odtworzyć niczego poniżej 50Hz 

 

Ja mam własnie suba małych gabarytów bo w 9L obudowie. Bass nie urywa głowy ale bardzo ładnie to się zgrywa z głośnikami. Nie żałuję zakupu. żałuję tylko że tak późno zdecydowałem się na zakup suba bo zupełnie odmienia to brzmienie car audio.

U3u8Bdf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie stoje przed wyborem radia na Androidzie do Corsy D. Wybór ogranicza się do dwóch (oba w wersji 64GB, 4GB ramu). Oba radia za ~950zł. Czy któreś polecacie bardziej? Czy ma ktoś informację czy to radio od wonderfoo ma procesor 32 czy 64 bitowy?

P.S. Tak wiem że oba nie są genialne pod samą muzykę, ale tu chodzi głownie o funkcjonalność.

 

https://pl.aliexpress.com/item/32789005299.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.654e1de1OaSlYk&mp=1

 

https://pl.aliexpress.com/item/32791474192.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.29a41de1Ydrykq&mp=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej, mam pytanie. Mam możliwość kupić głośniki focal ps165 fx w dobrej cenie.

Mam radio pioneer deh 9600bt. Nie wiem czy te głośniki zagrają z samym radiem... Jaki byłby dobry wzmacniacz (ale nie jakoś bardzo drogi) pod ten zestaw. Słucham w zasadzie wszystkiego oprócz disco polo 😄 lubię ciepłe brzmienie.

Auto Seat Leon 1m. Oczywiście drzwi będą wygłuszone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Focal i ciepłe brzmienie, to jak ... Iron X i ładny zapach 😉   Góra (wysokie tony) Focala słyną z dosadności i ostrości ale w połączeniu z "zamglonym" Pioneerem może być OK  . Jakby jeszcze znaleźć ciepły wzmacniacz np. Sony XM 6020 , to mogło by to sensownie zagrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, powalla napisał:

Wiesz Focal i ciepłe brzmienie, to jak ... Iron X i ładny zapach 😉   Góra (wysokie tony) Focala słyną z dosadności i ostrości ale w połączeniu z "zamglonym" Pioneerem może być OK  . Jakby jeszcze znaleźć ciepły wzmacniacz np. Sony XM 6020 , to mogło by to sensownie zagrać .

No właśnie dlatego pytam o poradę bo wyczytałem że tweetery z focala są dosyć ostre 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bienek napisał:

Nie wiem czy te głośniki zagrają z samym radiem

w sumie to pod takim radiem nie wykrzesasz wiele.

Zawsze NAJPROSTSZĄ receptą na sukces od niepamiętnych lat był wzmacniacz 4ch, system 2-way na przód i sub w mostku. Oczywiście dla chętnych więcej komponentów aktywnych, pasywnych, przetworników, korektorów parametrycznych, procków też nie zaszkodzi 🙂

 

Trochę wypadłem z obiegu ale jeszcze za czasów organizacji PASCA (Polish Auto Sound Challenge Association, poprzednik EASCA), Focale mnie nie przekonywały posobnie jak Dego. A kto lubił ciepłe ciągnące się kluchy zrywał Morel-e z drzewa 🙂

We wzmaki jak już też nie szedłbym w skrajności, ale coś zrównoważonego. XM to udana konstrukcja, choć zawsze bardziej lubiłem DLS serii A, albo u-dimensiony.

W praktyce komponenty to i tak 40% sukcesu. 60% to umiejętność zestrojenia całej reszty żeby zachowało źródła pozorne dźwięku, scenę, kontrolę, równowagę tonalną, dynamikę.

 

33 minuty temu, powalla napisał:

Iron X i ładny zapach

Skoro to forum ka pozwolę tylko dodać,

Że po klasycznym IronX był dodany do ofery

IronX Lemon Scent, zdecydowanie fajnieszy i tego używałem,

a ostatnio się pojawił Iron X New Formula gdzie zachowali ponoć działanie a poprawili zapach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, powalla napisał:

Mam je i polecam ale musisz wiedzieć że to nie ta klasa jakościowa co te foki 😉 

Domyslam się. Sugerowana cena detaliczna w przypadku tych 2 produktów jest na trochę innym pułapie więc myślę, że focale są jednak trochę "lepsze". Tyle że na rynku można znaleźć je w tej samej cenie ok 1k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kijowo jak nie można posłuchać ani jednych ani drugich głośników.

Mam sąsiada audiofila i już od 20 lat śledzę jego zakupy. Zaczynał od Macintosha i dynaudio z 20 lat temu za wtedy astronomiczne 30-40 tys zł. Przez jego pokój przeszło już dziesiątki glosnikow, wzmacniaczy itd itp. teraz to ma sprzęt za 200-300 tys...

I właśnie na jego przykładzie przekonałem się jak bardzo może się różnić dźwięk w różnych konfiguracjach i że bardziej mi podchodzi cieplejszy, łagodniejszy dźwięk niz ostry, laboratoryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kijowo jak nie można posłuchać ani jednych ani drugich głośników.

Mam sąsiada audiofila i już od 20 lat śledzę jego zakupy. Zaczynał od Macintosha i dynaudio z 20 lat temu za wtedy astronomiczne 30-40 tys zł. Przez jego pokój przeszło już dziesiątki glosnikow, wzmacniaczy itd itp. teraz to ma sprzęt za 200-300 tys...

I właśnie na jego przykładzie przekonałem się jak bardzo może się różnić dźwięk w różnych konfiguracjach i że bardziej mi podchodzi cieplejszy, łagodniejszy dźwięk niz ostry, laboratoryjny.

 

 

Takie jeszcze może lamerskie pytanie. Czy jak podłącze przód przez wzmacniacz tył będzie normalnie grał po ISO czy trzeba mieć wzmacniacz 4 kanałowy i podłączyć wszystko przez wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@bienek kiedys w car audio troche siedziałem ale to tez głównei do auta itp. osobiscie miałem morel maximo 6.2 które kupiłem wtedy za 350zł od kolegi co budował auta na pokazy car audio. To morele przy zwykłym radiu grały tak sobie jak założyłem clariona cz703e to zobaczyłem jak te głosniki potrafią fajnie grac 😉 bez porównania i miały własnie fajną ciepłą barwe plus do tego sub helixa hxs 1006mkII to naprawde byłem zadowolony z audio 😄 teraz w nowym aucie brakuje mi tego grania ale to przyjdzie pora na zrobienie audio 😄 

Także ze swojej strony smialo moge polecić głosniki morel 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek 

52 minuty temu, bienek napisał:

Trochę kijowo jak nie można posłuchać ani jednych ani drugich głośników.

Mam sąsiada audiofila i już od 20 lat śledzę jego zakupy. Zaczynał od Macintosha i dynaudio z 20 lat temu za wtedy astronomiczne 30-40 tys zł. Przez jego pokój przeszło już dziesiątki glosnikow, wzmacniaczy itd itp. teraz to ma sprzęt za 200-300 tys...

I właśnie na jego przykładzie przekonałem się jak bardzo może się różnić dźwięk w różnych konfiguracjach i że bardziej mi podchodzi cieplejszy, łagodniejszy dźwięk niz ostry, laboratoryjny.

 

 

Takie jeszcze może lamerskie pytanie. Czy jak podłącze przód przez wzmacniacz tył będzie normalnie grał po ISO czy trzeba mieć wzmacniacz 4 kanałowy i podłączyć wszystko przez wzmacniacz?

Auto to nie kino,jak chcesz dobrze to robisz sam przod plus sub.Kup sobie te morele plus tego soniacza,wyglusz drzwi i sie okaze co chcesz,bo tak naprawde nikt nie wie czego ty oczekujesz.Wejdz najlepiej na SCA co Powalla podal Ci link i tam poczytaj najpierw.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bienek napisał:

jak podłącze przód przez wzmacniacz tył będzie

wyczuwam, że chcesz iść w złym kierunku

przeczytaj Faq, który naście lat  temu napisał Bartek.

Jest ponadczasowy bo w prosty sposób wyjaśnia jak zbudować car audio.

Któryś z linków powinien działać

https://www.tuningforum.pl/forum/odpowiedzi/56591/-polski-car-audio-faq-by-nazar-.html

http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pretor napisał:

Kup sobie te morele plus tego soniacza,wyglusz drzwi i sie okaze co chcesz,bo tak naprawde nikt nie wie czego ty oczekujesz.

Z tym wzmacniaczem może być problem bo już ma trochę lat i aktualnie nie znalazłem nic. 

Nie szukam nie wiadomo czego, chce przyjemnego systemu audio bez rzucania tysiącami. Nie jestem maniakiem. Skupie sie na przodzie, tył może sobie tam pyrkac pod radiem. Może jeszcze dorzucę suba za jakiś czas, ale nie wiem czy to będzie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bienek napisał:

Z tym wzmacniaczem może być problem bo już ma trochę lat i aktualnie nie znalazłem nic. 

Nie szukam nie wiadomo czego, chce przyjemnego systemu audio bez rzucania tysiącami. Nie jestem maniakiem. Skupie sie na przodzie, tył może sobie tam pyrkac pod radiem. Może jeszcze dorzucę suba za jakiś czas, ale nie wiem czy to będzie konieczne.

Nie rozumiesz czegos,chcesz przyjemnie posluchac a zepsujesz sobie cala przyjemnosc sluchania wlasnie tym pyrkaniem tylu pod radiem.

SZukaj wzmaka,rob drzwi,podpinaj i sprawdzaj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Wycisze głośniki z tyłu na maxa. Drzwi sobie i tak z tyłu okleje matami bo chce mieć trochę większy komfort.

Widzę że największy problem będzie że wzmacniaczem. Ciężko znaleźć cos z tych starszych polecanych modeli do tych głośników 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Chce wygłuszyć podłogę w samochodzie. Najpierw pójdą maty butylowe, a później chce dać piankę i na to oryginalny dywan. I tu pytanie. Mam 2 rodzaje 6mm pianki. Jedna z alu, a druga bez. Ktora waszym zdaniem będzie lepsza?cd82bb3a3750119ebf7cbb4abc1ede2f.jpg&key=bf8012e6c17a2ebe7b55861f6581d2d77d12241344fe6c8552f3f5724865df33

 

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.