Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Arekkaz, zastanawiam się, czy temperatura i wilgotność powietrza mogły mieć wpływ, kładłem go (dwie warstwy), gdy na dworze było ~ 5-6 stopni. Na pewno na wiosnę powtórzę aplikację, a wosk położę po korekcie. Teraz przed woskiem poszedł 4Nano Scrub Alkaline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

"Mazy" czy plamy są efektem złej aplikacji (za dużo, za grubo, niedokładnie). Fusso przyciemnia lakier i jak się nie postaramy to niestety mogą wyjść takie kwiatki :)

 

Nie jest to produkt "posmaruj byle jak". Przy pierwszych testach też zauważyliśmy problem z ciemniejszymi mazami. Okazało się, że pastę trzeba nakładać bardzooo cienko i dokładnie. Trzeba się przyłożyć jak przy nakładaniu powłok transparentnych, przy których też łatwo o "mazy" przy złym docieraniu. W tej chwili wysmarowaliśmy już około 15 samochodów (ciemnych) i już nie mieliśmy problemów (cały czas ta sama puszka). Polecamy też nakładać dedykowanym aplikatorem z puszki, ponieważ jest on zrobiony z twardszej pianki, która utrzymuje pastę na powierzchni i łatwiej aplikować cienką warstwę. Aplikacja aplikatorem typu "słoneczko" jest naszym zdaniem trudniejsza.

 

p.s - zużycie maks. 2-3g na średniej wielkości samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plamy to przygotowanie powierzchni nie ma znaczenia (test na mojej masce po korekcie przygotowana na trzy sposoby) obstawiał bym raczej na warunki pogodowe bo przy ostatniej aplikacji tez mi się delikatne plamy pojawiły ale po dobrym dotarciu znikły (przy niższej temp gorzej może się go rozprowadzać i zostaje więcej na lakierze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Wy, nie czytacie postów? :wallbash: Zrobiłem test i wyraźnie napisałem, że chodzi o ilość nakładanego wosku. Temperatura nie ma wpływu na powstawanie plam. Jeżeli mi nie wierzycie, to przynajmniej posłuchajcie SuperShine. Jak będzie możliwość, na najbliższym spocie będzie test foto lub wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale niska temperatura może mieć wpływ na łatwość aplikacji i trudniej nałożyć cienka warstwę ale to chyba dotyczy większości wosków, qd itp co idzie na lakier(efekty są różne - mazanie, plamy itp). Jeśli chodzi o kwestie powstawania maz w wyniku za dużej ilości wosku to jak najbardziej się z tym zgodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto brudne, nie myte ręcznie od

Od Lewej Coli później Soft99. Przebieg 3300km. Czas 11 tygodni. Przez ten czas nie myte ręcznie. Dwa razy proszek.

W sobotę pewnie uda mi się umyć ręcznie. obydwa leżą na Lusso Revitalizing Cream.

Po stronie Soft99 zdecydowanie szybciej ucieka woda.

 

softvscoli.jpg

 

Zapchane to widać, ale też widać który lepiej wygląda.

Na reszcie auta sam Soft99,

Boki auta na dole drzwi zapchane, góra drzwi super kropelkuje

Na dachu po jeździe auto suche.

dach wygląda tak po opadach.

 

sovtcoli%2520dach.jpg

 

Jak umyję auto to dam zdjęcia.

Szlag mnie trafia że jeżdżę brudnym autem :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

fusso coat na zimę lepszy ! :)

 

rafgix1 i Sabat ale te kropeki wygllądają jakby woski już zdychały.... brzydkie nierregularne plamy a nie kropleki :) coś skopaliście...

 

 

BTW pytanie:

Jak najlepiej nakładać fusso ?? całe auto i lecieć na szmacie czy panel po panelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fusso coat na zimę lepszy ! :)

 

rafgix1 i Sabat ale te kropeki wygllądają jakby woski już zdychały.... brzydkie nierregularne plamy a nie kropleki :) coś skopaliście...

mkwebe, według ciebie te woski już padają? Stary weź nie gadaj takich głupot. To tylko krople i niektóre woski kropelkują słabo już po 1 tygodniu, bo tak mają. Szczególnie sealanty gorzej kropelkują i to wcale nie oznacza, ze ktoś coś skopał. Miałeś na aucie choć raz wosk dopóki sam nie zszedł całkowicie? Czy jak widzisz gorsze kropelki to od razu uwazasz. ze wosk pada lub cos skopales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy na opakowaniu od Fusso jest podany jakiś termin przydatności?

Chciałbym go kupić jak mi się skończy FK1000p, ale mam do pielęgnacji 2 auta i jeżeli miałbym ten wosk kłaść raz na rok na każdym z nich, to pewnie puszka wystarczyłaby mi na 5-6lat, albo i dłużej :D

 

Pytanie czy po takim czasie nie przeterminuje się?

 

Są gdzieś do kupienia jakieś testerki?

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fusso coat na zimę lepszy ! :)

 

rafgix1 i Sabat ale te kropeki wygllądają jakby woski już zdychały.... brzydkie nierregularne plamy a nie kropleki :) coś skopaliście...

mkwebe, według ciebie te woski już padają? Stary weź nie gadaj takich głupot. To tylko krople i niektóre woski kropelkują słabo już po 1 tygodniu, bo tak mają. Szczególnie sealanty gorzej kropelkują i to wcale nie oznacza, ze ktoś coś skopał. Miałeś na aucie choć raz wosk dopóki sam nie zszedł całkowicie? Czy jak widzisz gorsze kropelki to od razu uwazasz. ze wosk pada lub cos skopales?

mi fusso na brudnym aucie, nawet na brudnych felgach ładniejsze krople robił - stąd ta moja teoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miło się zdziwiłem na myjni, aplikowany 48 dni temu fusso po myciu pianą wyglądał na dołach drzwi tak jak by go nie było, od tych 48 dni myty raz pianą SG i wczoraj ręcznie, kropelkuje wszędzie tak jak w dniu aplikacji, następnym razem nagram jakiś film, wosk kładziony przy 8 stopniach, po ok 3h od aplikacji dostał deszczu, jak widać póki co ma się dobrze, jestem ciekawy czy wytrzyma całą zimę bez wspomagania QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkbewe

oto co zostało z twojej teorii :)

Udało mi się dzisiaj umyć auto.

Standardowo: Spłukanie, mycie ręczne szamponem 4nano ultra violet.

Później spłukanie demineralizowaną i mamy coś takiego:

Przebieg 4100km czas od aplikacji 3miesiące+6 dni :)

Nakładany na Lusso Cream

 

WP_20150110_007-800.jpg

 

WP_20150110_010-800.jpg

 

WP_20150110_017-800.jpg

 

Domyślałem się że będzie trzymał, ale nie spodziewałem się że tak dobrze.

Nawet tył klapy gdzie szybko większość pada i dół drzwi są w bardzo dobrym stanie.

 

Autem wyjechałem mokrym bo pogoda paskudna a do garażu wstawiłem prawie suche :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.